je zivot len obycajna marnost a programove uspokojovanie biologickych potrieb?

Príspevok v téme: je zivot len obycajna marnost a programove uspokojovanie biologickych potrieb?
beskyd

zdravim:) aku napln ma vas zivot? naco a cim zijete? alebo to neriesite a len tak ste, plniac si svoje kazdodenne povinnosti ktore vas v zasade nebavia, jete kurence a pastety z tesca, vecer pozriete panelak lebo nic lepsie nepoznate, sulozite partnera hoci chcete lepsieho, setrite na drahsie veci aby sa sa citili lepsi a dolezitejsi pred susedom/znamym? co vas dokaze emocionalne obohatit alebo vyznamnejsie motivovat, co vas tesi a aky tomu prikladate vyznam?:)

Jooe Ker

fotografia ktora sa zapamata je moj konicek ta ktora ti ukaze ze su i ludia ktorych svedomie otupelo a uz nereaguje obdivujem ludi ake je James Nachtwey a Greg Sebastian Marinovich
o Slovakoch - je skoda ze Slovaci makaju na druhe staty vo vlastnej krajine ak to takto pojde dalej neviem ci to nebude bezvychodiskovost v ekonomickej a politickej oblasti ostane len chudoba a bohaci otupel vztah k inym ludom a miera pochopenia postavenia cloveka v spolocnosti

uhlie

Beskyd,

ja si myslim, ze to je problem Sloveakov vseobecne, ze su asociali a nnic ich nezaujima. Su veci, ktore cloveka musia zaujimat a musi sa o ne starat, aby zabezpecil nejaku buducnost aj svojim detom. Slovaci sa spolu vedia zabavit len tak, ze niekoho ohovaraju, alebo sa ozeru do nemoty. Ziadne ine spolocne zaujmy a ani temy na rozhovor nevedia a ani nechcu najst. A to je chyba, ktora bude mat velke nasledky. Odist do cudziny a nestarat sa je velmi jednoduche, ale clovek moze stratit to, co uz nikdy naspat nedokaze ziskat a ani jeho deti.

angela85

ja som spokojna. len jedinou mojou nerestou je to ze chodim do prace, ktoru zacinam skoro uz nenavidiet, ale mam 26 rokov a moj zivot mozem zmenit este uplne inym smerom a aj zmenim. nato som az prilis nespokojna s momentalnym zamestnanim a pre mna nie su peniaze vsetko na to aby som tam zostala. i ked su velmi potrebne
ja televizor moc nesledujem, nemam na to cas a ked zacnem hned zaspim
ja mam ine zaluby ako pozeranie telky, radcej si idem zabehat, velmi rada citam, ci sa somovzedelavam, alebo so svojimi neterami ci synovcom idem na bicykel
proste ja si svoj zivot uzivam stale. ja ked som neni v robote tak sa urcite nenudim pred telkou

arwen12

Beskyda, z tvojho prispevku o mysiach sa mi urobilo az fyzicky zle:) Moj zivot je netradicny a predsa taky podobny milionom inych.Nemam rodicov, ludia o ktorych sa mozem v case krizy opriet su len kamarati a ti maju dost vlastnych problemov.Citim sa prebytocna.Mam rada knihy, zvierata a prirodu, filmy, dobre jedlo, hory, more, spoznavanie krajin a kultur ale nic nenahradi pocit zbytocnosti, ked si vever lihate sami a viete, ze nikomu na vas naozaj nezalezi.A nahorsi je ten pocit, ked stratite milovanu osobu, svoju lasku a jedineho cloveka, pre ktoreho ste zili.Keby som to ukoncila, na pohreb by prislo vela ludi, vela by ich aj plakalo, ale casom by zabudli a na moj hrob by nikto nechodil, lebo vacsinou to robi rodina.Na co je mi praca, ked do nej chodim len preto, aby som mala z coho zaplatit najom a jedlo, naco je mi zalubou cestovanie, ked zijem od vyplaty do vyplaty a krajiny o ktorych snivam, nikdy nespoznam, na co je zivot v takomto systeme, kde cloveka len sklbu na kazdom kroku o peniaze, na vlastne byvanie si treba brat pozicky na desiatky rokov.Naco je svet, v ktorom idealom krasy su vychudnute modelky a svalnati opaleni krasavci, co maju v hlave prazdno? Bavia ma psie zaprahy, chcela by som jazdit, ale naco mat taku zalubu, ked sama nemam vlastne byvanie a este dlho mat nebudem, a nemala by som kde mat psy, ktore v byte zit jednoznacne nemozu.Vsetko je zbytocne.Co z toho vyplyva? Ze ten, kto sa nenarodi do kompletnej rodiny, kde je aj financne zabezpecenie a hlavne opora do zivota, si malokedy dokaze vychutnat zivot so vsetkym, co ponuka.Pre mna je v mojich 25rokoch zivot este stale len boj, ziadnu ohromujucu krasu v nom nenachadzam

beskyd

beskyda, preco by som mal najskor pisat o sebe predtym ako sa pytam druhych?:) heh, okrem toho tu si anonymne takze sa kludne mozes zverit so svojimi pocitmi, nikto sa ta nepyta na meno, adresu:)
.
youki, co zmysluplne a uzitocne vyvijate?
.
kpl, suhlasim, tiez som si to vsimol
.
ta3, spominas velky sen, o co sa jedna?:) to je ta kniha co chces pisat? dalej spominas ze si vzdy najdes prospesnu cinnost, to je aka?:) ..hmm, nie kazdy si moze povedat ze v jeho blizkom okoli su nadherne zakutia cez ktore by sa hocikedy mohol vozit a vnimat tak nejaku krasu..

ta3

Beskyd, zacnem odpovedou na Tvoju uvodnu otazku. Pre clovekka, ktory je rad na tomto svete, ktory ma rad seba, ktory ma rad zivot, to znamena, ak ma rad nieco, cokolvek, povedzme: prirodu, ludi, zvierata, rozvijanie ducha, svoju pracu, umenie, historiu, politiku …, pre takeho cloveka zivot nemoze byt iba obycajna marnost. Clovek v podstate ma vzdy dve moznosti, bud sa rozhodne pre plnohodnotny zivot, stanovi si ciele, ktore nasleduje, aj ked sa mu to nie vzdy dari, aj ked napreduje tempom tri kroky vpred a dva vzad, ale nevzdava sa, popritom vnima vsetkymi zmyslami okolity svet, tesi sa drobnym jednoduchym veciam, svojim ciastkovym uspechom alebo uspechom svojich deti, priatelov, riesi bezne vacsie ci mensie starosti, ktore mu zivot stavia do cesty ale zije, alebo hadze flintu do zita a iba tak zo zotrvacosti vegetuje, cize spi, prijima potravu, ak ma s kym, tak sa pomiluje, kukne vecer spravy alebo Panelak a ide otraveny spat, lebo zajtra to bude zase o tom istom, nic iba nuda, prazdnota, depresie, cize nezije, iba zivori. Moj zivot bol prvych 50 rokov velmi zlozity a plny vaznych prekazok, no ja som nastastie na rozdiel od mojej mamy, ktora sa vzdala a siahla si na zivot, nebola ochotna sa vzdat a preto vzdy som musela najst silu zase vstat a ist v ustrety novym prekazkam, po 50, ked som myslela, ze sa uz zadusim, urobila som razny rez a uskutocnila totalnu zmenu mojho zivota, zacinala som v cudzej krajine bez priatelov, bez prace, bez penazi, zaciatky boli mimoriadne tazke, ale postupne sa veci krystalizovali a dnes mozem povedat, ze konecne zijem spokojny zivot, ze vsetky tie obete, ktore som musela podstupit za to stali, mam kopu volneho casu, ktory chcem vyuzit na splnenie dalsieho mojho velkeho sna, pravdaze vyskytnu sa aj fadne dni, ked nic vzrusujuce sa nedeje, ale nastastie ja sa neviem nudit, vzdy si najdem nejaku prospesnu cinnost, ktorou sa zamestnam a ked uz naozaj ma nic nebavi, sadnem do auta, pustim hudbu na plne pecky a vozim sa nadhernou krajinou, vnimam jej carokrasne zakutia a som stastna a toho co vidim. V zasade, aby clovekk zil a mal radost z toho ze je na tomto svete, musi mat konkretny ciel, lebo zivot bez ciela je ako plachetnica uprostred oceanu v bezvetri, cize beznadej a to je naprd.

luuska

No hej, to bolo :) Preto mi to pripomenulo, lebo v jednej kapitole sa tam o DNA písalo ako o sebeckej DNA, že to ona skúša, kde všade môže človek prežiť a čo všetko zvládne, preto sa trepeme aj na najvyššie vrcholy sveta a tak :D :D