Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problém s ocom

Príspevok v téme: Problém s ocom
Marcus20

Dobrý deň mám 17 rokov. Mám nejakých kamarátov myslím že celkom dobrých. Ale keď s nimi chcem ísť von otec ma pustí ale len napr do 22:00. Alebo teraz v lete chceme chodiť na chaty a tak a on ma nechce pustiť neviem čo robiť. Stále som sám lebo ma nechce púšťať. Už som sa s ním veľa krát aj rozprával. Teraz som doniesol vysvedčenie na ktorom som bol vyznamenaný nefajčim nepijem ale proste neviem v čom je problem. Prosím poraďte. Porsíím .(

ta3

pochopitelne, ze nie vsetci prispievatelia sa zhodnu v nazore a tiez, ze deti maju podstatne iny nazor na danu vec ako rodicia

miska1917

Ale tak,kolko mladych chodi vonku a stretavaju sa takymi čo fajčia,piju ale sami to neskusia.A ano možu sa nechat zlakat,že nebudu o nič horši askusia ale tu ide o to čo si z domu odnesu,aako ich rodičia k tomu postavvia.neviem

rony26

ok, tvoja situacia bola ina, no aj tak sa tu asi nezhodneme :)...ja si myslim, ze ak syn dokazuje uz dlhodobejsie, ze sa vie spravat, ze rozmysla, stavia sa k veciam zodpovedne, tak si zasluzi trochu dovery v tomto smere...a tiez si nemyslim, zeby utekal z domu, prave preto, ze otca respektuje, co vlastne tiez svedci o jeho vyspelosti...ale to, ze neutecie nemozno povazovat za vyhru...ta3, hlavny rozdiel v nasich prispevkoch vidim v tom, ze ty uz automaticky predpokladas, ze ta partia je zla a ze na chatu idu len preto aby brali drogy a ze on aj ked nechce moze nejakemu pokuseniu podlahnut...to je ten rodicovsky pohlad na vec, ktory mi mozno bude vlastny o niekolko rokov, ale zatial sa s nim neviem stotoznit az natolko...a chcelo by to aj viac info od marcusa, aby sme videli aj to celkove pozadie ako pises

ta3

Rony :-)), dobre si pamatas, ano, pisala som to, ale v teme, kde som vycitila, ze matka je sama s detmi a ma problem s pupertiakom a ja tiez som bola rozvedena, kde otcova autorita najma synovi velmi chybala, takze je trochu rozdiel v pristupe k pubertiakom v kompletnej a nekompletnej rodine, v tejto rodine, o ktorej sa hovori, otec zrejme autoritu ma a ak syna na chatu nepusti, ten pravdepodobne neutecie z domu (aspon dufam Marcus, ze to neurobis) takze je namieste sa radsej vyvarovat problemom, ako si potom trieskat hlavu o stenu, je to vsetko pekne o tom ako pises, ze by otec mal vediet co vychoval a mal by viac doverovat synovi, no, castokrat su deti aj spravne vychovane, aj sa strania drog, ale vplyv spolocnosti kamaratov v torej sa nachadzaju 24 hod denne pocas celeho vikendu je velmi velky, staci, ak jeden medzi nimi sa ocitne taky, ktory droguje a staci, ze ostatni si vypiju po styri deci, castokrat je to za celu noc aj ovela viac a padaju vsetky rodicmi dobre vstepene rady a aj vlastne zasady, otec si nemoze preverit vsetkych kamaratov, ktori tam pojdu, preto sa jeho rozhodnutiu vobec necudujem a dokonca ho schvalujem, ale ak matka sama vychovava deti (ako to bolo v mojom pripade a aj v predoslej danej teme), to trochu meni situaciu, taky zakaz moze narobit viac skody ako osohu, pubertiak napriek matkinmu zakazu ujde a moze veci, ktore inak povazuje za nespravne prave z trucu urobit, nemam pocit, ze si protirecim, lebo sa snazim vzdy poradit co najlepsie, ale pri posudzovani nieciho nazoru treba vziat do uvahy nielen hlavny problem, ale aj jeho celkove pozadie

miska1917

Vlastna skusenost,proste nedovoliš to a ten skoro dospely človek to chce,urobi to,pojde niekam von,aj ked vie že nemože.lenže tisne sa tu otazka,prečo ten rodič tomu dietatu neveri?To dieta neda dovod,aby ten rodič neveril ale aj tak nedoveruje mu.Ano je tam strach,o to dieta.Mam sama deti poznam to,ale nemožeš to dieta donekonečna držat doma.

Sama to poznam,mala som 17-18 a nikam som nemohla chodit,vobec nikam.proste ked sme chceli isť,že nebudeme sa flakat kade tade,a že treba doma stale niečo robit a podobne.A potom ani už neviem ako to bolo,ked som proste odišla z domu,chcela som isť niekam von nedalo sa.Ano ked som prišla,domov bolo zle ale mala som dobry pocit že som bola konečne niekde,a bolo dobre.
Možno že je to chyba,ale to v akej situaci som sa ocitla,davam za vinu tomu kto mi zakazoval chodit vonku.myslela som si že ked si niekoho najdem,odidem k nemu a bude pokoj.Lenže Pan Boh mi to zariadil troška inak.Jasne je tam aj moja vina,ale kedy som mohla viac chodit vonku a byt z ludmi,nezacala by som si hned z prvym ktori sa ponukol.Spoznala som ho mala som 18,a mala som 20 ked som otehotnela,a vykaslal sa na mna.Nemuselo sa to stat,lenze u nas v celej našej rodine je sex tabu.Niečo zle škarede.všetko si zistit od druhych alebo z netu.No a kedže,ešte som bola hlupa,byvam na dedine,nechcela som ostat sama z dietatom a to bola moja osudna chyba.Dala som na to čo povedia ludia.Tak som si našla niekoho,potom sme mali spolu dieta a ked sa syn narodil a mal 4mesiace som to ukončila.A už 4r som sama,no z nejakymi menšimi prestavkami.

Zaver:Mam 26r,dve deti.Nemaju spoločneho otca,ale ja to nejak neriešim nerozdelujem,obidve su moje maju jednu matku.Deti ktore maju skoro 6 a 4,5roka a nepoznaju svojich otcov,nevedia že by mali mat otca,byvam z rodičmi.

rony26

v prvom rade nie som rodic, takze moj nazor sa mozno este do buducnosti zmeni, ale teraz si dovolim oponovat
ta3: niekde si minule pisala, ze ked si so synom nieco riesila cez zakazy malo to presne opacny efekt a dopadlo to dost zle...a tu si tiez myslim, ze nejake striktne zakazy su na skodu veci a chalan by si zasluzil aspon trochu dovery od otca...mal by dostat sancu a presvedcit ho, ze mu moze verit...jasne, ze sa boji, ale nemoze ho drzat doma zamknuteho v izbe...ano, casy sa zmenili, ale v 17 by uz mohol mat vlastny rozum a vediet co moze, co nie resp. co chce a co nechce...ja som s kamaratmi pobehal toho dost a nepamatam sa, zeby ma niekto niekedy k niecomu nutil proti mojej voli...tiez sa mi nepaci ta ostra hranica, ze do 17tich sed doma a od 18tich si rob co chces...to tak vela spravi ten jeden den? skor by som sa zameral na vyspelost kazdeho jedinca ako takeho bez ohladu na vek a vsimavy rodic by to mal vediet rozoznat ci ma doma zodpovedne dieta, ktoremu mozno doverovat alebo tak tomu nie je a v tom pripade su na mieste obmedzenia...niekto by tak mohol uz od 15-16 rokov dokazovat, ze sa vie spravat uvedomelo...a ci o nic neprichadza, hmm...prichadza o cas straveny s kamaratmi, o zazitky, ono to netreba zovseobecnovat, nie je to vzdy a len o chlaste, drogach a vytrznostiach...ale scasti tento pohlad chapem, ked vidim 11-12rocne deti a ich predstavu zabavy tak mam tiez dost
marcus20: otec by mal hlavne vediet kde ides, s kym tam ides a za akym ucelom...dohodni sa s nim, ze ti moze parkrat zavolat alebo ze sa ozves ty, aby vedel, ze si ok...a hlavne mu povedz, ze mas vlastny rozum a mienis ho pouzivat

ta3

Dnes na mladych ludi ciha tolko nebezpecenstva a zvlast na takych chatach, ze sa otcovi ani necudujem. Za mojich mladych cias sa maximalne mohlo stat, ze sme sa opili a posablili, z coho sme sa pred prichodom domov pekne vyspali a nic take strasne sa nestalo, no dnes staci, aby si raz vzal drogu a uz sa v tom vezies, az dospejes budes otcovi za to vdacny a ked budes mat Ty syna v Tvojom veku, potom pochopis, co je to strach o dieta. Aj diskoteha v Tvojom veku do 22,00 je v poriadku, este nie si plnolety, otec je za Teba nielen zodpovedny, ale ma Ta rad a chrani Ta. Nebud smutny, naozaj nic nestratis, ked na tu chatu nepojdes a neboj sa, nepojdu tam vsetci, pojdu iba ti, ktorych rodicom je buducnost deti trochu lahostajna.

mate59

má len o teba strach, nič viac.Ale skús mu vysvetliť, že nefajčíš, nepiješ,si spoľahlivý, že strach mať nemusí, že by si sa tam zopsul, mohol by ťa pustiť,my sme syna v tomto veku bez obáv púšťali a nikdy nesklamal.

blondula

mozno len otec nechce,aby si sa "pokazil"...pises,ze sa dobre ucis,nefajcis,nepijes...ani mna nechceli pustat,ale vzdy som pomahala,robila co mohla a potom som si nejako "vydobila" byt dlhsie vonku,alebo aj na tie chaty a diskoteky neskor chodit :D

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.