Seborea

Príspevok v téme: Seborea
micky

Dobrý deň,
už asi od puberty ma trápia fľaky pri nose,ktoré sčerveňajú a koža sa neustále šúpe.Po návšteve istého homeopata a užívaní fytoterapeutických liekov som schudol asi 13 kg a fľaky sa mi ešte viac zväčšili / bol v tom, že to ke Candidóza v hrubom čreve /.Keďže pracujem s ľuďmi nie je to 2x príjemné a tak som navštíívil odborného lekára, ktorý stanovil diagnózu : seborea.Dal som si urobiť aj gastroskopiu / helikobakter negatívny /Momentálne čakám na výsledok mikologického vyšetrenia.Vie mi niekto poradiť ako zmierniť sčervenanie kože?Momentálne beriem kortikoid Afloderm.Ďakujem za radu.

bingham

RNG ty jednoducho neprestanes pisat tieto nezmysly....

Nastastie sem prispievaju aj ludia ako je G4bormen, ktory pochopili ze tie doplnky su zbytocne a neucinne....

RNG

Peto, kokosovy olej s citricidalom a vitaminom E-(tekutym), ti to mozno pomozu.Sampony s 2 %sulfidu selenu, tiez s 5% coal tar(dechty) pridusia demodex a ten namiesany olej potlaci bakterie, ktore demodex roznasa.

Ako vzdy zdoraznujem branie zinku, selenu, jodu, probiotik, vitaminu C , E a D-3 pre kazdeho a cistit si cievy lecitinom, pripadne doplnky rybacieho oleja a curcumin ako ochranu proti plesniam a roznym zapalom.

Peto T

Teraz sa mi to dosť zhoršuje a rozmýšľam, že možno by pomohol nejaký olej s vysokým obsahom vitamínu E a zinku. Viete mi niečo také poradiť, kde je toho vitamínu aj naozaj účinné množstvo?

Peto T

Hm, mne dala Imacort na 2x tyzdenne, niekoľko týždňov, striedať s Imazolom, až do vymiznutia príznakov, a do vlasov Betacorton, to už neviem ako často, asi obdeň (sú to už roky, čo som sa ešte liečil podľa postupov).

Najlepšiu vec, čo mi kožná predpísala, bol zinok 45mg denne, aj keď to bolo vo forme nejakej soli (Zincteral) a dosť to padlo ťažko na žalúdok, už sa to ani nepredáva. Po 6 týždňoch užívania to naozaj začalo prinášať výsledky.

Chyba bola, že som na jej odporúčania zakaždým vyskúšal nejaký super šampón z lekárne, zvyčajne malá fľaštička za ťažké peniaze, aby som nakoniec po rokoch zistil, že lepšie než väčšina z nich mi pomáha obyčajný Tesco šampón proti lupinám, alebo H&S, skrátka čokoľvek s pyrithionom zinku. Z toho, čo mi poradila, bol dobrý iba Polytar AF, ale oproti Tesco cenovo neporovnateľný ;-)

Iná kožná mi predpísala lokálne ATB (erythromycín) spolu s kortikoidmi. Bolo to ešte horšie než predtým.

G4bormen

Začína sa nám pekne ochladzovať a u mňa a asi aj u väčšiny seboroikov sa začína prebúdzať z letného spánku seborea :-))
Došiel už niekto z Vás k nejakému riešeniu, ktoré mu aj pomohlo na dlhší čas ?
Podľa väčšiny komentárov v rôznych diskusiách som došiel k záveru, že sa musím skúsiť zaočkovať, vyskúšať ryžovú diétu, dlhšie spávať/7-8hod/, vyvarovať sa stresu a nájsť už konečne nejaký dobrý krém ktorý mi pomôže na viac ako 3-4hodiny !
Moje skúsenosti čo sa týka rôznych mastí a krémov nie sú zatial moc dobré, keďže každý mesiac zvyknem minúť niekoľko 10-tok € na nejakú masť alebo krém o ktorom som sa dočítal že pomáha !
Ale zaujímalo by ma ako niekomu môže pomáhať Jarish voda, mne otrasne vysuší celú tvár, tak isto rôzne gély....
Zatial majú u mňa pozitívne hodnotenia
Bioderma- Cicabio - krém
Ichthyo care masť s bielym ichthamolom
Fungicidín mastička
Imacort - kortikoidný krém

Niektorí píšete že Vám pomohli aj vitamíny, no ja som ich po niekoľkotýždňovom skúšaní vysadil lebo som nič nepostrehol, zinok, vitamín C, selén, b-komplex, Skin cap tablety, nizoral tablety = 0 bodov.
Ak niekto z vás prišiel na niečo nové, čo bud pomáha alebo práve zhoršuje stav, nech sa o to prosím podelí :-)

karioll

seborea sa neda vyliecit,treba zistit,ci mas v poriadku travenie.stres,choroba,virusy,vsetko to zhorsuje priznaky,lekarku ktora ta liecila kortikoidmi je pekna pica,davaju sa vo forme masti maximalne 2 dni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chloe39

Musím znovu reagovať, preto že poznám ten pocit bezmocnosti kedˇ som skúšala všetko možné a stále sa to zhoršovalo.Treba sa zamyslieť čo to naštartovalo.Väčšinou je to choroba z detstva alebo dlhodobý problém napr.(obličky,moč.mechúr,pečenˇ).Potom treba oslabený orgán posilniť alebo detoxikovať.Na stránke DIOCHI si treba prečítať o jednotlivých produktoch a vybrať asponˇ dva balenia za sebou.Mne to pomohlo!!!Ako šampon používam HEAD@SHOULDERS senzitív.

Peto T

AJ ja mám SD. Odkedy som sa nechal nahovoriť na vakcínu hepatitídy A a B.

Najprv som robil, čo povedala kožná. Samozrejme, kortikoidy. Dnes viem, že to bola chyba. Je to len potláčanie a navykanie.

Šampóny mi omnoho viac pomáhajú celkom normálne proti lupinám (Head&Shoulders, dokonca aj Tesco) z lekárnických bol dobrý iba Polytar AF (ten dechtový).

Hydratácia je dôležitá, ale treba ju stále, a treba ju obmieňať. Najlepší krém bol Excipial, najlepší olej Weleda Calendula a dobre pomáha aj obyčajná bravčová masť.

Škodí jedenie čokolády, korenených a paprikovaných vecí. Tiež stres.

Pomáha zinok, máličko aj vitamín C a B-komplex.

To je všetko len údržba a prevencia. Nepozná niekto účinný liek?

chloe 39

Od 15r.mam seboreu vo vlasoch ,najprv bola vo forme svrbivej ,neskôr sa to zmenilo.Väčšinou mi predpisovali kortikoidy ,ktoré to na chvíľu utlmily .Postupom rokov mi vypadlo veľké množstvo vlasov.Pomaly som sa začala zmierovať s možnosťou parochne.Objavila som však f.DIOCHI a chlap s tejto firmy mi vysvetlil že problém nieje vo vlasoch ,vlasy sú len dôsledok.mala som oslabený moč.mechúr a organy s nim súvisiace.Cele detstvo som trpela zápalmi moč.ciest.Začala som užívať SUPRACIT a DIOCEL a po trištvrte roku sa mi prestali tvoriť šupiny a vypadávať vlasy.

niky25

ahojte vsetci,
ja uz neviem, co mam robit.
Dnes som navstivila jeden ustav v BA a bolo mi oznamene, ze mam seboreu. Ku koznym doktorkam chodim od mojich 12, vzdy mi davali len masticky, ale uzivala som aj antibiotika a 7 rokov antikoncepciu. Dokonca som bola aj na chemickom peelingu. Nic nepomohlo. Zacala som uzivat aj chlorellu a mam pocit, ze sa mi stav pleti este viac zhorsil. Zvykla som si jest hodne zeleniny, no dnes mi bolo oznamene, ze papriku a paradajky by som vobec nemala, ani citrusove plody, ani mastne ani sladke, ani pikantne. Ja uz fakt neviem, co.... Co je teda vlastne seborea? Mne sa ziadne flaky nerobia. V T-zone sa mi vyskytuju akne a hlavne bolestive vriedky a to najma na brade a v okoli ust. Mam dost mastnu plet, ale zaroven v tejto oblasti je aj velmi citliva, dalo by sa povedat az priesvitna so sklonom k zacervenaniu a lica naopak suche.
Ak mozte a viete, poradte mi prosim, co s tym robit. Uz som tolko penazi do toho investovala a vysledok nulovy.
e.mail - sfingx24@yahoo.com