Kozmetika (ne)testovaná na zvieratkách

Príspevok v téme: Kozmetika (ne)testovaná na zvieratkách
muffi

ahojte,
rada by som vedela, či vás pri kúpe kozmetiky zaujíma, či je alebo nie je testovaná na zvieratách ...
ďalej by som bola veľmi rada, keby tí, ktorí kupujú kozmetiku netestovanú na zvieratách, pridali svoje tipy, kde takú nájsť. :)
ja osobne si kupujem v DM, a to značku Alverde a občas aj Weleda, ďalej Yves Rocher, The Body Shop a Avon + Oriflame ...

RNG

Keby kozmetiku vyrabali len z jedlych materialov, nemuseli by ju testovat na zvieratach. Pozri cez Google.sk zadanim rng , prirodna kozmetika.
Kozmetici sice tvrdia, na jednej strane, ze nemusia pouzivat len jedle latky, lebo kozmetika neprenika do tela, na druhej strane hovoria o vyzive koze
a holy fakt je, ze cast latok z kozmetiky, vcitane chemikalii do koze prechadza, tj ked nie su vhodne na jedenie, tak telo zamoria a tym poskodia kozu a podkozne vaziva.
Preto moja zasada je, co sa neda zjest, nenatieraj na kozu, len ked si si celkom isty, ze to ma tak velke ciastocky, ze to vobec nemoze preniknut, ani rozkladne produkty z toho.

Maya_chic

v poslednej dobe stale castejsie zamierim k Alverde v DM, telove maslo s orechami je uzasne, aj ruzova voda tiez od nejakej prirodnej firmy, este chcem vyskusat Alverde parfemy ako vonaju

Deria

Maros75, teraz pises od veci. Ved tie jedovate rastliny si ani nema nikto zaujem davat na tanier, takisto nema nikto zaujem z nich robit kozmetiku.
Existuju vedci, ktori prirodne produkty testuju na sebe. A hadaj preco? Pretoze vedia, ktora rastlina neskodi ale pomaha. Na vsetko skodlive, jedovate a ohrozujuce zivot sa vsak zneuzivaju zvierata, pretoze take testy prinasaju profit. Najjednoduchsie vsak je, robit ich na bytostiach, ktore sa nevedia branit. A tak nespocetne mnozstvo pokusov na zvieratach je absolutne nezmyselne a pre ludi dokonca nebebecne. O tom sa uz pravda nepublikuje, ze urcity produkt sice nezabil pri pokuse zviera ale zabil niekolko ludi, pretoze ak pokusy na zvieratach prebehnu uspesne, este nezarucuje, ze ten-ktory uspesne otestovany produkt neuskodi cloveku.

katkaxxx

oriflame aj avon sice netestuju priamo na zvieratach ale pouzivaju zlozky ktore na zvieratach testovane boli... takze oriflame a avon nie su "netestovane" na zvieratach..

Maros75

Durman obycajny (Datura stramonium)
Rastie u nas a je prudko jedovaty.....
No neviem ci by si to dal niekto bez vyskusania na tanier.
A ziadna chemia ;)

muffi

k tej kozmetike este- ak si ludia budu klast narok, aby ta znacka prestala testovat na zvieratach, inak si ju nebudu kupovat, urcite sa tak da nieco vyriesit

muffi

tak to ano, ale pokial k tomu budu mat takyto lahostajny pristup, nic sa nezmeni. ak sa nebude kupovat znacka kozmetiky, kt.testuje, urcite jej to nebude jedno a nieco s tym spravi. alebo co sa tyka masa- ludia by aspon mali obmedzit jedenie masa, ked sa ho uz nevedia vzdat, dalej co sa tyka vajicok- nekupovat vajicka z klietkoveho chovu.. alebo k tym kozenym veciam- tiez obmedzit kupovanie kozenych kabeliek, ved to nie je zivotne dolezite..

talentmania

Tak je to des ale to uz mame vo vsetkom ci kupujeme potraviny ako su napr. masove vyrobky mliecne.... Alebo ci si kupujeme kozene kabelky topanky opasky...Vsetko je to na ukor zvieratiek:D(

muffi

a ano suhlasim, ludia by mali vidiet, ako vyzera taky labak a tie zvieratka tam. je to des a hanba, ze este nieco taketo v 21.storoci funguje, ked uz su mozne aj ine alternativy testovania !!