Chudnutie v posilovni

Príspevok v téme: Chudnutie v posilovni
1980

Dobry den vsetkym, chcela by som vas poprosit o radu, mam 30 rokov, vysku 168 cm a váhu som mala 70,5 kg teraz je to 69 kg. Chcela by som schudnut, uz dva mesiace chodim do posilovne a upravila som si jedalnicek, 5 krat na den, poobede uz iba bielkoviny, ak sa trafi nieco ine tak do tej piatej pol siestej potom uz nie. Do posilovne chodim tri krat do tyzdna, cvicim cca 90 min, neviem ci spravne cvicim alebo nie, ale vaha ide strasne pomaly dolu, kamoska co som ju stretla v posilke chodi do posilky mesiac a pol, vahu mala ako ja , stravu neupravila a schudla 6 kg, nechapem preco mne vaha neklesla, mozem robit nieco zle? zle cvicim? alebo malo papam? co by som mala robit ako cvicit aby sa mi vaha pohla smerom dolu. Moje cvicenie je asi taketo: 15 min na zaciatok mam rotoped, potom cvicim posilovanie, nohy ruky brucho, cca 15-20 opakovani tri serie, potom si urobim drepy a vypady, na zaver mam 15 min beziaci pas, prosim vas poradte

1980

Ivett tak ako som dobre pochopila, tak mam vykonavat skor viac opakovani na dany cvik s mensou zatazou? cize dany cvik opakovat viac krat a rychlejsie? ci ako, ak ta to nezatazi skus konkretnejsie napisat, ja som doteraz cvicila tak ze som robila pomale cviky a to asi je chyba, preto nechudnem, co sa tyka jedalnicka tak:
R: bud celozrne pecivo sunka alebo pasteta a zelenina, alebo musli s mliekom
D: ovocie
O: co mam doma navarene ale mensia porcia
O: bud jogurt alebo acidko
ak nie som hladna tak si davam papat az okolo piatej a to celorzne pecivo sunka a zeleninovy salat potom uz nejem inak ak mam olovrant tak
V: bliekoviny a zeleniny bez prilohy

IVETT16

posilovacie cviky pri chudnuti je lepsie vykonavat s vysou frekvenciou a nizsou zatazou, vtedy sa odburava tuk. Ak pracujes pomaly s vacsou zatazou naberas na svaloch... a mozes mat potom vacsie svaly, a nie chudsie telo... a opakujem svaly su tazsie ako tuk, preto to na tej vahe nemusi byt take zretelne ak si viac posilovala. ak chodis aj cvicit tak to jedlo by som nechala na tych cca 1500 - 1700 cal. to je uplne ok. ja by som skusila zvysit tu frekvenciu cvikov... a viac kardio, na tom pase a bicykle spolu cca 45 minut a zvysok posilovanie

1980

no co sa tyka stravy som si raz preratavala kolko zjem za den tak vychadzalo mi cca 1500 az 1700 cal, vraj je to strasne malo, ze na svoju vysku a vahu by som mala prijat az 3500, no neviem v com je problem, ako postava sa mi formuje je to vidiet, len ta vaha ma matie, a este ak cvicim posilovacie cvicky,je potrebne ich vykonavat rychliejsie, ako kmitanie alebo skor pomale a plynule cvicenie

IVETT16

tazko povedat z toho co si napisala, aku mas stravu... mala by si prijat minimalne 1200 az 1500 cal za den, ak chces chudnut. A strava by mala byt pestra a vyvazena, dostatok vlakniny, bielkovín, sacharidov... co sa tyka toho chudnutia, mala by si podla mna dat viac kardio cvicenia... vydrzat napriklad na rotopede, alebo pase cca 30 az 45 minut... pri tepovej frekvencii do 150 uderov za minutu, okolo 130 asi optimalne.. a tuto frekvenciu si udrzovat pri cviceni... ak mas vela posilovacich cviceni, naberas na svaloch, moze sa ti pekne vytvarovat postava, v podstate si mozno aj schudla, ale nie na vahe. Svaly su tazsie ako tuk. Ak chces mat objektivne hodnotenie stavu, je dobre si merat obvody tela... pas, boky, zadok...