Mám si ho vziať alebo nie ?

Príspevok v téme: Mám si ho vziať alebo nie ?
natusa42

dobrý den ,chcela by som sa s Vami poradiť v jednej osobnej veci.Som s mojím priateľom dosť dlho,on ma požiadal o ruku,chce si ma vziať,ja ho ľúbim ,on mna tiež ,sme síce mladí ,ale plánujeme si spoločnú budúcnosť ,sme zasnúbení ...náš vek nie je podstatný....lenže som trošku na pochybách ,teda resp dosť a ničí mi to zdravý rozum ....on je charakterný ,zodpovedný človek ,ktorý je rodinne založený ,je ku mne dobrý ,milý,nežný ,naozaj aj inteligentný človek ...vidno naozaj ,že ma miluje ,lenže je tu jedna vec ,má psychické problémy ,nervové,nespáva ,trhá mu s viečkami ,už teraz v mladosti má veľké zdravotné problémy ako napríklad vysoký krvý tlak,je workoholik ,ale nedá si povedať ..zažili ste niečo podobné ?chcela by som sa s niekým porozprávať ,kto zažil niečo podobné ,alebo rovnaké ...kto si vzal takéhoto partnera ...či to veľmi ovplyvnuje dobré manželstvo ,alebo ako to je ?čaká ma vôbec s takýmto človekom budúcnosť ?????chcela by som radu,možno podeliť sa o vaše príbehy,ak ste niečo takéto zažili ..lebo ja si naozaj bojím raz vziať človeka ,ktorý už teraz je tak veľmi poznačený životom a mal hrozne ťažký život (kvôli svojej rodine) ...mám od neho utekať ,alebo ?

*slniecko*

Ahoj Natuska :) len tak som sem skocila pozriet po dlhej dobe bez netu co nove, v nadeji, ze najdem od Teba prispevok , ze uz je vsetko fajn a si konecne kludna a vyrovnana...:) ale ako pozeram nic sa nemeni...niekedy to trva dlhsie sice.nevadi :) podla mna, uz nelubis jeho,lubis len jeho zidealizovanu podobu :) vytvorila si si v mysli niekoho, kto Ti vo vsetkom vyhovuje a podobu aj vlastnosti ma ako Tvoj ex...ale nie je to on,lebo jeho v skutocnosti uz nechces...chapes tu moju zlozitu formulaciu ? :D tolko len moj nazor, dufam ze som Ta neurazila :) ono je to niekedy fajn oddat sa len takej myslienke, ze mas niekoho dokonaleho pri sebe, iluzii, ze nema chybu,realita je vsak ako vzdy kruta-ten panko dokonaly neexistuje...:) najdi caro v tom ,ze si slobodna, mlada a vsetko co pocuvas z kazdej strany...mne bolo fajn, ked som bola sama.miestami mam pocit ,ze niekedy az lepsie ;) kazde obdobie ma svoje caro, ale to pochopime, az ked je davno za nami...najdolezitejsie je vsak mat rada samu seba.kto je spokojny sam so sebou je ststny, od toho sa odvija aj vsetko ostatne :) hlavne sa nelutuj a neplac,hladaj na vetkom pozitivum :) aspon malinke sa vzdy najde :) ja viem, viem vsetko co si popisala,pamatam si to ,no nic lepsie Ti neviem poradit a vlastne ani Ti nechcem radit,rad si uz dostala velmi vela,sama vies co Ti najviac vyhovuje.ja len pisem co plati u mna a co je podla mna najlepsie :) tak Ti prajem opat vela sily ist dalej a bojovat s tym...bude dobre :) a koli nemu sa neoplati plakat,koli ziadnemu chlapovi sa neoplati, my sme zeny a sme silne ;)

natusa42

neskončím s ním -nemôžem aj ked si to veľmi želám :(strašne ho ľúbim :(nenormálne :( som donho tak zaľúbená...a nehorázne trpím ..a najmä ,ked viem,že už nikdy nemôže byť môj,lebo by som si zničila život,len neviem ako sa mám "odľúbiť " ...

natusa42

je to u mna cim dalej,tym horsie :(stale len smutim,nariekam za nim,dnes som preplakala cely den :(neviem sa z toho dostat ,aj mam moznost mat asi troch frajerov okamzite,:(ale ja nikoho nechcem .aj ked viem,ze by som mala aasi klin klinom vybit,no nechcem sa zbytocne unahlit :)lenze ja chcem jeho:(jeho povahu,jeho vyzor,jeho vsetko :(a uz viem,ze to nikdy nebudem mat,tak mi je z toho len do revu a nic ine

natusa42

allie az som sa rozplakala nad tymi versami ..

deria ..uz ho nechcem !!! nechcem ho ani vidiet,sice mi chyba,lebo nemam kam ist ,ked nie som s nim ,vies myslm na prechadzky a tak,ale inak mi nechyba,lebo viem,ze keby som sa s nim dala znova dokopy,tak by som velmi trpela pri jeho sprostej rodine a aj dnes kurnik,zase mi povedal,co sa zomlelo v ich rodine ,mam dost :( je to strasne ,ale uz ma to nezaujima ,nech si zije tam s nimi,nech sa cely zivot o nich stara a nech mne da pokoj raz a navzdy !! nenavidim ho a aj celu jeho familiu ,.znicili mi zivot

allie

natusa, kazdy si tym musi prejst, niekedy aj viac krat, ale zivot ide dalej. venuj sa viac sebe, oddychni si, daj sa do pohody. Z lasky k nemu, bud taka aku ta mal rad, a tes sa z krasneho roka, ktory ste spolu prezili neboj, kusok zo vsetkej tej nadhery v tebe ostane navzdy. Mi to pripomina jeden versik
Ked zivot laske vietor z plachiet berie,
vcera ti dal kridla, dnes nemas ani perie
a po zemi musis opat vykrocit.
Uz vies,
krasne je lubit no tazke je sa rozlucit.

Deria

Pravdaze ta chapem a dokonca velmi dobre. Prezila som tiez prvu lasku, viem, co to je, ked sa taky vztah rozpadne.....zruti sa cely svet. Ver mi, viem, co pisem ale aj tak sa musis naucit pre tvoje dobro, byt na seba prisna a krotit svoje vasne, lebo zle dopadnes. Neexistuje cesta medzi tymi dvoma alternativami, uvedom si to! Vsetko preboli a som presvedcena, ze si najdes druheho, aj ked si to momentalne tomu neveris, inac, to je uplne prirodzena reakcia. Zivot je plny prekvapeni, bud vytrvala a raz zistis, ze nie cely svet stal na nom a ze sa oplatilo bojovat.

natusa42

deria lenze ja nariekam :(preboha,ved ma pochop,moj prvy vztah ,chceli sme sa vziat ,mali sme naplanovnu celu buducnost,vyse rocny krasny vztah ,kde sme mali oci len pre toho druheho ,vsetrci pomreli okrem nas dvoch ,chapes to ?:(ved to nejde len tak ,"dovi dopo " s nim ,ved to je priserne tazke pre mna ,nezvladam to,ked mi napise sms ,pichne ma hned pri srdci,citim strasnu bolest v dusi,uzkost ...je to strasne ,a len vkuse placem ,na nic ine sa nezmaham :(zialbohu ....
a co sa tyka toho,ci ho chcem ..no na jednej strane ano,na druhej nie,je to komplikovasne u mna ..ale zase nechcem ,aby sa to zacalo odznova,ja uz nechcem s nim byt vo vztahu,lebo viem,ze by som zbytocne len trpela :( to viem naisto ..lenze zase lubim ho :( a iny sa necrta ..a viem,ze ineho ani nestretnem uz

Deria

Vies co si myslim? Nenariekaj nad nim, lebo budes nariekat cely zivot nad sebou. A zdravy egoizmus je na prezitie potrebny, inac mozes na to doplatit ty. Tak sa musis k nemu vratit a vsetko zacne odznova. Chces to? Co chces?

natusa42

Deria ..nesekla som s tym este ...:(:(bohuzial,nie som taka mrcha ,ako ine baby a ako ini ludia,nedokazem ho len tak odkopnut ako prasiveho psa,ked prakticky mi nic zleho nikdy on neurobil,ba prave naopak ...