Zapálené moč. cesty

Príspevok v téme: Zapálené moč. cesty
selecti

Ahojte. Mám pálenie pri močení a aj po močení. Ide asi o zápal moč. ciest čo som mala pred pár týždňami. Nemala som teda dlho pohlavný styk a keď sme to s priateľom pred pár dňami vyskúšali pálenie som mala aj pri sexe aj po nom. Môže to súvisieť s tými moč. cestami alebo je to aj gyn. problem? Ďakujem

RNG

Hygiena pred oboch partnerov, najma umytie niecim antimikrobialnym by malo problem nakaz vyriesit, lenze mladi su prilis hormonalni a prudki, aby na to mysleli, tak zeny na to doplatia.
Nuz a ziskane nakazy treba samozrejme potlacit, ci uz bakterialne, kvasne(candida) pripadne mozne su aj viralne pri znizenej viralnej imunite. Viralnu imunitu pri dnesnych viralnych epidemiach,
( ktore si lekari nevsimaju povacsine, pokial nesposobia vysoke horucky) odporucam kazdemu si zvysovat, lebo inac skor ci neskor na to doplati.

selecti

Hej, hej u gyn som už bola, mi povedal, že mám infekciu kvoli ATB č som brala. Predpísal mi čipky aj krém no nič mi nepomohlo. Neviem či by to mohlo byť iba zo sexu lebo pálenie som mala aj keď sme s partnernom nemohli spolu byť. A po dlhom čase sme to skúsili a pálilo to aj pri tom. Potom asi po 15 min to prešlo. Tak sa objednám zase a nech mi spraví aspon nejaké výtery :/

Deee

Môže to priamo súvisieť s milovanim, sú ženy ktoré na druhy den po milovani dostanú zápal mocovych ciest, treba sa pred milovanim vycikat, po ňom tiež, osprchovat sa, velaaaa pit, skúsiť aj doplnky výživy s brusnicami a ked to nepomôže tak uz len vyplach rosalginom po milovani, sama som s tým bojovala dobre 4 roky...az ten rosalgin pomohol, mozes mat však aj nejaky skrytý gynekologicky zápal, takze najskôr obehni gynekologa a urologa a po vylieceni skusajte ďalej

úlik

ako by sme to tu my mohli zistit? moze to byt aj jedno, aj druhe. ale ked ta pali pri moceni, asi skor mocove. ibaze ked mas problem vaginalny, tak sa to prenasa aj nizsie, kde mas mocovy vyvod, lebo je to velmi blizko.