Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Obeznost uz aj na Slovensku?

Príspevok v téme: Obeznost uz aj na Slovensku?
nautilus

vcera som bol na jednom urade. cakal som vonku pred dverami spolu s dalsimi ludmi. bol som tam tak tri hodiny lebo uradnici robia jak slimaci. a za ten cas preslo vela ludi cez chodbu.
ako tak sledujem, tak som si za chvilu vsimol, ze vsetky zeny kompletne tucne. zacal som to cielene sledovat. a bol som v soku: fakt nepresla jedna normalne stavana zena, vsetky tucne. niektore uplne obezne. mlade, starsie - vsetko jedno. za cele tie hodiny som videl len dve zeny normalnej postavy a tie mali okolo 50 rokov. tie mladsie a mlade boli vsetky tucne.
nedavno som cital o tucnote v amerike a nazoj som si vcera uvedomil ze sa to rozsiruje po celom svete. slovaci boli kedysi predsa uplne normalni. moji rodicia maju slusnu postavu. babky aj dedkovia su skor chudi. a nepoznam medzi starsimi tolko tucniakov. ale co robia ti mladi ze su taky nabuchani sadlom? kde sa to skonci? ved musi to mat nejaky dovod do kelu!

paraplexa

no je to veru pravda ze su ludia stale tucnejsi. ja ked pozeram americke filmy tak aj ti policajti tam su ako take ozruty. aj zeny v domacnosti, dospelaci, ale strasne je ze aj male deti. uz od styroch rokov su to take tucne sudky. a u nas to bude za chvilu ak s tym nieco neurobime.

marmelada

tato tema tu uz dlho nebude, lebo Maros_75 ju dal zmazat. vraj to bude provokovat anorekticky k tomu, aby este viac chudli. nenapadlo ho, ze na druhej strane by sa mohli tie, ktore su naopak obezne, zamysliet nad tym, ako zdravo schudnut a neohrozit sa infarktom a inymi chorobami z nadvahy. mozno sam ma nadvahu, tak mu ta tema nevonia.

hmmmmmmmmmmm

je clovek prirodzene nachylny k obezite?alebo su to nestastnici,ktori jedia a jedia...podla mna su ludia,ktori jedia a jedia a zasvet nepriberu a su ludia, ktori akoby aj z vody priberali/najcastejsie ide o metabolicke poruchy alebo hypoaktivitu stitnej zlazy/ o ludi s cukrovkou pomlcim, pretoze inzulin depen.diabetes je casto spusstany obezitou/.a to medzi tym su tucni ludia s nezdravym zivotnym stylom/prejedanie sa, vysokokaloricke jedla, malo pohybu..avsak, zeny maju vacsi predpoklad pribrat v tehotenstve, co je nepopeiratelny fakt.i ked to nie ej ospravedlnenie.pretoze zhodit vahu sa da vzdy.len to treba robit spravne a systematicky.

lost

odporucam vam pockat par dekad a potom precitat ten nazor ze "genetika neexistuje" ;)

sam som typ cloveka, co moze mixovat cokolvek a kedykolvek a v akomkolvek mnozstve, tj: pred chvilou som mal ryzu+rezne, predtym cokoladu, a zapil som to jablcnym dzusom. predtym dalsiu coko, predtym dalsie rezne a ryzu a slepaci vyvar a salat a maso a zemiaky a dalej uz ani nepamatam. presstal som chodit do KFC, bol som tam kazdy den. prsote jem viac ako je priemerne a...
ani "deko nepriberiem"
momentalne nerobim nic ine ako trepem hovadiny na online forach, avsak predtym som pesi chodil do a zo skoly tj 5km denne, a/alebo 100km na bicykli bez problemov v jednom kuse.
cize "mal aj nemal" trening.

cim to asi je ? :)

ked mozem existovat ja, taky extrem - preco nemoze existovat aj extrem opacny ? zakonite existovat MUSI, to je matematicky NEMOZNE aby neexistoval.

kazdopadne mozno vacsina ludi berie zly pristup k zivotosprave, avsak odsudzovat kazdeho "tsltocha" ze je idiot, to by som si ani ja nedovolil (a to odsudzujem extremnu vacsinu ludi ze su retardi takmer kazdu hodinu a nie len kazdy den)... :D

taktak

mam kamosku, je mala tucna. ma okolo 95 kg a meria asi 158 cm. taka mala gula. nema sancu ani na chalanov, lebo ved kto by ju taku chcel. u nej je najhorsie to, ze ma strasny podbradok. od brady az po dekolt uplne suvisla pneumatika. no a vzdy hovorila, ako ona malo je, ze skoro nic, ze taka je skratka od malicka. tak som bola u nej dva dni ze pokecame. a ona pripravovala jedlo. dala mi na tanier, ledva som to do seba natlacila. ona si dala tolko isto. kym som ja jedla, ona si nalozila dalsiu taku davku. ja som to jedla dlho, lebo toho pre mna bolo vela. a ona po tej duple isla k hrncu, ze - uz je tam len trocha, to je skoda nechavat na zajtra. tak si to tretikrat nalozila na tanier a zdlabla to vsetko. a bola to tretia taka ista porcia ako ta moja prva. a takto to bolo cele dva dni. kym ja som zjedla jeden chlieb, ona tri. a zrala neuveritelne rychlo, uplne to hltala, akoby to ani nehryzla. vtedy som pochopila, preco je ako mech. oni ti ludia si len neuvedomuju, ze tie davky, ktore pozeru, su nadmerne.

Katka87

Ale jak tak kukam, jak sa tu vsetci obezni vyhovaraju na genetiku. Jasne, oni sa zdravo stravuju, oni sportuju a aj tak maju hodne kil nadvahy. Vsetci do jedneho. Na kazdom fore, kde sa o tomto diskutuje je to to iste. Poznala som jedneho takeho, tiez sa vyhovaral, on za to nemoze ze je tlsty, on to zdedil po dedkovi. Pritom ked sa stravoval vonku, zasadne len vo fast foodoch alebo pizzeriach. Jedol kazdy den maso medzi jedlom vselijake keksiky a cokolady, pil len colu. Po veceri mal este druhu veceru o 10-11 vecer a to bud maso, alebo celu tortu. Ked drzal dietu, tak akurat vynechal ranajky a velmi sa divil, ze neschudol ani deko. Podla mna obezni ludia su zaroven aj psychicky chori, pretoze taketo zmyslanie nie je normalne. Mozno za to ani nemozu, podobne ako anorekticky. Tie su presvedcene, ze su strasne tlste, maju o sebe skreslenu predstavu. Tlsti ludia su zas presvedceni, ze sa stravuju zdravo, aj ked praktizuju hentakito styl zivota.

Katka87

Aja002: no ja som v 17 ani dlho potom ani nevedela, co to celulitida je. Je fakt hrozne smutne, ze nase mlade dievcata su mnohe obezne. My sme mali v triede jednu taku, ostatne boli jak lan. Kolko je vo vasej triede dievcat s nadvahou? Tvoja vaha k vyske by bola fajn, keby si mala 50. Ale nie 17!

taktak

no to je dobra volovina. tak moja mam mala asi do 45 rokov 53 kg a 168 cm, teraz ma 55 rokov a ma 65 kg a stale sa snazi schudnut a furt drzi diety a nedari sa jej. ked pozeram jej stare fotky tak je ako prutik. keby to bola genetika, tak by ludia vekom nepriberali. lebo aj to hra rolu samozrejme, ze povedzme v prechode zeny priberu. nie vsetky, ale vacsina. a fakt ze ti tucni si vzdy najdu milion vyhovoriek preco su tucni namiesto toho aby prestali tolko zrat a zacali sa hybat.

jankaaaaaaaaa

neviem odkial si nabrala ze endomorfny typ cloveka znamena tucny???? to je dlasia vyhovorka ludi s nadvahou...