Recepty bielkovinové

talentmania

kurca na kyslej kapuste

Kuracie stehna su ale najlepsie kupis aj vykostene ale nemusis

Kura si ochutis ako obvikle osolis ja davam cesnak a rascu a papriku koli farbe to je jedno na plech das normalne ze kyslu kapustu a na to kura a das upiect tiez vyborne prilohu no nuz aku zvolis.

talentmania

Kuracie prsia na mede s jablkami vyborne je to

Kuracie prsia
sol
korenie
med
jablka
platkovy syr-mozes aj nastruhat syr
sunku
olej

Takze kuracie prsia okorenis osolis a poprazis zhurta na rychlo z oboch stran na panvici mozes si ich aj vyklepat ak ich chces mat tensie ale je to chutnejsie.
Potom si das maso na plech a kazde jedno natries jednou malou lyzickou medu na to das pokrajane jablko na kruzky kludne aj so supkou a potom sunku a nakoniec syr a das zapiect .Ak chces mozes to aj naskladat ze budes opakovat vrstvy ale staci aj jedna vrstva.Je to vyborne naozaj sunku a syr si urci podla seba nic nepokazis ak chces dietne tak daj dietnejsiu sunku aj syr.Dobru chut:D)
Ja podavam prilohu zemiaky ale tak moze byt aj ryza alebo tmave pecivo alebo ak pre teba nic vhodne tak mozes len take same.A ked das este viac medu je to este suprovejsie ale tak neviem ci mozes.

žažiká

jezisi maria!!! bud sa vyjadrujte k teme alebo sem nepiste! nikoho nezaujimaju tie vase odborne rady :))) nie vsetci sme z rovnakeho cesta a nie vsetci mozu jest vsetko...sa uz uvedomte! ked je niekto alergicky na orechy tak mu vnuknete orechy lebo su zdrave a patria do zivota??? clovek tu ma nadpis RECEPTY ale akoze pisete uz odveci...

Genesis

zoberte si potraviny ako napr:

pšenica, soja, fazula, maso atd atd

vsade su bielkoviny + tuky + komplexne uhlohydraty

Genesis

delena strava je blbost a je proti prirode

v prirode su bezne uhlohydraty tuky aj bielkoviny v jednej potravine a telo si s nimi musi poradit

žažiká

:-) no tie syrecky velmi v oblube nemam tie velmi pachnuce syry nepapam. Ale zvyknem si s tou zeleninou pripravovat kuracie maso. Bravcove casto nejem lebo mi velmi nechuti a je pre mna tazke, sem tam si ale urobim taky husty gulas s korenovou zeleninou -mrkva,kalerab,petrzka.

premyslala som nieco zapiect so zeleninou a smotanovo-syrovou omackou ale co by bolo chutne? take kuracie masko len s cim s kombinovat, akou zeleninou aby to malo dobru chut? aby z toho nevznikla nejaka kuca paca džaba

Sisi135

2bodka: prosím neber to ko nejaký útok proti tebe abo čo ale keď je pre človeka nevhodná kombinácia bielkovín a scharidov prečo sú obe tieto zložky zastúpené už v materskom mlieku?

Sisi135

Ešte fajn bielkovinový recept - na troche oleja opiecť nejakú čínsku zeleninovú zmes / ja zbožňujem wok java od findusu, ale dá sa použiť bárs čo/ 4 - 5 min podusiť a potom tam švacnúť pokrájané olomoucké syrečky - ak ich teda ľúbiš. Obsahujú minimum tukov a sacharidov, kým zas obrovské množstvo bielkovín /skoro 30 g na 100 g/ len nie každému pasuje tá chuť a vôňa...

2bodka

Oddelena strava - kombinovana, aku odporuca pani Horakova (vid link)

( www.databazeknih.cz )

nie je len dobra na zhodenie nadbytocnych kilogramov, ale je velmi zdraviu prospesna a odporuca sa zauzivat si tento styl stravovania uz na cely zivot. Takze to nie je ziadna dieta, ale novy sposob stravovania podla najnovsich poznatkov, pretoze zmiesanim bielkovin a sacharidov nastava zle travenie a clovek potom nevyuzije vsetky ziviny z jedla. (laicky povedane, kto chce, nech si precita knihu Katarina Horakova - Umenie zdravo zit)

Takze to, ze ludia odmietaju oddelovat a povazuju to za hlupost je chyba.

Som rada, ze si zalozila tuto temu. Ja tiez oddelujem, takze privitam nejake dobre tipy a napady ako spestrit jedalnicek :)

Mozno sa budes cudovat, co sa da vytvorit z obycajne cinskej kapusty :)

Panvica - trochu oleja, na to cibula, chvilu nechat, potom pridat na pasiky nakrajanu cinsku kapustu. Najprv to zakryjes pokrievkou, aby to zmeklo, objem sa zmensi, potom odokryjes a uz iba miesas a stale opekas, ked to bude priharat, treba to pofrkat sojovou omackou a nechat ju zredukovat. Solit teda netreba, sojovka je slana dost. Mozes potom 1 min. pred dokoncenim pridat suseny granulovany cesnak. Vyhoda je, ze nesmrdi ako cerstvy (aj ked ja cesnak milujem, no v tyzdni si ho nemozem dopriat, kedze chodim do prace), dobre to ochuti :)

Takto isto sa da pripravit aj paprika alebo baklazan.

Ja si to robim na teflonke, a take mnozstvo, ze sa to skoro ani nezmesti na tanier :D Je to super. Na zelenine milujem hlavne to, ze jej mozem zjest "za kybel" a nie je mi zle. Proste neexistuje lepsia potravina na svete ako zelenina.

Sisi135

ok ok kľud, nechcela som ťa uraziť. Fajn na B je napríklad cottage - ale nemusíš ho jesť samotný ale si ho kadejako ochutiť. Ja zbožňujem kombináciu pažítka + kôpor+sušený cesnak + brokolica / karfiol + cherry paradajky a ten cottage. Alebo je aj fajn na bielkoviny taká nátierka zmiešaš jemný tvaroh s lúpanými rajčinami a tuniakom vo vlastnej šťave