Moznosti mladej rodiny v dnesnej dobe...?

Príspevok v téme: Moznosti mladej rodiny v dnesnej dobe...?
palmella

Ake su vase nazory, skusenosti, pohlady na to, ci "dnesna doba" praje mladym rodinam?
Ake moznosti ma mlada rodina (25-35 rokov), kde maju obaja priemerny alebo skor podpriemerny plat? Da sa zadovazit si slusne byvanie, bez uveru na 30 rokov a zivota "z ruky do ust"? Vychovavat deti v slusnych podmienkach, bez toho, aby sa necitili menejcenne oproti solventnejsim kamaratom? Nestersovat sa stale, ako uzivit rodinu? atd.
Mali sme taku debatu s kamaratom, ktory ma 35 rokov a tvrdi, ze ma strach si zalozit rodinu, z tohto dovodu - ze by ju nedokazal uzivit a je toho nazoru, ze dnesna doba je jednoducho proti mladym rodinam.
Ja som argumentovala tym, ze zalezi na hodnotach, ktore clovek ma a na tom, ci chce vsetko hned naraz , alebo dokaze postupne "pracovat" na tom, aby si zabezpecil slusny zivot.

Aky je vas nazor?

uhlie

Ako tu uz lost spominal, druha moznost je exportovat pracovnu silu. No a tam su este dalsie moznosti. Bud eportovat vela lacnej pracovnej sily, alebo exportovat malo drahej pracovnej sily. No a my exportujeme malo lacnej pracovnej sily, co je asi ta najhorsia moznost z tych dvoch uvedenych. A asi aj z tych neuvedenych.

no-

skor nam dovazaju VYROBKY KTORE TAM NIKTO NECHCE-ONI MAJU PRACU A MI IM V TOM POMAHAME...ICH EKONOMIKA ROZKVITA A NASA CHATRA...
ja osobne sa snazim kupovat vyrobky ktore su oznacene sk vyrobou-ale vsetko sa neda/ked kupim nas vyrobok-aspon mam istotu ze nejem nejaky sajrajt/

no-

niekedy sa vela veci vyrabalo a islo na export...
kamoska hovorila ze ked bola na dovolenke/este minulej dobe/ze chcela si kupit nejake tricko aby mala pamiatku na dovolenku-tak si kupila perfektne tricko-a ked prisla domov tak nasla vysacku a na nej MADE IN CECHOSLOVAKIA...
NIEKEDY SA VYRABALO NA EXPORT-teraz nam diktuje europska unia a o nase vyrobky nameju zaujem...
inak viem ze v cz je nas cukor...

Weva

no v tomto s Tebou dokonale suhlasim - akosi sme vzdy mali pocit, ze co je na zapade je lepsie a prd makovy...lenze polka fabrik zavreta a mladi chcu mat kazdy diplom z prava alebo ekonomie a nik uz nevie nic vyrabat - ani sklarne ani ine remeselne prace, vyroby neprezili - a miesto produktov a poravin odtialto kupujeme zahranicne blbosti co sa prevazali polozelene niekde v Chile ci Kenye :(

uhlie

Weva,

to bolo vysvetlene zjednodusene. Dneska si dokaze upiect chlieb kazdy sam doma. Ide skor o to, ze pokial ludia nebudu kupovat domace vyrobky, tak budu stale chudobnejsi. Nejaky ekonom by asi povedal, ze export musi by vacsi, ako import. Ak je export maly, tak musi byt maly aj dovoz, aby ludia neschudobneli a neodlievali svoje peniaze niekam do p.ce. No a my v sucasnosti na Slovensku mame skutocny export velmi maly. Do toho samozrejme nepocitam automobilky, lebo to nie je nas export, ale zahranicny, aj ked nam nejake peniaze z neho zostanu.