Rekonstrukcia STRECHY,dážd, komplet mokry DOM :(

Príspevok v téme: Rekonstrukcia STRECHY,dážd, komplet mokry DOM :(
miana

dali sme si robit novu strechu na starom dome firme(ale "bez papierov") vcera ju zhodili a dnes prisiel hrozny vichor a dazd. vrch bol zakryty takou nepremokavou plachtou(co som bola pozriet, co tam oni dali) zhora to ja nevidim, ale vnutri je dom komplet mokry, vsetky steny, strop je komplet mokry, kvapka zneho na podlahu, kde stupam po vode a aj z podlahy je kopec vody v pivnici. vsade to kvapka, tecie, vsetko je tam premocene...co teraz? firma nema kluce od domu, zhadzuju len strechu. dom je stary(prave smeto kupili) a rekonstruujeme a stalo sa nam toto. budeme musiet zavolat tej firme co robi strechu, ale co povedat? kto to ma dat teraz do poriadku? neviem co robit. co mali dat na odkrytu strechu? oni ani asi nebudu vediet ze nam znicili dom, ak im nezavolame(navyse stale prsi a ma prsat aj nadalej :) da sa s tym vobec nieco? prosim pekne, poradte, ale seriozne. budem vam vdacna

Kaja25

My jsme si rodinný dům rekonstruovali sami. Bylo to sice docela náročné, ale hodně zkušeností nám to dalo. Hlavně teda oprava střechy. Rozhodli jsme se, že místo tašek dáme plechovou střechu (jakoby imitace tašek). Jen jsme si na její položení museli vypůjčit jeřáb tady uplifter.cz no a jinak si myslím, že jsme většinu ostatních prací zvládli fakt dobře svépomocí.

mimisek

My sme si strechu robili sami. Moj muz ju robil tristvrte roka, kusok po kusku, prave kvoli tomu, aby nam nenatieklo do domu. Nez si dat robit konstrukcie sarlatanom, radsej si to urobit sam... Odvtedy nas navstivilo mnoho silnych burok, vuchric, u susedov spadli stromy, ale nasej streche sa nestalo nic. Aspon ste sa poucili, aj ked mi vas je luto:(

bibi123

miana-urcite si zavolajte statika, ide tu o Vase zdravie, nech sa Vam to raz nezruti na hlavu, ked ani nevies, z coho su mury!
V Raci mi byvala kamaratka v nadstavbe velkeho bytoveho domu a tam bola tak pred 4 rokmi taka vichrica, ze z nastavby aspon z 10tich bytov odletel velky kus strechy aj 30metrov dlhy, davali to vtedy aj v spravach... chudaci, ti na vrchu si len kryli nabytok a mali vodu v novych bytoch po kolena. Cize ked nieco mohla precenit velka firma, mohla aj ta Vasa...

miana

dik,
no ale ved to pocasie by predsa mali sledovat oni, ked sa do niecoho firma pusta mala by vediet ako sa to robi, aj cim sa strop zakryva, nie? ved kazdy vieme robit svoju pracu, aspon som myslela ze ano a nest si za to zodpovednost, vsak sme nemohli tusit ze za 2 dni len zhodia strechu a nechaju tak! to by mala vediet firma zhodnotit ked s tym robia, kelu!
s´tale ma prsat
a aj o tie stare stropy mam strach ci sa nezbortia potom vsetkom, ktovie ako boli robene kedysi co vtom je asi len nejaka ta slama zaliata slabou vrstvou betonu, mozno nejake to drevo maximalne este...

bibi123

tym, ze to nemate na papieri, oni za skodu nezodpovedaju, lebo nie je dokaz, ze to maju na svedomi oni... treba trosku sledovat pocasie pred rekonstrukciami:O))) vytrite podlahy a pocas slnecnych dni vetrajte na vsetky okna, ono sa to preschne...