zapal stitnej zlazy alebo nieco ine? prosim poradit.

Príspevok v téme: zapal stitnej zlazy alebo nieco ine? prosim poradit.
Alex888

Vedel by mi niekto poradit, dnes pred par hodinami ma z nicoho nic zacalo pichat v krku pri prehltani, myslela som si, ze ma zacina bolet hrdlo, no nie je to take, je to omnoho silnejsie, len na jednej strane na mieste kde sa nachadza stitna zlaza, do dvoch hodin sa na tom mieste vytvoril maly kopcek, mam problemy aj pri piti vody, sem tam ma to pichne uplne ostro, na pravej strane nic...a mam teplotu 37,2´C, no tu si nie som ista, ci to nie je z toho tepla. Co sa tyka toho hrdla, vobec neviem co s tym robit, je sobota vecer a na pohotovosti endokrinolog nie je...netusi niekto co to je? DAKUJEM

p.s.
uz niekolko rokov mam chronicky zapal stitnej zlazy, no lekar povedal, ze ziadne lieky brat nemusim, lebo zlaza si ich dokaze produkovat sama aj tak.

2bodka

autoimunitny zapal stitnej zlazy (plus strumu) mam aj ja, predpisany mi bol L-thyroxin (rovnaka ucinna latka ako Euthyrox) 75 mg. Brala som ho 5 mesiacov a pribrala som 7 kg. Ked som isla zufala k endokrinologovi, aby mi to vysadil, na moje pocudovanie povedal "mozme skusit" :-o takze pridpisal mi to na co? Struma z toho nezmizne a myslim, ze ani nautoimunitny zapal sa tym nevylieci. Znizili sme najprv davku na pol tbl., t.j. 37,5 mg/den (toto po dobu tyzdna) a za dva dni isli dole dve kila. Takze tolko k hormonom. Teraz uz neberiem nic a zacala som uzivat KELP od Jamieson - tam je v jednej tablete tusim 650 mg jodu - a tento je velmi dolezity pre spravnu funkciu stitnej zlazy. Poradil mi to tu RNG. Nechapem ale, ked sa aj na tom vyzivovom doplnku priamo pise, ze je to na spravnu funkciu stitnej zlazy, preco vam toto nepovie lekar? Ale radsej predpise chemiu, z kt. sa na vas lepia kila a citite sa bez energie? Mimo toho je na stitnu zlazu dobry aj selen. Ten beriem v komplexe multivitaminu. Skuste toto baby, mozno potom nebude potrebovat blbe hormony.

nicooo

ahoj... neviem čo ti povedal tvoj lekár ale ja beriem lieky.. dokonca euthyrox 100 čo je vysoká dávka... a to mám tiež zápal.. šž. je to autoimunné ochoroenie... a neiem ak oje na tom tvoja žľaza... ale tá moja si nemôže produkovať hormony..... lebo ten zápal ju zničil.. a tak to nedokáže produkovať....

aj ja mávam často takéto stavy že ma tam pichne a uplne tam citím ako keby sam i ta zaseklo kusok jablka :) ale to prejde.... nemusíš sa báť... len v pondelok vyhľadaj lekára.. poprípadne ho zmen.. v lubochni alebo v martine sú na to odborníci... ja chodím do trnavy..:)

pokiaľ chodíš lekárke a máš to sledované tak sa nemusíš ničoho báť :) ... ja chodím každé 4 mesiace.. ale viem že tí čo neberú lieky ta chodia raz za rok :)

kajalina

fíha...toto vyzerá vážne..nechcem strašiť ale kamošov otec - nič mu nebolo a na obed si sadol k polievke a nevedel ju prehltnuť..išiel k lekárke a mal rakovinu a do troch mesiacov zomrel chudák..predtým nemal príznaky ale z minuty na minutu sa mu stalo to čo tebe plus ako som písala nevedel prehltnuť...
všetci sme boli mimo z toho, lebo to bol velmi dobrý človek..

utekaj k lekárovi čím skor...