Trpela som neurozami, uzkostou, panickym strachom

Príspevok v téme: Trpela som neurozami, uzkostou, panickym strachom
kajinka2121

Dlhsiu dobu som trpela neurozami, uzkostou, panickym strachom.

Nesla som za psychologom, ani psychitarom o mojom zdravotnom stave nevedel nikto! Len ja - strasne dlho som zvadzala vnutorny boj, moja silna vola vyliecit sa bola v pozore 24hod. denne.

Konecne sa zacinam citit dobre. Zavraty su prec uz uplne, bolesti hlavy tiez, nie som podraždená, aj tlak na hrudi presiel, casto som dokonca musela predychavat - pri panickom zachvate, sa mi triasli ruky. Pri zachvatoch som si niekedy myslela, ze asi zomriem, tak mi byvalo zle - teraz vam este zachvat tak raz za 2 mesiace mozno, ale uz ho viem uplne zvladat.

Mne osobne pomohlo pozitivne myslenie a vela volnopredajnych doplnkov vyzivy, homeopatika, vitaminy, znie to cudne ale aj ovocie hlavne banany:) Nasla som si skvelu kombinaciu ako vsetko so vsetkym funguje - uzivam to pre istotu stale - ziadny z liekov vsak nie je navykovy ani inak skodlivy. Nechcela som jest tabletky - doktor vzdy predpise len tabletky a viac sa nestara, ja som chemiu chceli zdaleka obist.

Dnes je zla doba, a psychicke problemy su na dennom poriadku, je dolezite mysliet pozitivne, drzim Vam palce vo vasej liecbe!

RNG

Neviem, pre co uvadzaju vo viacerych zdrojoch, ze banan je bohaty na tryptophan, Z tabuliek
en.wikipedia.org
to vobec nevidiet.
Kolko tryptophanu treba? Asi jeden gram pravdepodobne, to je velmi individualne a zavisi hodne od stresu.Ucinnost premeny tryptophanu na saerotonin ale je dost mala, ucinnost 5-HTP na serotonin je podstatne vyssia.
Preto ked odporucam davku L-tryptophanu hovorim povedzme 1 az dve 600 mg kapsule, a na 5 HTP je to 100 az 200 mg.

Inac ked hovorime o tetanii, treba doplnat nielen draslik/kalium/potassium,ale aj vapnik/calcium, a najma horcik/magnesium, ba dokonca aj zinok.
Alebo si napravit trevenie a skladbu potravin, aby clovek tieto mineraly dostal z jedla v dostatocnom mnozstve.

Najma ludia, co maju palu a lekari im predpisu protikyselinove lieky(opak toho, co naozaj potrebuju) maju natolko zhorsene travenie, ze mnozstvo zivin nedostanu a jeden z nasledkov je malo mineralov a tetania a osteoporoza.

ewelinka

Skoro som zabudla.Vobec netreba podcenovat ovocie.Najskor treba citat, napr banan obsahuje protein tryptofan, ktory sa v tele premieja na serotonin a ten zlepsuje naladu. Vitamin B zas uzemni napate nervy

ewelinka

No drahy Maros, to dievca urcite nemalo 'len blbu naladu' Prezivala som to iste, trvalo mi mesiace sa z toho dostat.Kazdy dobre vie, ze banany obsahuju aj magnezium, o ucinkoch magnezia pri pp a uzkosti pisat nemusim.Mala som stavy, kedy hroza lomcovala doslovne celym mojim telom, az tak som sa dokazala bat, ze som od strachu odpadla.Videla som veci, ktore sa hybali aj ked to tak nebolo a myslela som si, ze som zrela na psychiatriu.Dokazala som to.Tiez len s pomocou magnezia a homeopatickych pripravkov.Netvrdim, ze som vyhrala tuto vojnu, ale bitku rozhodne ano.Drzim ti palce kajinka, viem velmi dobre, cim si si presla...

Maros75

Ty si nemala ziadnu uzkost ani depresiu.
Mala si len blbe obdobie a zlu naladu ako kazdy. Vela ludi pouziva slovko ,,mam depku" v suvislosti so zlou naladou a vobec netusia,ze to nie je diagnoza.
Tak nadalej papkaj banany aspon si dodas par vitaminov a chutny pocit .