Korunka na zuby

Príspevok v téme: Korunka na zuby
xtina1711

Dobrý deň, chcem sa opýtať, keď sa mi zlomil zub a vlastne ostala z neho iba štvrťka v podstate ako sa to bude riešiť..viete, veľmi sa bojím šroub, pretože som čítala že sa to vŕta do kosti...chcem sa spýtať či sa nedá tomu nejako vyhnúť, ked sa bude dávať korunka..píšem, lebo sa mi to stalo včera a až zajtra ( pondelok ) idem k zubárke, čiže preto sa informujem zatiaľ takto. Ďakujem pekne za odpovede

[zruseny1]

2bodka:D no tak vidíš, nie všetci máme zuby v puse :)))) ale nie...xtina ono sa to čísľuje od stredu chrupu..tie predné zuby sú jednotky, vedľa dvojky..trojky..až po osem- osmičky sú zuby múdrosti
a už nič neštuduj, lebo sa len zbytočne ľakáš

xtina1711

dakujem ludia:) no predný to je ja neviem ako sa volaju :D ale ostala štvrťka lebo bol liečený a ostal otvorený a čistila som si ho aby mi jedlo tam neostavalo a ostal mi v ruke proste...a teraz kukam po nete stále a strašne sa bojím lebo iba o tých ano titanových implantátoch sa hovorí..a prosím neviete ako dlho trvá kým mi to urobia? čaká sa týždne alebo ja neviem..prepačte že zniem primitívne ale absolútne som toto nikdy neriešila

2bodka

implantaty do kosti stoja fakt vela penazi :) to nie je bezny postup, zvycajne sa dava korunka, ak je zub uz velmi zly.

Ja mam takto jeden "dorobeny" ostala mi z neho tretina a normalne mi ho zubar domodeloval

[zruseny1]

zub vedľa lopatky? ee? to neviem aký je :D
aj ja mám takto dorobené, lebo mám slabšiu sklovinu a často mi pri tvrdom jedle odletí nejaký kúsok...a raz mi ostala tiež iba štvrtinka a dorobila to v pohode- takým podobným materiálom ako je klasická plomba ti to "domodeluje"
žiadne implantáty ti dávať nebude, lebo fakt jeden stojí aj okolo 1000 eur možno a to sa dáva na miesto chýbajúceho zubu, takže by sa to muselo najpr trhať..ale to ti určite robiť nebude :)))) a hlavne ak ťa to nebolí

xtina1711

Inkognito ked najhoršie je že mne z toho zuba ostala štvrťka a on je vedla lopatky hned:( čiže je to vpredu tak teda ? ale keby platilo to čo si napísal/a tak by som bola najšťastnejšia:)