Prednison

ninuska864

Ahojte, ja som prednison brala od vianoc minuleho roka do cca februara tohto roka, kratka doba, ale stacilo mi..mam idiopaticku trombocytopenicku purpuru, netvoria sa mi krvne dosticky, s prednosonom nemam dobre skusenosti, opuchnuta tvar, nechutenstvo, vsetko mi vadilo, kazdy dotyk od inej osoby, iba by som stale lezala v posteli, depresie, bola som na davkach 60 mg denne a potom mi to postupne znizovali, predtym mi ale este davali kortikoidne infuzie vo velmi vysokych davkach, bolo to nieco strasne, stale som mala v ustach taku hnusnu chut, napila som sa vody a myslela som si ze pijem zvratky..teraz znova beriem prednison ale nestazujem si..teraz to ma na mna uplne iny ucinok-strasne dobra nalada, do vsetkeho sa mi chce, vyssia chut na sex, a dufam ze sa to nezmeni..sice som znova opuchnuta na tvari a aj brucho mam ako kengura,obcas dake krce do svalov na rukach a nohach, viac mi chuti jest ale da sa to ovplyvnit ak si date predpisat quamatel alebo helicid, potlaci to chut do jedla a este vam to pomoze aj na zaludok..prdnoson je svinstvo ale vela ludom to vraj pomohlo..

janka tomi

Dobrý deň Ľudmila.
Ak sa užíva prednison, mala by byť urobená úprava stravy, ani nie tak nejesť niektoré jedlá, ale obmedziť jedlo. Prednison je steroid. Má viac nežiaducich účinkov ako liečebných. Ale dokáže človeka postaviť na nohy. Treba si dávať pozor na veľa vecí. Aj pitie vody, nepiť veľa a ani málo. Je to komplikovaný liek. Dokonca by sa mali užívať prídavné lieky na žalúdok,,,hlavne proti zvaracaniu. Prednison sa užíva aj pri zápale mozgových blán, kde dokáže pacienta vrátiť do života, ale nie vždy.

eňuška

ahojte, ja mám ojedinelé imunitné ochorenie, na ktoré užívam medrol už 8 rokov, užívala som aj prednison. Mám reumatoidnú artritítu, cukrovku, zápal cievok a ešte rôzne iné choroby. Proti zápalovým ochoreniam mi medrol pomohol aj prednison, ale vypadali mi vlasy, som napuchnutá a napriek tomu, že mám veľa pohybu som pribrala 9 kilo, ktoré nie a nie zhodiť. Presne tak ako som čítala u všetkých pacientov, ktorí užívajú prednison, alebo medrol priberem na bruchu, v tvári a veľmi mi zmohutneli stehná. Ale hlavná vec, že ustúpili bolesti, ktoré boli neznesiteľné, a nemávam tak často zápal močových ciest a iné zápalové ochorenia. Všetkým čo užívajú tento liek prajem veľa trpezlivosti, zdravia a spokojnosti v živote.

tina78

mam SM a ked mam atak nic mi ine nepomoze a ver ze som vyskusala vsetko preto ti hovorim ze keby to bolo take jednoduche tak sa kortikoidy ani nepouzivaju len bohuzial ti co sme chori vieme kde je pravda

RNG

Kde je problem, v pouzivanii prirodnych protizapalovych, prirodnych antihistaminov alebo v prirodnych antimikrobialnych? Alebo mas problem najst,co ti tie zapaly vlastne sposobuje, ci su to mikroby, zamorenie alebo rozne potravinove a vzdusne alergie?
Ved na co su lekari?!?

RNG

Prednison nelieci priciny, len potlaca zapaly.Lekari sa tu spoliehaju na to, ze po case sa telo spamata a potlaci priciny(mikroby) co ten zapal sposobili.
V prirode su ale aj rozne antimikrobialne, na trhu ako neskodne potravinove doplnky a tak isto rozne ucinne protizapalove potravinove doplnky.
Takze zapaly sa daju ppotlacit aj bez brania skodlivych chemikalii a naviac sa da telu pomoct podstatne porazit mikroby, ktore su pricinami tych zapalov.

Niikuusaa

Aj ja beriem prednison a každý deň sa modlim aby mi ho čo najskor vysadili. Stále som hladna začala som priberať hlavne na tvári a na bruchu už si to všimli všetci, neustále som hladna niekedy by som zjedla hocičo a často bývam dosť nervozna ked nemám jedlo, vlastne bývam nervozna stále. Takisto som neskutočne precitlivelá, každá maličkosť ma rozhádže často plačem keď pozerám niečo romantické alebo proste koli uplnym sprostostiam, čo u mňa predtým nebývalo časte, ako aj neustále zmeny nálad, pár minut som šťastná a potom dostanem depresiu. Je to svinstvo no, ale čo sa dá robiť. Treba to vydržať kedže tieto lieky sa beru dlhodobo, ale určite sú na niečo dobre, ak su vážne zdravotne problemy tak sa musite cez to preniesť, ja si už zvykam pomaličky

Niikuusaa

Aj ja beriem prednison a každý deň sa modlim aby mi ho čo najskor vysadili. Stále som hladna začala som priberať hlavne na tvári a na bruchu už si to všimli všetci, neustále som hladna niekedy by som zjedla hocičo a často bývam dosť nervozna ked nemám jedlo, vlastne bývam nervozna stále. Takisto som neskutočne precitlivelá, každá maličkosť ma rozhádže často plačem keď pozerám niečo romantické alebo proste koli uplnym sprostostiam, čo u mňa predtým nebývalo časte, ako aj neustále zmeny nálad, pár minut som šťastná a potom dostanem depresiu. Je to svinstvo no, ale čo sa dá robiť. Treba to vydržať kedže tieto lieky sa beru dlhodobo, ale určite sú na niečo dobre, ak su vážne zdravotne problemy tak sa musite cez to preniesť, ja si už zvykam pomaličky