ani laktoza,ani fruktoza,co mam vlastne jest?!

RNG

Zufala, mozes mat problem nielen s lactazou ale aj s inymi zlozkami mlieka, najma mliecnymi bielkovinami, ako je napr kazein. Takze si zaobstaraj enzym na cele mlieko, nielen na laktozu(Dairy enzymes). A aj ked dnes uz nepijes mlieko, iste mas so zlozkami mlieka zamorene telo a to moze trvat mesiace odmorit pouzivanim enzymov(dairy enzymes) na prazdny zaludok. A pekne pouzivaj aj Digest Platinum, telo mas riadne zamorene a budes musiet niekedy pouzit aj tu intenzivnu protikandidovu dietu. nemyslim, ze je tam problem s chudnutim, ved obsahuje hromady bielkovinnych jediel rozne masa, ryby, zeleniny, orechy a olejnate semena, kokosovy olej. Na takej diete sa pekne pribrat, hlavne ked pouzivas s nou pomocku pri trasveni, kyseliny a enzymi.
Zrejme si v zivote privela masa a ryb nejedla a skor mucne a sladke, takze bez pomoci enzymov taku dietu asi nezvladnes, lebo na nu tvoje telo nie je zvyknute a iste nevyraba potrebne mnozstvo kyselin a enzymov na to.
Ale to sa da doplnit bez problemov, uz mas jeden z najsilnejsich enzymov co poznam Digest Platinum, takze ho ber aj na prazdny zaludok-na odmorenie tela aj s jedlom na lepsie stravenie.
A nezabudni na ine protikandidove ako oreganovy olej, GSE a kokosak a samozrejme silne probioticke zmesy, lebo candidu treba nielen znicit, ale promptne nahradit probiotikami a zivit mikrovlakninami(psylium, pektiny, arabinogalaktanmi) aby sa dobre uchytila, kolonizovala creva a potlacila candidu a plesne.
Ked neveris, ze si zaplesnena, pozri sa na svoj jazyk, ktory je iste biely a nie ruzovy, ako ma byt.Na to nepotrebujes lekarsky nazor, vidis to sama.

zufala:(

dakujem ti rng. tbl lactase som skusala. asi pomahaju kazdemu okrem mna:(( zjedla som ich pat kusov pred mliecnym jedlom a nepomohlo to ani za mak...

zufala:(

a este ma doktor upozornil, ze ked nebudem jest mliecne vyrobky, dostanem osteoporozu. ako super.
rng prosim ta smiem brat digest platinum zaroven s psylliom? a ma to vobec vyznam v mojom pripade? dakujem.
a co vlastne smiem teda jest? ved aj cukor je vsade.

RNG

Laktaza je enzym, ktory ti pomoze laktozu stravit bez problemov.

Ale to nie je tvoj hlavny problem, ked mas reakciu na cukor/fruktozu

Vypestovala si si candidu a zaplesnenie tela(mozna s pomocou atb) a to musis zrejme adresovat, kym ti to neposkodi telo prilis.

zufala:(

sweet lolitta, pekne si to napisala, dakujem, ale poviem ti, za cim nariekam. mlieko sice nahradzam bezlaktozovym, ale laktoza je strcena uplne vsade. ver mi. neznamena to, ze teraz len mlieko a cokoladu nesmiem. ked som to zacala sledovat, zistila som, ze laktoza je skoro vo vsetkom, co chcem dat do ust. aj v liekoch aj v konzervach, proste vsade. ide ma z toho slaktrafit! :((

sweet_lolitta

Nie vsetky rng, jasne ze sa daju kupit absolutne bez cukru pridaneho. Ved pozriem na zlozenie a podla toho si vyberam.

RNG

Vyliecit, potlacit skodlive v tele, doplnit potrebne enzymi, to je cesta ku zdraviu, nie vynechavanie zakladnych potravin, lebo to problem nevyriesi, len oddiali riesenie a oslabuje telo.

Inac tie "zdrave" nahrazky mlieka obsahuju repny cukor, pripadne trstinovy, co nie je o nic lepsie v pripade candidy a plesni.

RNG

Aby som nezabudol, fruktoza je jednoduchy cukor, podobne ako glukoza a nachadzaju sa spolu v cukre, ci uz trstinovom, alebo repnom a inych, v repnom su zlucene do sacharozy a to je vlastne ten cukor, co sa na Slovensku predava.
Jenoduche cukry su vyziva pre candidu a plesne, komplexne sacharidy a vlakniny su vyziva pre probiotika, vlakniny nie su pre nas stravitelne inac.

sweet_lolitta

Mozno nemas plesne, ale pochop, ze alergia na mlieku znamena, ze jednoducho mlieko nevies stravit. Tym, ze teraz nebudes pit mlieko sa krasne detoxikujes a naucis sa zit bez neho s uzasne skvelymi a chutnymi nahradami :) Cez obilne a sojove mliecko a jogurty az po obilne smotany. Za cim tolko nariekas?? A co sa cukru tyka, tak to naozaj tiez neviem, ako je to s alergiou na fruktozu, nepocula som, ze je niekto takto alergicky...bez vitaminov z cerstvej zeleniny sa bude tazko zit, naozaj nechapem.