Nevoľnosť - antikoncepcia

Príspevok v téme: Nevoľnosť - antikoncepcia
Ivka1592

Ahojte, chcem sa spýtať, či niekto nemáte skúsenosti s nevoľnosťou pri braní antikoncepcie Lindynette....Najprv som brala Chloe, potom Belaru. Bolo mi z nich zle, tak som prešla na najslabšiu, čo myslím že je Lindynette, a po troch mesiacoch užívania mi znova nastúpili nevoľnosti, nielen ráno ale aj večer... Nechcem ju prestať brať, pretože na dieťa sa fakt necítim a príde mi to najspoľahlivejšia ochrana. Neviete niaké rady ako predísť tomuto zlému pocitu na žalúdku? Niaké jedlo, alebo o ktorej najlepšie užiť antiku, alebo kamarátka mi poradila vypiť každý večer zakysanku , či to pomáha, ďakujem za odpovede.. ešte niečo som chudá, možno to má niečo spoločné s tým, asi sa začnem naozaj prejedať

sumsumienka

Ivka,
som rada, ze ti to pomohlo, zelam ti vela stastia, aby ti uz nebolo dalej a viacej zle :) Najprv som si myslela, ze to funguje len na mne, ale asi to funguje aj na inych dievcatach.. To je hlupost, ze si za to zaplatime a este nam je od toho zle, co? :) Ale nie sme zatial tehotne, klop klop...

Inak prepac, asi som nezrozumitelne napisala to s tymi naplastami a Nuvaringom :)
Ako uz spomenula slecna predo mnou, naplaste sa volaju Evra. Na mesiac ich potrebujes 3, to je priblizne 16€.
Nuvaring je vaginalny kruzok, ktory si das "dnu" a mas ho tam 3 tyzdne, potom mas pauzu. Poznam vela dievcat, co ho maju, nemaju ziadne vedlajsie ucinky a su spokojne. Stoji na mesiac cca 13-14€.
Ak je ti zle, je lepsie skusit ten Nuvaring aspon na mesiac-dva, uvidis, co to spravi. Ja som s tym jedenim pribrala uz cca 3-4 kila, viacej som jedla, pretoze som sa bala, ze mi bude zle...

Deee

Ja som bravala hak rano po jedle,
v iny cas a hlavne ked som ju užila večer mi bývalo riadne zle..
Inak naplaste sa volajú Evra - mne sa spinili a tým odlepovali,
Nuvaring je zas antikoncepcny kruzok - kamoska bola spokojná

Ivka159

áno chloe je najsilnejšia, aj preto som ju zmenila a teraz mám len Lindynette. Ďakujem sumsumienka za radu, predvčerom som si dala tabletku, po poriadnom jedle, a nevoľnosť nebola.. Tak asi to naozaj hodne ovplyvňuje to jedlo. A to som nevedela, že všetky antikoncepcie čo som mala boli len napodobeniny, to fakt všetko závisí na gynekologičke čo predpíše, ja už som s ňou nespokojná v tomto, aj ked som u nej vždy mi ponúka len to najdrahšie.. a náplaste Nuvaring sú teda dobré, a koľko tak môžu stáť mesačne? Možno naozaj prejdem na ne..

Michaelauzs

Ja som tiež brala Chloe, lekárka mi ju odporučila, lebo je nízkohormonálna, ale vracala som po nej, nebola som schopná pracovať, proste nesedela mi ... vyskúšala som veľa druhov, ale s inými som mala podobné problémy ... teraz neužívam žiadnu a cítim sa dobre /brala som ju kôli cystám/.

sumsumienka

Ja mam dobrat este 14 tabletiek a skoncim treti mesiac, potom cau Chloe. To vyzera tak, ked mi gynekologicka predpisuje prve, co jej padne pod ruku, bez hocijakych testov a vysetreni...

Ivka, nad Pharmatexom si nerozmyslala? Alebo naplaste, Nuvaring? Nuvaring je vraj vyborny, kamosky si velmi pochvaluju. Ziadne traviace problemy a skoro ziadne vedlajsie ucinky. A chranena si takisto ako pri HAK. Nakoniec aj vnutromaternicove teliesko existuje, ale to neviem, ci je pre teba vhodne, je to uz akasi stara zalezitost pre zeny po porode.. A navyse ja som sa narodila aj napriek vnutromaternicovemu teliesku :D

jankaaaaaaaa

ked mate nevolnosti z hak, znamena to ze ju treba zmenit, teda ze vam tato nesedi.. a skuste originalne hak, lebo belara, chloe aj Lindynette su len napodobeniny, a aj preto vam znich moze byt zle

sumsumienka

Ja uzivam Chloe a trapilo ma presne toto, co teba. Mne z nej tiez vzdy bolo zle, vracala som a ak nie, tak som sa citila na vracanie a krutila sa mi hlava.
Lepsie je, ked vezmes tabletku po nejakom jedle, nikdy nie na prazdny zaludok, mne to hrozne pomahalo. Prvy mesiac som si kupila ORENZYM v lekarni, stoji nejake 2-3 € a bud pred tabletkou alebo po tabletke som si dala 1-2 pirule orenzymu a pomohlo mi to. Je to liek na zaludocne tazkosti, ked ti zle travi a tak dalej. Alebo som pila pepsi :D Pepsi skutocne ukludnuje zaludok.

Inak ak nejes, necuduj sa, ze je ti zle. Ja som istu dobu robila taku chybu, akurat, ked som bola na vylete. Ranajky som nezjedla, desiata ziadna, o 12:00 tabletka zobrata na slnku, potom na obed 3 lyzice polievky a bolo mi tak zle, ze som myslela, ze umriem. Fakt ju vzdy jedz najedena, bude ti lepsie.