Strasne sa bojim vodicaka

Príspevok v téme: Strasne sa bojim vodicaka
kajinka2121

ahoj,

nevie mi niekto prosim poradit ako mam prekonat strach a urobit si vodicak?

Uz trikrat som bola prihlasene do autoskoly a nakoniec som to vzdy vzdala. Vsetci z rodiny a priatelia maju vodicaky a tlacia na mna aby som si ho urobila i ja...
Ja sa strasne bojim, aj dnes som videla jednu babu v aute autoskoly vsetci na nu trubili... ja by som spanikarila, bojim sa, ze niekomu ublizim, ze nebudem vediet obist auto, parkovat, ze si pomylim brdzu s plynom, co sa mi uz raz stalo, ked ma ucil frajer soferovat.

Neviem ako prekonat svoj strach :(

Matulqa

poznam tvoj strach.Pred nedavnom som si robila vodicak ale jazdim velmi malo tiez sa bojim. Urobit skusky nebolo take tazke. Sedi pri tebe instruktor a ten dohliada na jazdu. Mne instruktor pokazil rojzazd pri skuske. Zdochol mi motor. Potom je to horsie ked si sadnes do normalneho auta. Jazdi najprv s niekym skusenym bude ti radit. Mne velmi pomohlo ked so mnou jazdil priatel naucila som sa veci, ktore som nevedela. Autoskola ma naucila len uplne zaklady clovek sa uci potom dalej sam. Neboj sa zvladnes to. Ja sa tiez odhodlavam na jazdy nech sa zlepsim ale ked vidim tolko aut v meste trasu sa mi kolena.

nathália08

vodičák urobila na druhýx,aj ked ho mohla maťna prvýx-testy mala na výbornú-zvládla urobiť test za minutu-proste sa to naučila,aj križovatky,všetko,jazda jej šla horšie,ale boli sme na týždeň u mamy a učili ju,aj sme to natočili na kameru,aby mala pamiatku.
Ked dostala vodičák,tak to skúšala aj sama-vstala skoro ráno a skúšala si jazdu.Všetci sme z nej hotoví,aká je odvážna-ale proste musela.Na vodičák chodili všetko mladí ľudia,a ona medzi nimi taká babka,ale taka šikovná babka,všetko jej šlo,ak nevedela pýtala sa.
Vravím,nehanbi sa čo nevieš hned sa pýtaj-tak to aj treba robiť za tie peniaze.Takže teraz chodí pekne sama.
Naučili sme ju hlavne to,ked sa blíži niekto cez prechod aby bola opatrnejšia,a hlavne si zapamatala kde je brzda,stále pri takych situáciach radšej spomaliť,pribrzdiť.A tak aj robí,velmi sa z nej tešíme,a mnohí susedia sú v úžase.
Tak sa daj kajinka aj ty do toho,nemáš sa čoho báť-ako sa hovorí,,pomaly dalej zájdeš-hlavne bud pozorná a opatrná,a všímaj si všetko čo je okolo teba-zvládneš to,verím tomu.
Daj potom vediet,ako ti to ide,držím palce.
Sme tu pre teba,ak niečo chceš vedieť pýtaj sa.
Pekný deň:)

nathália08

no poviem ti iba tolko,moja mama ma 64 rokov a pred 2 mesiacmi dostala vodičák-zvládla to.
Všetci sme skoro padli na zadok,ked povedala,že si robí vodičák.Ostala sama a často chodila iba na bicykli,počasie zlé,nedobré,ale ona stale len na tom bicykli,a doma v garáži auto-tak som jej vravela,buď si urobí vodičák alebo nech auto predá.
No mama je dosť aj strachopud,ale to zvladla-zašli sme si na letisko a tam ju učili-bývame ibńak skoro 500km od mamy.

sweet_lolitta

Aj ja som sa roky bala, necítila som sa na to a teraz sa zas uz tesim, lebo ma prestali nutit do toho a sama som sa tak rozhodla, ze chcem. Dufam, ze spravim skusky aj :-D

hmmmmmmmmmmm

vyskusat to mozes.auto v autoskolach maju dualne kontroly-teda brzu,spojku aj na instrukt.strane, tak by mal ta ubrzdit kebyze nieco.inac dobrym vodicom sa stavas len vdaka pravidelnemu treningu.niekomu to ide rychlejsie ,niekomu pomalsie.a ti co trubia na uciacich sa su ubohi uboziaci.pretoze kazdy presiel tym istym.na druhej strane strach za volant nepatri,pretoze mozes spanikarit ato moze mat fatalne nasledky!takze radsej s kludnou hlavou ,urcite veci mozes robit aj pomalsie a tym ziskat drahocenny cas na konanie.

maniačka

jááá moja, ten strach poznám...dokonca som si pred jazdami niekedy musela dať tabl. na ukludnenie..pred skúškami som grcala...ale !!! prešla som ...a týžden po skuškach som si išla kupiť novučičké auto a odvtedy jazdím..jasné na začiatku som aj mala strach ale po mesiaci som frčala ako starý mazák...dnes rok a pol po skúškach parkujem lepšie ako môj otec. V jeho robote medzi dve zábrany nezacúva ani on..

squash

vy ostatni co ju odradzate, asi ste zabudli ze aj vy ste raz zacinali

niekto je proste nervozny, niekto to ma proste na haku a nerobi si z toho hysaky

neznamena to ze taka bude vzdy a ze bude zla vodicka

squash

NEBOJ SA!!!

uvedom si ze ty v podstate nenesies ziadnu zodpovednost. cokolvek sa ti pritrai, cokolvek sa ti stane, vsetko je to na instruktorovi, aby to vyriesil, na to si ho platis. navyse, ked ti skape motor, alebo nebude vediet obist auto, instruktor to urobi za teba.

na skuskach su vsetci nervozni a robia chyby z nervozity. ja som jazdil na skuskach hrozne. skapal mi motor, zle som zastavil na stopke, obchadzal som auto tak ze som skoro skrkol protiiduce auto a aj tak som presiel.

hod strach za hlavu, s tym ze budes robit chyby sa pocita, nikto nie je dokonaly

anonym_2137

Skôr ako si pôjdeš robiť vodičák, polož si otázku, či to zvládneš na cestách. Uvedom si, že je na cestách veľká premávka, kde treba mať aj odvahu, bystrosť a sústredenosť. Ak sa bojíš už teraz, tak aká budeš na cestách? Dúfam,že nechceš prispieť do čiernej kroniky. Nechcem ťa týmto znechutiť, ale som denne za volantom a vidím čo sa robí na cestách a nie všetci majú na to.A potom prečo je toľko nehôd.

Barborka27

kajinka a odkial si? aj ja premyslam ze sa zapisem, tento tyzden zacina u nas kurz. Ja mam 27rokov ale nejak nikdy nebol cas alebo peniaze..a v dnesnej dobe bez vodicaku je to tazsie. Drzim ti palce, zvladnes to