Seborea

Príspevok v téme: Seborea
micky

Dobrý deň,
už asi od puberty ma trápia fľaky pri nose,ktoré sčerveňajú a koža sa neustále šúpe.Po návšteve istého homeopata a užívaní fytoterapeutických liekov som schudol asi 13 kg a fľaky sa mi ešte viac zväčšili / bol v tom, že to ke Candidóza v hrubom čreve /.Keďže pracujem s ľuďmi nie je to 2x príjemné a tak som navštíívil odborného lekára, ktorý stanovil diagnózu : seborea.Dal som si urobiť aj gastroskopiu / helikobakter negatívny /Momentálne čakám na výsledok mikologického vyšetrenia.Vie mi niekto poradiť ako zmierniť sčervenanie kože?Momentálne beriem kortikoid Afloderm.Ďakujem za radu.

julllinka

Ahojte. Dnes som bola na koznom a lekarka mi diagnostikovala seboreu. Ale ako citam tie vase prispevky tak sa mi to vobec nezda. Ja mam prave pokozku priserne suchu. Vobec nie mastnu. Robia sa mi na ramenach uplne vysusene loziska tie sa pernamentne supu, mimo tych lozisk je to tiez velmi suche.. ale vlasy sa mi vobec nemastia. Suchu pokozku mam aj na predkoleniach. tam nemam tie fliaciky ale tiez sa to lupe.. je to ono?

hejka

Ak pouzivate vitaminy nazabudnite na ich vstrebatelnost, najlepsie su prirodne. Oporucam doplnky s archea bakteriou , ktora obnovuje poskodene bunky od sameho jadra viac na drnona-arche.sk

Peto T

G4bormen: Keby som mal zaručený recept na seboreu, tak by som bol king. Lenže ho nemám, a tak hľadám, čo mi pomáha.

Okrem toho, ak máš seboreou dlhšie, tak si už zistil, že sa vyvíja. To, čo fungovalo včera, už zajtra nemusí. Zinok mi pomáhal nejaký čas, a do určitej miery, ale chcem sa pohnúť ďalej a skúšam ďalšie veci.

Moju seboreu zaručene provokuje čierne korenie (tým pádom aj biele, lebo to je to isté), a čokoláda :-(

Každá cigareta zničí 25mg vitamínu C.

G4bormen

Ešte posledná vec, to nikto z Vás nemá problém teraz v zime s teplou vodou ? Nikomu nepraská koža na tvári, na prstoch na rukách alebo extrémne nepopraskajú pery ?

G4bormen

Ale už ma hneváte s tou Gafrovou masťou s ichtamolom, bavíme sa o tej istej z lekárne za cca 90centov ? hnedočervené balenie ? Veď to pôsobí ako nejaký krycí mejkap, vôbec sa to nenanáša dobre na tvár, ja som mal strašné problémy to zhodiť z tváre, keď som to skúšal pred mesiacom, alebo to nanášate na tvár len cez noc a ráno nejako zmijete ?

Mohol by si napísať po akom korení ma kratší priebeh seborea ? Rád by som sa dozvedel niečo nové, ak budeš taký dobrý, tiež by som ťa scel požiadať, píšeš o dávkovaní v miligramoch tuším, nemôžeš napísať radšej počet tabliek rôznych vitamínov ako často užívaš ? A prečo neužívaš Zinok ? Všade mi spomínali Zinok, tak sa snažím jesť čo najviac, Selén som nekupoval už ani nepamätám .-(( A Vitamín C neviem či by som nemal niekoľkonásobne zvýšiť dávky ak som fajčiar, niekde v rádiu som počúval, že po každej cigarete ktorú človek vyfajčí tak stratí v tele alebo ako by som to nazval dosť veľké množstvo Vitamínu C...
Díki za upresnenie.

Peto T

Ak budete mať niekto informácie o tej masti B-12 avokádo, dajte vedieť.

Zatiaľ používam gáfrovú masť s ichtamolom, funguje dobre.

Dávno užívam vitamín C cca 3-5g denne. Okrem toho som začal užívať jód cca 30mg denne, selén 200-400ug denne, a zistil som, že už dokážem tolerovať alkohol, a že dermatitída po korení má kratší priebeh, ktorý som naposledy ešte skrátil vitamínom E (ústne, zatiaľ iba 400IU denne). Som zvedavý, ako sa to bude vyvíjať ďalej, lebo jód a selén užívam len cca mesiac a pol.

Solnička

Píšete o zelených riasach...
Ja som celiatik a ťaťký alergik a astmatik. Sebora prepukla vo veľkom pred rokom. Teraz som z toho na psychiatriu, tiež sa na nič neviem sústrediť....
Skúšal niekto Chlorelu?
Kúpila som si v lekárni od Blue Step a kamoška mi tvrdí, že nie každá je účinná a má dostatočnú koncentráciu a je bez chemickej úpravy - má niekto s tým skúsenosti?

G4bormen

Ešte by som doplnil, každý 2 príspevok tu je o nejakom kréme, mastičke, ja mám ten problém, ak si dám niečo na tvár,chvíľu to podrží, tvár nepraská aj niekoľko hodín podľa prostredia, ale na druhý deň sa zobudím, malé šupinky na tvári už dávno sú, idem sa umyť studenou vodou a ak to preženiem, umývam si tvár dlhšie ako pár sekund, tak ten krém, ktorý som mal pred pár hodinami sa vlastne začne objavovať v podobe mastných lúpajúcich sa šupiniek a treba pomaly to odstraňovať :- ((

G4bormen

Mňa hnevá to, že teraz v zime si nemôžem pomaly ani nos vyfúkať aby som si ho celý nezlúpal. Ráno bežný človek vstane a umyje si tvár teplou vodou, ja teraz v zime nemôžem lebo by mi popraskala, začala sa lúpať, čiže v chladných mesiacoch jedina studená voda na tvár a krémy a teplo, skrývať sa doma, už si pripadám úplne chorý, extrémne mastná a zároveň preschnutá pleť na mnohých miestach....
O tom že pery si okusujem nonstop,pretože mi nepraskajú, doslova sa trhajú, že mám doma 20balzamov na pery a len 2 ako tak pomôžu na určitý čas :-((