Strach z prace?

Príspevok v téme: Strach z prace?
makarona

Ahojte. Mojim problemom je, ze si vobec neverim..Chcela by som si najst brigadu,aby som si trosku financne vypomohla, ale stale mam pocit, ze ziadnu pracu by som nezvladla..Casto ma trapi predstava, co so mnou vobec bude, ked sa budem musiet uzivit..Prace typu pomoc v kuchyni nezvladam, pracovat s ludmi sa tiez bojim..Strasne sa bojim novych veci. Som strasne nesamostatna, vzdy sa spolieham na niekoho ineho, lebo samej sebe nedoverujem :((..Prosim, ak mate niekto podobny problem, alebo viete poradit, ako to prekonat, budem len rada. Dakujem.

sway.

Najdi si boyfrienda sportovca.Vrelo odporucam :-) A uuuf da to zabrat,nie som chalan ,ale je to sranda :-))Cize la liberte..
A inak neanalyzuuuj,to zabija.Nie je to na nic dobre,musis citit co je ok a co nie :-)Pracovat budes cely zivot,tak naco stresy?Ja mam sebavedomie ok,az prehnane..a tiez riesim chujoviny. To sme my zeny :-)

makarona

To mas pravdu..vsetko prehnane riesim a analyzujem..ale uz len to, ze som sa odhodlala sem napisat znaci, ze sa snazim so sebou bojovat a koncne sa posunut. A nazdravie teda, pardon, na sebavedomie :-))

sway.

makarona to o je presne o tom,ze prikladas vyznam veciam,ktore kludne mozes niekam odkopnut:-) A nie nechat to zajst az tak daleko,ze ti nicia zivot.A nad zubarom sa netrap,ja jedno pivo prave otvaram ;-)

makarona

Sway - jasne, trapia sa, ale pochybujem, z nad takymi drobnostami ako my :-). Otvorit pivo zubami? :-D AKoze sa budem lepsie citit, ked budem mojmu zubarovi vysvetlovat, kde mam hryzaky? :-D

makarona

Maros - vdaka z clanok. Mozem vediet, odkial ho mas? Rada by som siprecitala viac.
Bianca, dakujem :). Tiez som prekvapena, kolko nas je. Snazim s teraz popracovat na sebe, hlavne na sebavedomi a veri, ze s ym sa odrazim konecne od dna. Len toisto potrva dlhsi cas, kym to sebavedomie zozeniem :-).
Lenora - ak si boa taka vzdy, tak to bude asi povahou. Ja som takato nebyvala, najma som sa nebala tak ludi ako teraz..Skusala si niekedy na pohovore hned na zaciatku otvorene sa priznat ze si nervozna, pretoze ti na tom pohovore zalezi, trosku sa usmiat..Myslim si, ze by to mohlo pomoct trosku uvolonit atmosferu a ked natrafis na nejakeho empatickeho cloveka, ozno to na nho zaposobi sympaticky. Ja sa vzdy vseteho ojim vopred..Ked om uz namieste, je to vacsinou, lepsie. A hlavne sa vela usmievam, ked som pod stresom :). Velmi ti drzim palce, aby ti dalsi pohovor vysiel a nasla si pracu v ktorej sa budes citit prijemne a sebaisto.
RonnyRon - hmm, ale ja by som tvoj detsky mlady ksychtik nevnimala ako nejaku nevyhodu. Ak ti to zostane,tak pockaj ako ta budu lanarit kozmeticke firmy :)).
Carie a Soffa - uuf, zahranicie, to by som si uz vobec netrufla. Est mozno do CZ s niekym ano kvoli jzyku, ale inde nie. Aj ked isto by mi to vela dalo..Ale v zahranici som nikdy nebola,neviem sa dobe orientovat, tak by som bola uplne stratena.
Soffa - ano, myslim, ze t mam z detstva..pretoze casto sa mi posmievali a nikdy sa ma nikto nezastal..preto sa vzdy snazim mat pri sebe niekoko ako taku pomyselnu barlicku, o kom si myslim, ze by sa ma zastal. Neverim si, pretoze okolim mi blo vzdy davane, ci uz priamo aleo nepriamo najavo, ze nie som dost dobra..Aj co sa vztahov tyka mi to velmi a sebavedomi nepridalo, skor naopak..Cize u mna je ta nedovera komplexna..aj o sa vzhladu tyka, aj schopnosti.:/

soffa

ja tiez odporucam zahranicie.neboj zivot ta nauci,viem podla vlastnej skusenosti,aj ked ja som povahovo ina.ta tvoja bojazlivost a nerozhodnost nevyplyva z detstva.?z vychovy?preco si vlastne neveris?skus sa zamysliet,mozno ti to pomoze..

Carie

Chod na brigadu do zahranicia. Tam budes hodena do vody, nebude ti mat kto pomoct, vsetko budes musiet zvladnut sama. Mne tato taktika velmi pomohla.

RonnyRon

Este dodam ze co sa tyka prace tak su urcite typy ludi ktory su zvyhodneni oproti inym.

U chalanov je to najma komunikativnost a prijemny vzhlad, takysto aj svaly niekedy su vyhodou tam kde chcu "silnych chlapov". Ja v tom nemam ziadnu sancu kedze moj vzhlad je skor taky detsky krehky, ludia my vravia ze vyzeram o niekolko rokov mladsie (mam 20 a vcsina ludi si ma pomyli s 14-15 rocnym teenagrom.

U bab je to samozrejme vzhlad, pekna baba moze byt hocaka nekvalifikovana ci hlupa ale viackrat som videl ako taku zobrali namiesto baby ktora bola mudrejsia a starsia, hoc nie tak atraktivna .. je to podle ale taka je realita. Pre pekne baby sa najdu zaujimave prilezitosti na dobre, az niekedy prehnane dobre, ohodnotenu pracu. A za co ? Za dobre geny ? Za to stastie ktore jej nadelila priroda ? TOTO NIE JE FER .. zivot je svina !

ja40

Lenora pre takych ludi ako si ty je tiez praca povacsinou je to tvoriva praca. Rada pises? Zacni pisat nejaky roman,alebo poviedky,prozu,poeziu atd...alebo texty na piesne,potom to daj niekomu precitat a mozno raz vydas knihu,co ty vies :-)ak nevies vyjadrit svoje pocity emocie,ci myslienky,napady na verejnosti tak to daj na papier,urcite ten talent v tebe je dokonca viac ako u niekoho ineho,len to treba vydolovat z hlbky tvojej duse...otazka je,ci to chces,lebo kde je vola tam je cesta...vsetko ostatne je bud lenivost,alebo strach a vyhovorky,ak sa si sama nevies pomoct,poziadaj o pomoc kompetentnych,hlavne so sebou nieco rob a prestan sa lutovat,lebo takto upadnes este viac...vies,nie je problem spadnut,ale postavit sa,tak co si vyberies ty??