nemať rado dieťa

Príspevok v téme: nemať rado dieťa
veves

Celá rodina sme zúfalí z mojej sestry. Má 35 a 1,5 ročná dieťa, ku ktorému vôbec neprechováva vrúcne materské city. Od 23 má priateľa s ktorým bola štastná, všetko im klapalo, darilo sa im, potom on začal s tým že by rád bábo s čím ona nesúhlasila. Najskôr on, potom do nej začala hustiť celá rodina že už je čas na dieťa, že všetky kamarátky sú vydaté, starajú sa o deti a ona nič, že tak či tak čoskoro na ňu prídu materské city ako každej... chytala z toho riadne nervy, na návštevy začala chodiť zriedkavejšie, doma zavládla tichá domácnosť, on stále chcel dieťa, ona nie. Doma sa už snáď ani nič iné nerozoberalo a proste ona teda vysadila antikoncepciu a otehotnela s tým, že to porodí a nech jej dajú pokoj. Každý rátal s tým že pôrod ju zmení. Nie. Ona to dieťa nachová, stará sa, nič mu nechýba ale taký chlad je z jej strany až ma to desí. Proste k deťom nemá vzťah, vôbec ju to neroznežní keď to malé vidí. Pred tým strašne rada cestovala, študovala, fotila, zapájala sa do rozličných projektov, spoznávala ľudí, proste sa vzala zo dňa na deň a šla na opačný koniec sveta, cez tehotenstvo ju to obmedzovalo, nadávala, bola nervózna. Vrchol bolo keď mi druhý deň po pôrode volá nech jej donesiem katalógy cestoviek. Nevieme čo s ňou, ako ju donútiť byť matkou, rátali sme s tým že sa zmení.

talentmania

Prepac ze to musim napisat ale mate to co ste chceli.Najviac mi je luto dietatka kt.za nic nemoze.Ked raz nebola pripravena tak ste nemali naliehat:D(
Teraz je uz neskoro vam aj nieco vraviet dufam ze len sa tvoja sestra spamata a pochopi ze jej dieta za to nemoze ze ona otehotnela z trucu a zacne ju lubit tak ako by mala lubit kazda matka svoje dieta.

nefinka

presne ako napísala xantipkaR...
neviete ako ju donútiť byť matkou? to je čo za sprostú otázku?svojimi kecmi ste ju nepriamo donútili k tomu, aby mala dieťa, aj keď po ňom netúžila ešte, svojím spôsobom ste jej nechtiac zničili život, resp. sa jej život ubral smerom, ktorým si ona neželala a teraz sa jej divíte, že prečo sa nechová ako milujúca matka?

User_37597

presne tak...je to smutne ze rodina tlaci stale na jedneho cloveka..sa nedivim ze to spravila pre to aby jej vsetci dali pokoj.aj mna tlacia do svadby ale ja toto teda nemienim spravit..ako nahle zacnu nieco hovorit okolo toho tak vypinam volume a len prikyvujem a usmievam sa. :D

xantipkaR

Problém je v tom že jednoducho nie je podľa tabuliek čo má robyť a aká má byť žena je svojská a nikde nie je napísané že každú ženu uspokojuje starať sa o dieťa, manžela, variť žehliť prať...To je predsudok, vôbec ste ju nemali tlačiť do materstva je to vaša chyba urobilačo sa od nej čakalo, ale svoe vnútro nevie zmeniť, všetko chce čas aj to materstvo by možno neskôr sama prijala ale malo to byť jej rozhodnutie a jej tužba, pokazili ste život 2 ľuďom dieťa má matku čo k nemu nevie prejaviť materinský cit a matka je nespokojná, že nemôže z domu...jedine ak dieťa aspon trochu podrastie a bude mocť cestovať aj s ním bude to síce náročnejšie ale nie nemožné...