Su to kamaráti?

Príspevok v téme: Su to kamaráti?
dorotessa

Mám takú otázku... časom som prišla o všetkých kamarátov... nikdy ich nebolo veľa ale teraz doslova ani jeden človek. Doma počúvam neustále výčitky, že prečo nejdem von, že len sedím doma (samej sa mi moc nechce ísť von, nevravím že mi to vyhovuje len to nevychádza). Dostali ma do takej fázy, že si o sebe myslím že som narušená, za všetko môžem ja, mala by som sa ísť dať liečiť, nedá sa so mnou vydržať, nie som normálna, všetko je moja vina. Určite som tak sebecká že doteraz neviem prísť na to kde som urobila chybu. Mám priveľké nároky? Neviem sa prispôsobiť?
Jedna kamarátka sa prestala so mnou baviť pretože som jej povedala čo si o nej naozaj myslím (niekoľko rokov som to v sebe dusila). Proste jej povaha bola že ma zlákala von, robili sme plány, na koncerty, festivaly ale vždy keď k tomu prišlo a už som vychádzala z domu tak mi prišla sms že ona nemôže, že je ,,chorá, nie je jej dobre, musí ísť k tete,, a pod. Nejde o to že som bola už nachystaná, vybavené povolenie od našich,vybraté peniaze zo šporkasničky ale o to že som sa strašne tešila a zakaždým to tak pokazila. Nemala som tam s kým iným ísť. A keď som sa teda išla prejsť aspoň sama do mesta tak zrazu som ju videla v autobuse (keď vravela že je chorá) alebo ako pije čučo s niakymi inými holkami. To tiež raz urobila, mali sme ísť na koncert, hodinu pred tým sa šla opiť a keď som ju našla v meste bola spitá a nechcela ísť, že jej je zle. Posledná kvapka bola keď som si našla brigádu a vyprosíkala aby aj ju vzali, tak jeden deň prišla a na ďalší mi ráno napísala že je chorá že nemôže. Bola to ťažšia práca v práčovni a ženy povedali že jej asi práca moc nechutí a keď som jej to povedala tak proste zo mňa vyšlo že si to aj ja myslím. Hneď na to že ona si myslela že som jej kamarátka, vravím práve preto ti to hovorím a viac sa so mnou nebavila. Bola som tvrdá?Možno naozaj bola vážne chorá. Mrzí ma tiež že ma to s ňou moc nebavilo, stále len o chlaste, kto sa pozerá, kto čo povedal na nás... mám pocit že som neprispôsobivá a vyberavá. Ďaľší kamarát je taký že sa vlastne ozve keď niečo potrebuje, odišiel študovať do iného mesta tak asi ale nemôže sem vždy chodiť, zase je to len moja vina. Naposledy sme sa videli minulé leto keď si prišiel požičiať stan na Pohodu a odvtedy sa neozval. Vlastne iných kamarátov už ani nemám. Takže táto téma je zbytočne zakladaná. Vždy mi niečo na nich vadí, raz že niekto nemôže chodiť von, raz že si ma nevšíma, raz hento raz tamto. Pochodila som toľko krúžkov a záľub, od volejbalu,jazyky, cez keramiku, šerm až som sa raz ocitla dokonca na seminári kresťanov (ja zarytý ďábel). Nikdy som nezapadla tak aby sme šli aj von niekedy. Nie je možné aby bola vždy chyba v iných, chyba je vo mne, neznášam sa.

blondula

ja ani nehovorim radsej.po 10 rokoch co som bola v cudzine som uz skoro rok na Slovensku a nikoho tu uz nemam :-((( vsetci moji dobri priatelia su mimo slovace !!! uz aby som aj ja vypadla !!

poblaznena

ja som tiez uplne rovnaka
a tak rada by som s niekym niekam isla, teraz su prazdniny tak aj mam cas, ale niet s kym
naprosto suhlasim ja tiez mam milion kruzkov vselijakych a stale si ja pridavam ale nikde nezapadnem do kolektivu

podla mna treba zacat jednoznacne od seba..musis mat rada samu seba, lebo ked najdes v sebe spokojnost a naplnenie, vtedy ho mozes rozdavat aj inym a oni sami k tebe pridu...ak mas o sebe zlu mienku ani druhi o teba nezakopnu ..ale ja to neviem v praxi aplikovat :D

recycle-wood

Chcete radu? musíte sa im prispôsobiť, inak o nich prídete,.. prisposobiť sa, aby si vás obľúbili, a potom pomaličky budovať svoju vlastnú identitu medzi nimi,začať presadzovať svoje postoje, ale aj tak.. jednoducho medzi kamarátmi rýchlo naberieš ich sposob vyjadrovania, ich zvyky, fakt nákazlivé... všetko...už nie si sám sebou... je na každom, aby si vybral.

laura876

no totálne moj problem , nemám už žiadnych kamarátov , mam z toho depky. Nikto ma nemá rád!.. A aj ja som pochodila mnoho krúžkou ale s nikým som sa tak nespriatelila , žeby sme šli von atd . Proste lja taktiez niesom prisposobiva.. Je to hrozné , že nemám ziadnych kamaratov. Závidím známim čo chodia každý den von s niekým iným , čo maju množstvo zalub a ja nic ! :/