svalove problemy, drasticke ubudanie svalstva

Príspevok v téme: svalove problemy, drasticke ubudanie svalstva
miso99

dobry den, mam velke problemy a neviem ako dalej, za posledny mesiac som drasticky schudol.. a neviem to nijako zastavit:(.. ide o to ze to ide ruka v ruke s neznesitelnymi zachvatmi svalov... tie svaly sa mi doslova stracaju, mam zasklby, pocit akehosi zapalu...naozaj je mi tazke to opisat, citim aj navaly tepla do svalov,bolesti kosti, tych priznakov je vela... lekari si ma len podavaju .. dostal som lieky na alergiu, rozne protizapalove lieky, nic nezabera... bol som na krv vsetko ok... teraz sa vsak u mna vyskytla prostatitida(zapalove ochorenie prostaty)... tieto svalove problemy uz mam ale dlhsie ale posledny mesiac je to stale..ked zacne zachvat, je to na nevydrzanie, pocas toho zachvatu sa mi svaly len tak stracaju... naozaj si nevymyslam .. v minulosti som bral drogy, alkohol a tieto"stavy" som mal s presne rovnakym scenarom, takze som to pripisoval im a tie svalove problemy vzdy presli po par dnoch ... uz vsak dlho neberiem nic(ziadne drogy, alkohol) a uz mesiac sa toho nemozem zbavit, schudol som asi 7 kil ale opticky to vyzera na 20... poradte prosim!!!

bibi123

miso-nemozes mat nejaku pohlavnu chorobu? Muz kamaratky mal chlamydie, nasli mu to az po rokoch, ked dostal zapal prostaty a tiez mal nejake problemy so svalmi.

miso99

mam 25 rokov drogy uz neberiem ziadne asi pol roka a bral som pervitin aj travu... prestal som fajcit.. pitie som obmedzil na minimum... zjem toho strasne vela ... teda nechut do jedla to urcite nieje ... sportujem pravidelne aj aktivne, teraz vsak mam zranenie, takze posledne 2 mesiace som prakticky bez pohybu... beriem teraz antibiotika na prostatitidu, ale nejako sa mi stav nezlepsuje...tetania to nieje, mal som na to lieky, nic nezabralo.. beriem aj b-cka ani to nic...je to naozaj priserne..naprv naposledy ked ma chytil tento zachvat som schudol za noc asi 2 kila!! ja sam neverim tomu, ako sa tak mozem stracat.. je to velmi frustrujuce, pretoze som mal celkom slusnu vahu a postavu a teraz vyzeram naozaj ako vyzla...

anjelina

Mišo 99,

ak chceš nejaku serioznu radu, tak sem napiš, kolko maš rokov, kolko toho za den zješ, či športuješ, atd.
Ubytok svalstva u zdraveho človeka môže byt spôsobeny tym, že je malo jedla, napr. malo bielkovin alebo že nešportuje... Aj zdravy človek v takom pripade rychlo straca svalovu hmotu a rapidne chudne.

Tvoje problemy so svalmi môžu mat velmi vela pričin - my ta tu nadialku asi nezdiagnostikujeme. Tras svalov, alebo krče v končatinach mozu byt pri tetanii - sposobenej nedostatkom vapnika alebo magnezia. Mali by ti to vysetrit v krvi. Okrem toho je vela druhov svalovych chorôb - myozitidy, rôzne reumaticke ochorenia, dystrofie, myopatie - metabolicke, myopatie endokrinologicke, myastenia gravis. Kazda z tychto chorob sa prejavuje svalovou slabostou, ale kazda ma uplne inu pricinu vzniku. Aj niektore drogy a lieky mozu vyvolat poškodenie svalov.
Ak maš problemy so svalmi, mali by ta vysetrit na reumatologii a hlavne na neurologii - existuju na to rozne špecialne vysetrenia - napr. EMG, ktorymi dokazu lekari zistit, čo s tymi svalmi maš. Určite vyhladaj odbornikov - lekarov. Ak by si potreboval poradit, tak sem napiš, ja mam tiež problemy so svalmi, takže mam v tom už trocha prehlad, ake vysetrenia sa na to robia.
Kolko maš rokov a ake drogy si bral - a ako dlho? Ako dlho si už čisty ?

OdKAZ PRE: Soffa,

ak by mal svalovu dystrofiu DMD, prejavilo by sa to unho už v detstve. Chlapci so svalovou dystrofiou su na voziku uz okolo 10 roku života. Aj je pravda, že su myopatie, ktore sa mozu zacat prejavovat aj neskôr.

moonriver

Kúp si B12 a ber tri krát 2 tabletky a B koplex aj zinok možeš .Pomáha posilnuje nervy a aj podporuje chut do jedla.Držim palce

soffa

svalova dystrofia..je ubudanie svalov,zakopavanie,postupne ochabenie svalov,skus dat do googlu..ale to by ti lekari asi zistili..

sureves

mimochodom ja mam v poslednych dnoch problemy s nohami akoby ma prestali posluchat, prestavam si ich citit a obcas robia co sa im zachce...:D....musim sa hybat este dnes pojdem po rokoch na bicykel....:D