Môj syn trávi veľa času na záchode

Príspevok v téme: Môj syn trávi veľa času na záchode
Aneta.Martin

Dobrý deň,
začala som to pozorovať už od jeho štyroch rokoch, že trávi veľa času na záchode. Tolerovala som to, v šiestom roku, keď nastúpil do základnej školy, my zavolala pani učiteľka a odporučila pomoc psychológa, hovorila, že môj syn je celé prestávky na záchode, odchádza hneď po zvonení a prichádza po zazvonení. U psychológa nám povedali, že syn je v poriadku, a že by sme to mali tolerovať. Dnes má deväť rokov a dennodenne sedáva celé dni na záchode, vychádza len zriedkavo, kvôli nemu sme museli namontovať druhý záchod aby sme mali kam chodiť my s manželom. Jesť a hrať sa nechce inde ako v záchode. Učenie mu inde tiež nejde. Snažíme sa to tolerovať ale v poslednom čase to je už veľmi ťažké. Máme sa s tým naučiť žiť alebo ísť k ďalšiemu psychológovi? Nechceme to s manželom moc siliť, každý predsa musí mať nejaké súkromie.

annieee

dobre sa vám robí sranda z toho?.. akože aj som sa pri niektorých príspevkoch zasmiala, ale len nemôžem pochopiť, ako je možné, že to rodičia neriešili už skôr.. a aj celkovo mi to príde také nepochopiteľné... v živote som o niečom podobnom nepočula..

uhlie

Maros75,

to je naozaj inspirativny napad. Je to treba chapat ako vyzvu. Postele vystlat toaletnym papierom, miesto vazy na stoliku v tvare umyvadla pouzit kotuc papierovych servitok, miesto skrine na saty dat velky mydlovy podnos, miesto stoliciek zachodove misy...

anonym_2137

Normálne to určite nie je a čudujem sa, že to až teraz riešite. Mám tri deti a neviem si predstaviť, že by sa tam hrali, jedli, učili. Aj keď WC udržujeme v čistote, ruky sa majú z WC umyť. Prečo mu v detskej izbe nespravíte bunker, tiež si myslím či nie je autista. Viac sa mu treba venovať a ísť s ním na detské ihrisko a jeho myseľ zamestnávať hraním, alebo nejakým koníčkom a zabudne aj na WC.

dobre

dobre ze sa priznala, aspon si precita co jej tu ludia pisu a urobi s tym nieco. treba ist urychlene k detskemu psychologovi a povedat mu to tam vsetko pekne na rovinu bez prikraslovania. a rychlo to riesit, lebo ked pride puberta, este len nastanu poriadne problemy.

Potrebvyjadr

Dobrý deň...

S toho čo som čítal som zhrozený. Napísali ste, že sa na záchod zamyká a je ťažké ho odtiaľ dostať. Zdravým sedliackym rozumom: Ide do školy, kľúčik vyberiem, zahodím ho do kontajnera! Jesť v záchode? To už je priveľa. Proste na záchode nemá robiť nič iné, len vykonať fyzické potreby a toť vsio. A to fakt toľko rokov vysedáva len na záchode? Bud ho zanedbávate, alebo ste flegmatická a nechávate to tak! Nervy s takých ľudí mávam...že sa nehanbíte s takým priznať.

žažiká

mna to inak tiez napadlo ci nema nejaku formu autizmu...urcite pristup prveho psychiatra nebol v poriadku, ved na zachode podla toho co pisete prezil 5 rokov svojho zivota, nechcem sa vas dotknut ale uz rok je dlho, nie pat ...nechali ste to zajst pridaleko. :-/ inak komunikuje s vami? co vy? komunikujete s nim rozpravate mu ze na co sluzi zachod, ake su tam bakterie a tak? ok 4 rocne dieta , ale neverim zeby ste to zdravemu 9 rocnemu chlapcovi nevedeli vysvetlit, tam nieco v poriadku nebude.

Carie

Je to naozaj zvlastne. A nie je to len tym, ze on sa lepsie citi v malom priestore? Mozno keby mal taky maly kumbalik tak je mu dobre aj tam.

malarada

no teda, za mastickarom by som s deckom urcite neisla. mame detskych psychologov, treba sa poradit s odbornikom a nie behat pre masticky do konca zivota...:-)) a to este bohvie ake.