Môj syn trávi veľa času na záchode

Príspevok v téme: Môj syn trávi veľa času na záchode
Aneta.Martin

Dobrý deň,
začala som to pozorovať už od jeho štyroch rokoch, že trávi veľa času na záchode. Tolerovala som to, v šiestom roku, keď nastúpil do základnej školy, my zavolala pani učiteľka a odporučila pomoc psychológa, hovorila, že môj syn je celé prestávky na záchode, odchádza hneď po zvonení a prichádza po zazvonení. U psychológa nám povedali, že syn je v poriadku, a že by sme to mali tolerovať. Dnes má deväť rokov a dennodenne sedáva celé dni na záchode, vychádza len zriedkavo, kvôli nemu sme museli namontovať druhý záchod aby sme mali kam chodiť my s manželom. Jesť a hrať sa nechce inde ako v záchode. Učenie mu inde tiež nejde. Snažíme sa to tolerovať ale v poslednom čase to je už veľmi ťažké. Máme sa s tým naučiť žiť alebo ísť k ďalšiemu psychológovi? Nechceme to s manželom moc siliť, každý predsa musí mať nejaké súkromie.

sonna2

a este, rodicia idu riesit problem po tolkych rokoch???

- neverim, kazda matka riesi ovela menej zavazne veci hned, akonahle ich zachyti, a tu je zvlastne, ze niekolko rokov rodicia videli zvlastnost, ale neriesili ju

sonna2

neverim ani slovu,

- syn ma malu izbu, do ktorej sa nezmesti postel, pripustam, ze to moze byt priestor z kumbalu v jednoizbovom byte
- syn spi s manzelom v posteli
- kedze manzelka s nimi nespi, predpokladam,ze spi asi v inej posteli
- nechali radsej spat manzela so synom, ako syna sameho a manzela s manzelkou
- pripadne, vacsinou deti spia s ich matkami, v tomto pripade nie
- volny termin u psychologa az o mesiac

dobre

mate aj nejake ine deti, alebo iba jeho? ak ma surodencov, ako s nimi vychadza? alebo napr. ako sa sprava k vasim znamym, starym rodicom a tak? je fajn, ze to idete riesit. urcite s tym treba nieco robit lebo sa blizi puberta a to je obdobie, kedy sa niektore nestandardne prejavy fixuju a mozu prerast az do poruch. drzim palce a daj nam vediet ako to dopadlo, co povedal psycholog. pevne verim, ze to vyriesite a syn bude v pohode. vsetko dobre!
tie prispevky, ktore si z toho robia srandu, si nevsimaj. na kazdej teme sa najdu ludia, ktori reaguju iba aby sa zabavili. taki ludia ked potom maju sami problem, maju obvykle plne gate.

Aneta.Martin

Ďakujem všetkým za rady, objednala som ho k psychológovi, na vyšetrenie by mal ísť za mesiac. Keď som sa mu pozrela na učebnice do školy tak som mu v nich našla papiere na ktorých boli nakreslené obrázky záchodov. Keď som sa ho opýtala prečo to kreslí tak mi nevedel odpovedať a utekal na záchod. Kľúčik z neho nemôžme vybrať lebo je tam zamykanie na pevno. Nemáme tam žiadne prášky a ani osviežovače. Izbu má, tiež je malá a nebýva tam. Do nej sa nezmestí posteľ tak spáva v posteli s manželom. S učením nemá problémy a v škole máva jednotky. O kamarátoch mi nerozpráva, je tichý, ale poslušný. Ďakujem všetkým ktorý to berú vážne a nerobia si srandu.

dobre

este ma napadlo, ze ked som chodila na strednu, mali sme v triede jednu magorku. bola fakt divna a potom som sa dozvedela, ze isla studovat psychologiu a dokonca ju uz aj skoncila. ak ona robi niekde psychologicku, tak amen tma! takze sa nespoliehaj na nejaku jednu, ktora ti povie, ze je to normalne a mate syna nechat. treba sa poradit s viacerymi odbornikmi a najlepsie si o niekom zistit, ci je dobry. a ist k takemu. alebo sa porad s jeho detskou lekarkou. ta ti poradi aj psychologa.
inak - uz si sem tusim prestala pisat. zacali ste to riesit?

Januliiik78

No tak toto je ozaj divne, ja by som sa neuspokojila s tym ze mi povie psycholog ze to je v pohode :D
hned by som hladala inde pomoc, a hned ma k tomu napadlo presne to, ze autista !

Preto su to strasni introverti, ked som bola raz v nemocnici, z WC nevedeli niekolko hodin dostat jedneho chlapca, a on bol autista, museli nanho pomaly, lebo oni nemaju radi velke zmeny..cize hned som vedela ze to nie je ok co to tu citam!
Komunikuje vobec?ako sa uci, a pod?

ha ha

takto som sa už dávno nenasmial,mne normálne ten príspevok pripadá ako vymyslený veď je proti logike aby nechali rodičia "vegetovsť"svoje dieťa celý deň na záchode ja by som to ani nenapísal by som sa hanbil,mi to príde akoby nemali ani záujem a vyhovovalo im to chudák chlapec

angela85

ja neviem, maly je urcite velky introvert a asi potrebuje nejake miestecko, kde sa schova, daju sa do izby kupit take domceky pre deti, ale urcite to rieste s odbornikom, aby sa vedel normalne zaclenit medzi svojich, a urcite co najskor. ale ten klucik zo zachoda by som urcite odstranila ako prvy, je to nebezpecne, a mozno z toho jeho zachoda by som dala prec aj dvere, len aby potom neobsadil ten vas
je to zvlastne, ale tu vam moc nepomozu, ani ja ani nikto iny, treba to riesit s odbornikom