Mám si ho vziať alebo nie ?

Príspevok v téme: Mám si ho vziať alebo nie ?
natusa42

dobrý den ,chcela by som sa s Vami poradiť v jednej osobnej veci.Som s mojím priateľom dosť dlho,on ma požiadal o ruku,chce si ma vziať,ja ho ľúbim ,on mna tiež ,sme síce mladí ,ale plánujeme si spoločnú budúcnosť ,sme zasnúbení ...náš vek nie je podstatný....lenže som trošku na pochybách ,teda resp dosť a ničí mi to zdravý rozum ....on je charakterný ,zodpovedný človek ,ktorý je rodinne založený ,je ku mne dobrý ,milý,nežný ,naozaj aj inteligentný človek ...vidno naozaj ,že ma miluje ,lenže je tu jedna vec ,má psychické problémy ,nervové,nespáva ,trhá mu s viečkami ,už teraz v mladosti má veľké zdravotné problémy ako napríklad vysoký krvý tlak,je workoholik ,ale nedá si povedať ..zažili ste niečo podobné ?chcela by som sa s niekým porozprávať ,kto zažil niečo podobné ,alebo rovnaké ...kto si vzal takéhoto partnera ...či to veľmi ovplyvnuje dobré manželstvo ,alebo ako to je ?čaká ma vôbec s takýmto človekom budúcnosť ?????chcela by som radu,možno podeliť sa o vaše príbehy,ak ste niečo takéto zažili ..lebo ja si naozaj bojím raz vziať človeka ,ktorý už teraz je tak veľmi poznačený životom a mal hrozne ťažký život (kvôli svojej rodine) ...mám od neho utekať ,alebo ?

*slniecko*

jeeej tak to Ta milo prekvapil :) ale chapem, ze viac Ta to asi mrzi, ako tesi...on teraz bude schopny vsetkeho.och ked ja uz ani sama neviem co Ti poradit :D lebo v podstate sa stale motas v zacarovanom kruhu...ci posluchnut rozum alebo srdce nevie asi nikto..fakt neviem co dalej :)len si asi stat za svojim, ak si o tom naozaj presvedcena,ze to takto chces...
co sa tyka volneho vztahu, tak neviem, ci to obidve rovnako chapeme...ja rozumiem pod volnym vztahom nieco take, ze dvaja ludia, co su spolu vlastne ani nevedia ci chcu byt spolu,ked sa naskytne prilezitost tak si uziju, neviazu sa na seba, kazdy ma vlastny zivot pomimo toho...takato forma si myslim, ze by sa u vas dvoch nedala pouzit..podla mna ste uplne ine typy ludi, ako ti, co taketo vztahy maju.skor by som to u vas nazvala najlepsi priatelia, ked postupne vyprchaju aj tie prejavy, ktore patrili do vasho vztahu...:) ale vsetko chce cas...:/

natusa42

mirka286 nerozumiem ľudom ,čo môžu niečo takéto priať druhým -zlých mužov ...ty absolútne nič netušíš o tom ,ako sa cítim ,čo prežívam ,nevieš ,nevidíš do toho ,lebo si to nečítala celé ,tak prosím nekritizuj a nie som decko ,ktoré nevie ,čo chce ...

mirka286

vobec sa mi to tu nechce cele citat ale precitala som si toho dost ale suhlasim s nazorom kt napisala ewelinka 17. jula nechapem ako ho mozes tak otrasne porovnavat za to ze je zo zlej rodiny ten chlapec ma len teba ale keby som ja chlapec a toto sa dozviem ze o mne pises na nejakom fore tak ako nechcem ta v zivote vidiet.. prajem ti nejakeho ziarlivca kt ta bude upodozrievat na kazdom kroke a sem tam ti jednu vylepi lebo ozaj si nevies vazit dobreho chlapca decko sproste

natusa42

slniecko ja viem,lenze sa to komplikuje poriadne :(neviem ,co mam robit,vcera v noci mi prichystal nadherne prekvapko (nejdem sa rozkecavat viac,ale nahdenre proste ..kytica ruzi ,zammilovany list pred mojimi dverami,on sam atd ...vsetci to videli atd ..proste krasa)som preplakala celu noc ..lebo ja ho v skutocnosti chcem ,zalezi mi na nom ,lubim ho,som nanho naviazana ..a neviem co s tym ...chcem byt s nim ,ale zaroven nemozem ,tak co robit ?pre krista pana som zufala,je mi ho nesmierne luto,strasne ,on si este neuvedomuje,ze ja to myslim vazne ,on si mysli,ze to dame este dokopy ,ze sa to urovna ,povedal ,ze mi je schopny vsetko toto odupstit,len nech mu dam sancu este jednu ,ale proste u mna to uz nejde,ci uz kvoli sebe ,alebo rodine ,lenze nemozem takto zit,ze on bude taketo veci robit,(lebo odstrihnut sa neda,jedine keby ma vystrelili na Mars),a tak neviem ako dalej ,som sa drzala celkom do vcerajska,som to brala ,ze ho uz nechcem vobec atd,ale po vcerajsku som na pochybach ,uz som bola zase v noci rozhodnuta,ze sa dam s nimi znova dokopy,ale potom proste ma zastavilo svedomie,ze ja to nemozem urobit,lebo by som mu tak ci tak raz ublizilo ...
a co si myslis o tom volnom vztahu ,slniecko ,mohlo by take cosi vyjst ?

*slniecko*

Ahoj Natuska :)
uplne suhlasim s tym co Deria napisala 1:01...Natus ved v podstate spravila si co si chcela,je ti teraz lepsie...prebieha to cele celkom fajn podla toho co pises..:) nemozes cakat, ze hned bude vsetko ako keby ste spolu ten rok nestravili..ved predsalen to bola velmi dlha doba co ste boli spolu a casto ste boli spolu...tak aj to odvykanie si od seba bude chvilu trvat.tyzden je prilis kratko...postupne nebudu ziadne bozky, prechadzky ani nic...podla mna je blbost navrhnut teraz hned volny vztah...neskor...ak vobec,kedzze prenho by volny urcite nebol.on by v tom rozdiel,podla mojho nazoru nevidel...a ty sa neboj,teba urcite bude niekto opat lubit :) len nemoze to byt predsa hned..vsetko ma svoj cas :) drz sa...zvladas to perfektne na to, ake to mas tazke :)nesmut za tym co bolo,vedz,ze bude este lepsie ;)

natusa42

dnes ma postretla obrovská depresia...už nemám prečo žiť :(:(:(mne to také príde,že mi život len ubližuje ,prečo nemôžem konečne mať pokoj ,lásku,šťastie ?ved nie som zlý človek ,nikomu som nikdy nič nespravila a stále ma za niečo život trestá,nikdy som nemala to,čo som v skutočnosti chcela a už mi je z toho zle !

natusa42

deria a preco ak smiem vediet si to ty skoncila ?hm ?ak mozes teda aspon okrajovo povedat

ale ja som sa s nim rozisla,on vie,ze je koniec aj dnes som mu to napisala v maili,ze nech si najde inu casom ,ze ja uz nie som schopna s nim bguducnost riesit a ani len pomyslat na nu ,ze nemozem zit nikdy s nim ani nic podobne :(on povedal,ze na mna pocka aj desat rokov ...ked bude treba,ale ze nikdy nebude inu chciet,lebo ja som proste ta vysnivana jeho (a nie su to len slova do vetra,je to tak -viem to ,poznam ho uz natolko)
lenze ja uz nechcem ,chcem lasku,som zavisla na laske :(nie na nom ,ja len proste chcem opat niekoho,kto by sa o mna staral ,hyckal ma ,miloval ,a je jedno,ci to bude on ,ci iny ,ale chcem toto,desím sa samoty :(:(desím sa toho,ze opat budem chodit po meste ,vsade pariky a ja nic :(:(-to popravde

iny charakter vztahu nie je ,vravim rozchod ..alebo pauza,alebo ako to mam nazvat,ale rozchod je to ,lebo ja uz otvorene sa s nim bavim o tom ,ze je koniec a je slobodny ,moze si najst inu,vyhanam ho,nech si ju najde a nech sa na mna neobhliada,ale nejde to ..unho ...a ani u mna akosi ...nemam chut spoznat nikoho ineho,zase to iste zoznamovanie ,randenie ,uz nechcem ...lebo on o mne vie vsetko,uplne a ja nechcem zase to iste zazit,pol roka len spoznavanie ,ostychanie atd ..nechcem...

Deria

Tu sme, Natusa, tu sme ale myslim, ze tych, co ti tu pisali uz nebavi dokola vysvetlovat, ze by si mala byt konsekventna. Ved ked sa to tak vezme, ty si sa s nim v podstate nerozisla, vas vztah nabral iba iny charakter. Ja si nemyslim, ze by si sa s nim mala bozkavat a rucickovat. A ak sa nahodou stretnete, (comu sa zrejme nevyhnes), neznamena, ze nemozete prehodit slovo ale nejake diskusie a bozkavanie..... to nie je predsa pauza! No ale nikto z nas ti to nemoze zakazat, my ti mozeme len radit. Nebude to dobre, zavadzas jeho a vlastne aj seba a dostanes sa tam, kde si bola. Najrozumnejsim riesenim by fakt bolo, aby si nastojila na tej pauze. A nie 5 dni ale aspon mesiac! Pochop, ze zmysel vsetkeho je, aby si otestovala samu seba i jeho. Inac straca vsetko zmysel. A ty si myslis, ze my, iste viaceri, sme uz nezazili taku vasnivu lasku, ktora skoncila rozchodom? Samozrejme, ze je prekliate tazke povedat nie, ked po nom tuzis. A vies co si myslim, ze tuzis viac po laske ako takej viac, nez po nom. Ale to ti raz dojde. Mala by si sa naucit ist za svojim cielom, ktory si si asi z nejakeho dovodu vytycila. Vidim to tak, ze bud zmenis taktiku alebo sa poddas svojim tuzbam a budes nielen teraz ale cely cas trpiet. Je mi luto, ze ti to tak musim napisat ale viem, co pisem. Ja som strasne trpela pri rozchode s mojou prvou laskou, plakala som, kade som chodila, on ma stale vyhladaval, desila som sa aj toho, ze mi zazvoni telefon, lebo som po nom nenormalne tuzila a cez to vsetko som dokazala ho opustit, pretoze nas vztah nemal buducnost. Trpela som ako kon ale vedela som, ze to musim urobit, ak nechcem byt nestastna. Dnes som stastna, ze som to dokazala.