Tí co mate odstranene krcne mandle

Lulu2011

tak som si nejako uvedomila, ze ti emoje problemy nebudu od vyberu mandli, ale asi nieco ine :(

janush - mne mandle 20 rokov hnisali, lebo bol cele dierave a zaychatavalo s av nich jedlo, musel aby som byt na vode cely zivot aby to nebolo, mala som uz asi pol centimetrove hrce hnisu, kazdý druhy den, takze same by sa to nespravilo, boli velke, prerastene, dierave, ak je nieco poskodene funkciu uz neplni, to som si ista

Weva

Mne ich vybrali tiez - mavala som caste problemy s dychacimi cestami, mandle zvacsene a zbrazdene, s takym zvlastnym povlakom. Lekarka vravela, ze prave odtial tie choroby vzdy prerazia lebo si tie mandle uz neplnia funkciu.
Samotna operacia bola des, ale odvtedy mam pokoj a ziadne ine problemy som si za tych priblizne 10 rokov co su von nevsimla...

janush273

Lulu, ja by som si mandle nikdy vybrat nedala, je to dolezita sucast imunitneho systemu, posobi ako zachytavac..ked ich tam nemas, choroba sa moze usadit inde, pricom vznika omnoho zavaznejsie ochorenie. Moja mama ma vdaka tomu reumu - co je dost zaujimave, pretoze napriklad mna vcera sestricka u doktora presviedcala, ze si ich mam dat radsej vybrat aby bol "pokoj", pricom uviedla, ze vybranim mandli sa zabrani napriklad reume..:-D

Lulu2011

dakujem za reakcie :)

mne bolo povedane, ze vybratie mandli moze sposobovat zatazenie lymfy, kedze tato cast lymfatickeho systemu chyba, niekedy mi opucha jedna cast tvare len tak bez priciny, lekari nevedia, co to je, tak som aj chcela zistit, ci sa niekto stretol s poruchou prietoku lymfy po vybrati mandli

zuzkas

krčné mandle mám vybraté 14 rokov,nosné už 17 rokov.po vybratí oboch som minimálne chorá t.j.raz za rok mám nádchu,alebo kašlem,raz som mala zápal stredného ucha.takže som spokojná!pred ich vybratím som mala časté angíny a zápaly uší,aj 4-6krát do roka.

vanilka12

Ja som maximálne spokojná. Mne vyberali jednu krčnú mandlu ako malej a druhá bola obrovská a prerastala už skoro na druhú stranu, zapaľovala sa, hnisavé čapíky, často som bola chorá, bolelo ma ucho od nej, uzliny, preto išla von. Odvtedy prešlo, no vyše 8 rokov, bývam oveľa menej chorá ako predtým, žiadna bolesť ucha ak mám aj hrdlo zapálené, tak to rýchlo prejde...určite by som si ju dala opäť vybrať...