Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Obeznost uz aj na Slovensku?

Príspevok v téme: Obeznost uz aj na Slovensku?
nautilus

vcera som bol na jednom urade. cakal som vonku pred dverami spolu s dalsimi ludmi. bol som tam tak tri hodiny lebo uradnici robia jak slimaci. a za ten cas preslo vela ludi cez chodbu.
ako tak sledujem, tak som si za chvilu vsimol, ze vsetky zeny kompletne tucne. zacal som to cielene sledovat. a bol som v soku: fakt nepresla jedna normalne stavana zena, vsetky tucne. niektore uplne obezne. mlade, starsie - vsetko jedno. za cele tie hodiny som videl len dve zeny normalnej postavy a tie mali okolo 50 rokov. tie mladsie a mlade boli vsetky tucne.
nedavno som cital o tucnote v amerike a nazoj som si vcera uvedomil ze sa to rozsiruje po celom svete. slovaci boli kedysi predsa uplne normalni. moji rodicia maju slusnu postavu. babky aj dedkovia su skor chudi. a nepoznam medzi starsimi tolko tucniakov. ale co robia ti mladi ze su taky nabuchani sadlom? kde sa to skonci? ved musi to mat nejaky dovod do kelu!

jankaaaaaaaaa

endomorfny typ cloveka neznamena ze clovek ma nadvahu 20kil! to ze je endomorfny znamena ze ma tukovu stavbu tela. prestuduj si tu psychologiu ty a citaj aj medzi riadkami

moonriver

Vobec s tým nesuhlasim,vždy boli aj budu endomorfné typy.Vypožičte si učebnice psychologie ako funguje ludský mozog ako sa prejaví v postave človeka.Su typy ktoré vždy budu chudé a typy k toré su endomorfné tučné,Je to dané geneticky, jasne vždy sa trocha dá schudnut, ale po čase sa váha vždy dostane do povodných kolaji.Je to genetika.Celá téma o tučnote a chudnuti je z bytočná a vobec ako aj diety, su proste typy ludi čo je geneticky žialbohu dané.Aj ked sa poniektorým podarí schudnut, ale po nejakom čase sa dostanu na povo dnu váhu.

jajka001_

suhlasim s tym ze teraz je ovela viac deti a mladych ludi s nadvahou ako kedysi a to najma vdaka sedavemu sposobu zivota a nespravnemu stravovaniu. je to tak, ale zas mame slobodu a moznost rozhodnut sa ci chceme mat tie kila navyse alebo s tym nieco spravime. mali by nieco zacat s tym robit na školách lebo tam to začína.

RNG

Obeznost postupuje svetom, ako postupne ludia coraz menej chodia, sedia na zadku bez pohybu, jedia vysokokaloricke jedla a v strese im hormon cortisol ubera na energii, tj aj schopnosti pohybovat sa a uklada maximum tuku na stehna a pupok.
Cim viac aut, cim viac hotovych jedal, ktore sa este stale robia na chut a nie na biologicke hodnoty,cim vacsie televizory a mnozstvo casu pred nimi stravene, tym viac tej obezity bude.
Nuz a prispievaju k tomu enormne aj pocitace a pocitacove hry, vcitane napr u mna aj casu straveneho pred obrazovkou pocitaca tu na fore a inde. Takze zo zdravotnych dovodov radsej koncim.

jeanny

tiez nemam ten pocit...na slovensku bolo vzdy vela chudych, najme mladych a neuskodilo by im trochu pribrat :) babam aj chlapcom. ja som mala vzdy normalnu vahu ale tuna sa citim ako tucna kedze vsade pobehuju 50 kilovi ludia :) taky zdravy priemer by bol fajn

pisálek

práve som sa vrátil z bratislavského tesca v lamači. len tak pre srandu som si celý čas všímal ľudí okolo seba. nevidel by som to tak, že 80 percent ľudí na slovensku je obéznych. od ameriky sme ešte nejaký ten krôčik vzdialený (bol som tam minulý rok a je to skutočne katastrofa), ale aj tak ich je dosť. u starších žien hlavne brucho a žalúdok, mladé dievčatá celková nadváha. chlapi pupok, mladí muži ako nafúknuté balóny od hlavy až po päty. a medzitým pár štíhlych a niekoľko normálnych. takže sa nemôžeme veľmi utešovať, že k nám epidémia obezity nedorazila a že to tak bude ešte dlho. už dorazila a pekne sa začína šíriť. uvidíme, aké to bude o 10 rokov.
tu je citat z jednej štúdie:
Par statistik (pre motivaciu)
Nasledovne udaje su z USA - najbohatsej a zaroven najchorlavejsej populacie na svete. Udaje predstavuju
varovanie, kam sa ostatne rozvinute krajiny (vratane Slovenska) mozu dopracovat vdaka "modernemu"
sposobu zivota (stress, prepracovanost, kava, alkohol, fajcenie, Coca-Cola, hranolky, hamburgre, sladkosti,
vyprazane maso ...).
· 1 z 3 americanov ma nadvahu, pred 10 rokmi to bol 1 zo 4.
· 1 z 9 americanov vazi viac ako 115 kg.
· Tempo narastu obezity je dvojnasobne oproti roku 1960.
Ak sa nic nezmeni do roku 2040, budu vsetci Americania obezni.
· 15% americkych deti je obeznych.
· Obezita je druhou najcastejsou pricinou smrti z chorob, ktorym sa da predist (obezita predchadza
alkoholu, drogam, zbraniam a autonehodam dohromady).

janush273

Nautilus...no neviem na akom urade si to ty bol, ale nemyslim ze na slovensku je tolko obeznych..mozno chodim po nespravnych castiach slovenska alebo co....:-) ja sama mam 49-52 kil, a na zaklade mojich "pozorovani" sa mi zda, ze cca 80 percent zien (myslim teraz mlade zeny od 18-30 rokov) na SR je podobnej vahy, resp. postavy...aj ked, neviem ake mas kriteria/kto je pre teba obezny a kto nie - mozno podla tvojich kriterii by som aj ja bola obezna..:-DD

lost

hlavne kluuud, hmotnost nie je vsetko :)

ja zavidim "tucnemu" to ze sa nemusi hybat na vode, aby sa nepotopil... proste len lezi kao kral... toto je fakt ze extremne dolezite, ak stroskotate na mori.. ja by som sa utopil do par hodin :(

jaankaaaaaaa

a ich treningy pozostavaju z dvihania ciniek a nie z nejakych kondicnych cviceni. videla si uz tucneho atleta ci plavca? alebo lyziara? alebo tenistu? ti ludia su stihli lebo maju pravidelnny pohyb kde zapajaju vsetky svaly, a nemozu si dovolit jest 4x do tyzdna pizu alebo nieco vyprazane ci biele pecivo kazdy den