káva a minerálky

Príspevok v téme: káva a minerálky
Amáálka

Dobrý deň chcem sa spýtať na kávu a minerálky nakoľko sú zdravé alebo brzdia zdravé stravovanie. Čo sa týka jedla v tom sa vyznám, papám zdravo akurát tie tekutiny. Mierálky pijem sýtené, značku pravidelne mením a kávu bez mlieka bez cukru ráno po raňajkách a niekedy aj poobede. Ďakujem za odpoveď

smajliQa

silvus..

z tej ladovej kavy,c o ju spominas sa svonsky pribera...
su tam cukry, .... rob si radsej ladovu kavu doma, aj ja to tak robim, kupila som si shaker, a sama viem,c o si do toho dam..

silvus28

blondula, tak ja som tiež čítala, že káva odvodňuje, a inde zasa, že nie a že ju možno počítať do pitného režimu - podľa najnovších vedec.výskumov....ako je to s "kávou" 2v1? aj tá odvodňuje? veď je to vlastne len také slabé kapučíno, nie káva, obsahuje kofeín? lebo mne chutí len tá...a čo ľadová káva, taká čo ju predávajú v obchodoch v tých krabičkách so slamkou? nepriberá sa z nej?
Ďakujem za odpovede

blondula

ja pijem len cistu vodu a veeeeelmi vela !!! som kavickarka,inac som citala,ze na salku kavy sa odporuca vypit dve salky vody :D ja vypijem aj 5 :DDD

Amáálka

No s tou minerálkou ja pijem len sýtenú nesýtené alebo jemne sýtené mi vôbec nezahasia smäd, teraz v lete si tam bachnem aj citrón alebo limetku. Čo sa týka minerálov vždy kukám etikety a pravidelne minerálky striedam a i keď to nie je najzdravšie zostanem pri tých sýtených. Ako ostatné pijem aj čaje (taký šípkový alebo zelený mňam) a keď cvičím tak len čistúvodu

bambinka1

káva v pohode, najnovšie výskumy potvrdzujú, že je zdravá, šálka denne nikomu neublíži.
S tou minerálkou, vyberaj si hlavne nesýtené, sýtené telo zbytočne prekysluju a pozeraj na celkový obsah minerálov, nemal by byť viac ako 500 mg na liter - to máš na každej minerálke napísané. A ešte si vyberaj hlavne také, čo maju najmenší obsah sodíka. Najlepšie minerálky sú Rajec, Zlatá studňa, Bonaqua, aj Mattoni môže byť - zdôrazňujem: NESYTENE!
dobré je však to striedať aj s vodou s vodovodu a nejakými čajmi.

Superdetox

Kava odvodnuje ale aj detoxikuje dokonca aj od radioaktivnych latok podla novych vyskumov, ale neodporuca sa ju kombinovat z vapnikom. Mineralky sytene niesu až tak velmi zdrave podla vedcov, tie nesytene alebo menej sytene su zdravsie.