kyselina

Maros75

OK,znova a dufam,ze posledny krat.

Čo vlastne spôsobuje pálenie záhy? Aj keď toto rozšírené ochorenie môžu vyvolať rozličné podnety, najčastejšie ho spôsobuje spätné vtekanie žalúdočných kyselín do pažeráka, tzv. reflux.

Sučasťou žalúdočných štiav je kyselina chlorovodíková čiže žieravina, ktorá sa napríklad v priemyselnej výrobe používa na čistenie kovov. Kým žalúdok je potiahnutý sliznicou odolnou voči pôsobeniu tejto kyseliny, pažerák podobnú ochranu nemá. Prenikanie kyslého obsahu zo žalúdka do pažeráka preto v mnohých prípadoch sprevádza pálčivá bolesť, ktorá sa občas zamieňa dokonca s bolesťou pri infarkte.

K páleniu záhy najčastejšie dochádza pri chybných stravovacích návykoch. Nasledujúce rady vám pomôžu vyvarovať sa najväčších prehreškov páchaných na vlastnom žalúdku.

Maros75

OK,znova a dufam,ze posledny krat.

Medzi zaludkom a pazerakom je uzaver,, ktory sa zatvara na signal kyseliny v zaludku. Cim viac kyseliny, tym sa pevnejsie uzavrie, Potom sa mozes zavesit aj dole hlavou a nic ti do pazeraku zo zaludka nedojde.

Nakoniec neviem preco sa tu zdrzujem, tema o tom bola tu uz velmi mnohokrat a nielenze mne, ktory som mal paly vyse 15 rokov pomohol doplnok kyselin, tj opak ako mi lekari predpisovali, ale mam aj hromadu znamych, co po dlhych rokoch presli na kyselinove doplnky miesto potlacania kyselin a paly im prestali.

Ale ver si co chces, mne je to fuk, ale branie protikyselinovych odzbroji celkom zaludok proti prieniku mikrobov do tela a samozrejme znici traviaci proces.

RNG

OK, znova a dufam ze posledny krat.
V zaludku v parietalnych bunkach sa stiepi sol(NaCl) na HCl, ktora ide do zaludka a NaHCO3, ktora ide do, krvi Tj vytvara sa rovnake mnozstvo kyseliny aj zasady.Zasady sa z krvi vylucia v pankrease a zneutralizuju kyseliny
To iste musime robit aj pri doplnovani, ked nase parietalne bunky nestiepia dost soli, tj nemame dost kyselin a zasad.
Len nemozeme brat kyselinu naraz zo zasadou, lebo by sa to zlucilo na neutralnu sol. Takze najprv kyselinu, nechat ju posobit na jedlo, rozlozit
a v inom case zasadu, aby sme nezostali s okyslenym telom.

alena37

RNG
velmi pekne ti dakujem. uplne ta chapem, ked ta to rozculuje, ze sa donekonecna opakujes. ok. ale aj tak ako laik nerozumiem tomu, preco mam brat kyselinu a potom nieco na odkyslenie a potom cakat, kym sa zase kyseliny vytvoria... hm, mam z toho ozaj zmatok. ale aj tak vdaka.

RNG

Na zvysenie kyseliny v zaludku su doplnky ako Betain HCl, pepsin HCl, L-lysin HCl a ine.Ja beriem momentalne s vacsim jedlom(maso, syr)L-lysin HCl, lebo je to zaroven aj aminokyselina na tvorenie kolagenu(proti sireniu sa rakovin a na podporu regeneracie organov, vcitane koze)
a na to, aby som do tela nedaval len kyseliny, skoro rano na prazdny zaludok sa alkalizujem(1/4 az 1/2 lyzicky KHCO3, na Slovensku to najdes ako odkyslovac vin, predava sa napr pod menom Kalinat, 1 kg (za asi 11 euro) balenie ti vystaci na 2 roky)
Samozrejme na odkysleny zaludok nesmies jest aspon hodinu, kym sa ti nevytvori dostatok kyselin, pripadne si ich aj doplnis spolu s jedlom.
Nuz ale toto tu opakujem do vecnosti, nemam na to cas.
Kto chce vediet viac o traveni,enzymoch, probioptikach atd. moze si to pozriet z mojich predoslych prispevkov, najdes ich aj cez Google.sk uvedenim rng, travenie alebo rozne ine temy
Dixi

alena37

RNG
velmi velmi ti dakujem, zacinam tomu teraz trochu rozumiet. prosim ta nedaj sa odradit, ked niekto spochybnuje tvoje nazory, verim ti tak ako aj vacsina prispievatelov tu a obdivujem ta, ze nezistne pomahas a venujes kopu casu ludom, ktorych ani nepoznas. sme ti za to velmi vdacni!!!!
ja osobne som si objednala uz par produktov z iherb, ktore si ty odporucal... poprosila by som ta este o radu, aku kyselinu mam uzivat a ako casto a tusim si raz niekde pisal, ze zaroven s kyselinou treba brat este nieco...? vopred dakujem!!!!

mate59

Maros 75 - ja som presvedčený, že RNG má 100% pravdu v tom čo píše.Tu môže každý napísať svoj postreh, postoj, radu, a žiadateľ si vyberie, čo sa mu pozdáva.Komu sa niečie príspevky nepáčia, nemusí ich čítať.Ak chce niekto niekomu pomôcť a poradiť,robí to podľa svojho najlepšieho svedomia a to je RNG určite.

Maros75

RNG- verim tomu o com som presvedceny,ze funguje a je to tak. Tak ozaj neviem preco sa tu zdrzujes a vypisujes nezmysli.

RNG

Medzi zaludkom a pazerakom je uzaver,, ktory sa zatvara na signal kyseliny v zaludku. Cim viac kyseliny, tym sa pevnejsie uzavrie, Potom sa mozes zavesit aj dole hlavou a nic ti do pazeraku zo zaludka nedojde.
Nakoniec neviem preco sa tu zdrzujem, tema o tom bola tu uz velmi mnohokrat a nielenze mne, ktory som mal paly vyse 15 rokov pomohol doplnok kyselin, tj opak ako mi lekari predpisovali, ale mam aj hromadu znamych, co po dlhych rokoch presli na kyselinove doplnky miesto potlacania kyselin a paly im prestali.

Ale ver si co chces, mne je to fuk, ale branie protikyselinovych odzbroji celkom zaludok proti prieniku mikrobov do tela a samozrejme znici traviaci proces.

Maros75

RNG-
Čo vlastne spôsobuje pálenie záhy? Aj keď toto rozšírené ochorenie môžu vyvolať rozličné podnety, najčastejšie ho spôsobuje spätné vtekanie žalúdočných kyselín do pažeráka, tzv. reflux.
Sučasťou žalúdočných štiav je kyselina chlorovodíková čiže žieravina, ktorá sa napríklad v priemyselnej výrobe používa na čistenie kovov. Kým žalúdok je potiahnutý sliznicou odolnou voči pôsobeniu tejto kyseliny, pažerák podobnú ochranu nemá. Prenikanie kyslého obsahu zo žalúdka do pažeráka preto v mnohých prípadoch sprevádza pálčivá bolesť, ktorá sa občas zamieňa dokonca s bolesťou pri infarkte.
K páleniu záhy najčastejšie dochádza pri chybných stravovacích návykoch. Nasledujúce rady vám pomôžu vyvarovať sa najväčších prehreškov páchaných na vlastnom žalúdku.