Neschopná dcéra

Príspevok v téme: Neschopná dcéra
MamaM

Mám 19-ročnú dcéru, na strednej sa učila dobre, skončila so samými jednotkami a na jednotky aj zmaturovala. Prihlásila sa na vysokú - odbor história. Strašne veľa učenia a žiadne perspektívy uplatnenia. A ona celé dni sedí pri počítači a učí sa. Sú to šialené hodiny, kvôli tomu pribrala, lebo sa nehýbe a hlavne sa jej veľmi zhoršila alergia.
Zo všetkého najhoršie je ale to, že sa vôbec nedokáže učiť. Stále má pocit, že to ešte nevie a odkladá skúšky donekonečna. Z minulého semestra si preniesla do ďalšieho ročníka tri skúšky a teraz - v tomto semestri - jej ostali štyri, ktoré tiež musí preniesť. Prejde len tak-tak. Neviem si predstaviť, ako na budúci rok urobí v každom semestri o toľko skúšok viac.
Keby sa flákala, bola drzá, alebo mala veľké nároky, nepoviem ani slovo. Ale práve naopak. Chcem jej niečo kúpiť na oblečenie, povie, že nepotrebuje. Je skromná a tichá, nemá žiadnych priateľov, len do toho učenia sa nevie poriadne zaprieť. Nedokáže risknúť a ísť na skúšku ak nemá pocit, že je dokonale pripravená. Lenže to nebude nikdy. Okrem toho je strašná trémistka.
Som z nej strašne sklamaná, neviem vôbec čo s ňou bude. Je vynijakúca v informatike, navrhovali sme, aby išla študovať tam, ale to nechce, vraj ju história baví. Tento rok skrátka stratila, bojím sa, že na budúci sa problémy budú opakovať, a tak príde o dva roky. Manžel aj ja trváme na tom, aby išla z tej školy preč a nech skúsi niečo iné. Alebo nech ide pracovať, veď my ju tiež nemôžeme živiť keď sa to všetko ukazuje také neperspektívne.
Najviac ma trápi, že je veľmi inteligentná a citlivá a bude jej škoda. Žiaľ, to na absolvovanie školy nestačí.
Viete mi poradiť nejaký spôsob ako ju naučiť pristupovať k tým skúškam s väčšou ľahkosťou? Nie je nejaká kniha, kde by sa písalo o tom, ako študovať na vysokej škole?

pre somara

merlin01, nesi ty nahodou jeden z tych chalanov co mali o nu zaujem a ona nic? hehe a doteraz sa z toho nevies spamatat, vsakze a pises take hovadiny... a podla toho ako pises, tak takeho by som urcite aj ja poslala kade lahsie, ze vraj nikdy normalna nebude, kto vie kolko ludi si toto mysli o tebe

Juro___

Takú krkavčiu mater, čo verejne zahanbuje svoju dcéru by za matku nechcel mať asi nikto. Ja osobne tomu neverím, že si schopnejšia než tvoja dcéra.

Radšej máš napísať, že nechceš živiť svoje dieťa, ale ostáva otázka, že načo si robíš deti o, ktoré sa potom nechceš starať?

Juro____

Ty si MamaM, alebo KrkavecM?

Že ju nechceš živiť si jej mala dať vedieť skôr, než začala študovať.

Určite sa nedá povedať, že by si jej bola zrovna psychickou oporou, ktorá by jej dodala sebavedomie.

Matyo

Dajte už tomu dievčaťu pokoj! Keby len vedela ako sa jej život rozoberá tu na nete, tak by asi z toho nebola príliš nadšená : )

merlin01

MamaM ak si myslis ze sa tvoja dcera zmeni tak sa velmi mylis. ona skratka je divna a taka aj ostane. ty z tym nic nenarobis. nemozes ju nasilu donutit aby bola normalna. ja ta chapem ze ta to stve aj mna by to na tvojom mieste stvalo ale to je tak asi vsetko co s tym mozes urobit. nechaj ju nech si zije ako si vybrala a ty sa z tym netrap. to ti mozem poradit ja aj ked som chalan a nemam deti. ale ta chapem.

fujghfn

MamaM je ocividne mama s velkym M....nechapem, tak budte ste z nej sklamana alebo vas to trapi :D akoze pardon ale nech si dcera robi co chce..ma 19 bavi ju studovat- nech si studuje..a vy by ste ju mali podporovat...pokial nechcete tak jej to povedzte a hotovo...problem vyrieseny. No a co ze to nema buducnost? Bola by ste radsej keby robi/studuje nieco co ju nebavi?

merlin01

viem ze z nou chceli chodit dvaja chalani a ona na nich zvysoka srala. vobec im ani neodpovedala na maily a dokonca im ani nebrala telefon. keby to robila len jednemu tak sa da pochopit ze akurat ten sa jej nepacil ale ona to robila obidvom. to svedci o namyslenosti. a jeden z nich bol z vedlajsej triedy kazdy den sa z nim videla a nebola ochotna z nim hovorit ani cez prestavku. ze to vsetci v triede videli ze na neho z prehladom serie. keby bola normalna tak mu skratka slusne povie ze nema zaujem. ved nemusi z nim chodit ale moze sa z nim aspon bavit, nie?

ginny159

nazvat svoju dceru neschopnou preto lebo nejde na skusky kym to dokonale nevie a skola je pre nu tazka.. no neviem fakt ://

merlin: nejdem posudzovat pretoze ju nepoznam a nemozem nic teda ani povedat...
ale je namyslena lebo nechce o sebe nieco povedat??
a mimochodom, ja ked sa nieco pytam, nerobim to preto, lebo to zaujima aj polovicu inych ludi ale preto, ze to sama chcem vediet...

[zruseny3]

tusim ludi posudzujes dost casto podla vyzoru. tak to by som neuspela. :) a ja som bola pre mnohých tiez divná. a co? nech si trhnu. :) nemozem byt podla nich, a ani som nechcela. ked som si s nimi nemala proste co povedat. a neviem preco by som sa mala so spoluziakmi rozpravat o tom, ci som s niekym chodila alebo nie.. Nuz ale kazdý máme iný názor. :)