Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Moznosti mladej rodiny v dnesnej dobe...?

Príspevok v téme: Moznosti mladej rodiny v dnesnej dobe...?
palmella

Ake su vase nazory, skusenosti, pohlady na to, ci "dnesna doba" praje mladym rodinam?
Ake moznosti ma mlada rodina (25-35 rokov), kde maju obaja priemerny alebo skor podpriemerny plat? Da sa zadovazit si slusne byvanie, bez uveru na 30 rokov a zivota "z ruky do ust"? Vychovavat deti v slusnych podmienkach, bez toho, aby sa necitili menejcenne oproti solventnejsim kamaratom? Nestersovat sa stale, ako uzivit rodinu? atd.
Mali sme taku debatu s kamaratom, ktory ma 35 rokov a tvrdi, ze ma strach si zalozit rodinu, z tohto dovodu - ze by ju nedokazal uzivit a je toho nazoru, ze dnesna doba je jednoducho proti mladym rodinam.
Ja som argumentovala tym, ze zalezi na hodnotach, ktore clovek ma a na tom, ci chce vsetko hned naraz , alebo dokaze postupne "pracovat" na tom, aby si zabezpecil slusny zivot.

Aky je vas nazor?

lost

nj presne tak... to ide na ukor niekoho, neexistuje ze nie... na svete je limitovany pocet atomov, cize blbe to je ..

uhlie

lost,

celym tym som chcel skor povedat, ze vyrabat zisk, a to je podstata kapitalizmu, je nezmysel. Pretoze ak niekto ziska, iny musi schudobniet. 'Zisk' je nezmysel a iluzia. Napr. je nzemysel aby banky vyrabali stale vacsie zisky, lebo tym okradaju ludi.

uhlie

To o com sa tu pise je kapitalizmus. Jednoducho sa da jeho podstata vysvetlit takto:
Predstavte si dve firmy; Jedna pecie chlieb a druha vyraba mlieko. Obe maju po 10 zamestnancov s platom 700 Eur na zamestnanca. Jedna firma sa rozhodne, ze zacne expandovat a prihodi si 20% marze na chlieb. Ta druha zostane pri povodnych cenach. Pekaren zacne prekvitat, lebo ich vrcholovy management zvysil zisky. Mliekari zacnu chudobniet, lebo za kazdy chlieb musia zaplatit o 20% viac, ale nepomozu si, lebo maju menej penazi na vyrobu mlieka a viac mlieka jednoducho nepredaju, lebo pekari budu radsej pit vodu, ako by mali kupovat drahsie mlieko.
Jedina moznost, ako zabranit chudobe mliekarov je ta, ze si zacnu piect vlastny chlieb. A teraz prichadza pointa:
Pekari su Europska unia a nliekari sme my. Pokial nezacneme piect vlastny chleba, vyrabat vlastne mlieko a prestaneme kupovat banany a pomarance, ktore odvafzju nase peniaze aj so ziskom do ruk plantaznikov, tak sa dobre mat nebudeme. Su nejake otazky?

lost

tu ani tak nejde podla mna len o romov, ale aj o to, ze "niekto" nam znehodnocuje uspory (tj. euro)...

tj. clovek maka ako kôň 10 rokov a usetri si povedzme 50 000 Eur, pretoze zije o chlebe a slanej vode.

a teraz pride krach eura..

nerealne?

dajme historii cas na jej zopakovanie..

+ o bankach uz ani nebudme pisat, ako vykoristuju planetu..

system

doubledog:

nie to co si pisal znelo uplne inac, nez si to teraz obhajil. Jasne ak porovnavas byvaly komunizmus. (ktore tak babky ospevuju aj dnes) malo to vyhody aj nevyhody. ale to je kazdeho osobna vec ci sa mu zilo lepsie vtedy alebo teraz. Ale o tomto ta tema nie je.

myslim ze si zabudol na romov a cudoval sa preco sa tu stazujeme a co si to dovolujeme ziadat o nieco zadarmo.

lost

doubledog, skor si myslim ze kapitalizmus cast populacie ktora sa ma aspon trosku dobre extremne zuzi..
inak to ist nemoze :/
alebo ano? :)

doubledog

system
ale ved ja netvrdim, ze zijeme v idealnej spolocnosti. vzdy su veci, ktore je mozne vylepsit. a aj k ciganom treba pristupovat rovnako ako k inym ludom.
akurat tvrdim, ze dnesna doba je v mnohych veciach lepsia, ako boli tie minule.

lost
to je predsa prirodzene, tak to vzdy bolo a aj bude.
akurat ta cast populacie, ktora sa ma dobre, je stale vacsia.

lost

doubledog, ono ziadna doba nebola jednoducha z dovodu ze vzdy sa nasiel chytrak ktory prechytracil zvysok ludi.. tj. mal nad nimi vyhodu.

dnes ma nad ludstvom vyhodu bankar a jeho kamarati.
dnesna doba praje len istej casti populacie.. nie kazdemu.. ale to asi v kazdej dobe..