Marcipan na tortu

Príspevok v téme: Marcipan na tortu
troticka123

Ahojte,chcela by som sa poradit,ohladom marcipanu an tortu.zajtra chcem urobit tortu k 20tim narodeninam a mala by byt potiahnuta marcipanom+nejake marcipanove ruzicky,ozdobky.vedel by mi neikto poradit zaruceny,fakt kvalitny marcipan?citala som mnoho receptov na internete,skusala som,ale nevysli ako na obrazkoch.chcela by som urobit tak aby to fakt aj nejak pekne vyzeralo ked uz 20.dakujem:)

no-

presne hlavne ze detom chuti-alebo tym co sa torta pecie...mne tiez pravy marcipan nechuti a ta HMOTA ako ty pises ked detom chuti tak je dobre-ved co s toho ze by bol pravy marcipan na torte a deti by nad nou len ohrnali nos...

ja som ten recept dala preto ze keby niekto chcel tak si moze urobit/hoci sa da najst aj cez google/kto ma rad pravy marcipan

vevericka

no ano pravy marcipan je tak, ako pise podobnou no, este tam tusim ide prava ruzova voda par pl, ale ked chcem pravy tento mandlovy, tak ho kupim v rakusku..len detom nechuti klasicky, radsej tuto presladlu hmotu..zas az tak casto im torty nerobim(teda aspon tuto), ved narodeniny maju rak za rok..:),a priatel radsej slanu:)

no-

Domáci PRAVY MARCIPAN

POTREBNÉ PRÍSADY

200g mandlí, 200g práškového cukru, 3 PL horúcej vody, 1 PL mandľovej arómy

...mandle rozmixovat poriadne na jemno ponornym mixerom/ktory ma noze/pridat cukor a tiez trochu mixovat nozami...potom pridat vodu a aromu a vypracovat jemnu hmotu...

no-

-tu som nasla recept na DOMACI PRAVY MARCIPAN...
...podla mna ludia robia hmoty len z toho dovodu aby tie torty boli pekne/a moderne/...a nepozeraju na to ci maju pravy marcipan na torte ci falosny a hlavne ak im to chuti...
ze vraj 1kg marcipanu stoji okolo 300sk...

-odkaz odstránený-

smajliQa

ja milujem marcipan, ale ked niekedy vidim ,ako ho niekto robi, a ze ani len naznak marcipanu praveho. no konec :D

blondula

ja som to nikdy nerobila,ale pocula som,ze marcipan sa robi zo suseneho mlieka,vajecne bielko (?) a pomlete mandle.... ci sa mylim ? sak tato biela poleva nema s marcipanom nic spolocne :DDDDD

no-

jaj-tak to moze byt problem-lebo ja som tiez robila marcipan inak a davala som to susene mlieko a moc sa mi nepozdaval-mozno to bolo tiez tou chutou toho mlieka...neviem...
ale radsej som potom urobila len cokoladu na tortu-aj tak je tych tort s marcipanom uz prehnane vela...
ale ta hmota by nebola zla keby sa urobila trochu riedsia mohli by sa nou plnit aj napr.take bb keksi...
ja skusim dat do tej hmoty-aspon jeden citron/stavu z 1citrona/

vevericka

no..mozno by to slo neviem, volakedy mama robievala falosny marcipan (skor hmota) zo salka a suseneho mlieka, ale mne strasne vadi chut suseneho mlieka, takze tuto curkovu hmotu robim tak, ako je

blondula

ja som najlepsie marcipanovu tortu jedla vo Wiedni.kamoska mala k narodeninam a polovicu mi este domov nabalila :PPP na slovensku mi je divne,ze som jedla akoze "marcipanovu" tortu a nechutilo to absolutne po marcipane :-( aj nedavno svagrinina dcera mala 7 rokov zevraj musis prist,bude super torta :DDD a ja som ju len obrblala :DDD tu tortu,bola nechutne sladka a ta biela poleva akoze je ten marcipan ci co :DDD kokos,sak to iba presladena poleva bola co mi brutalne lepila zuby....

no-

vevericka
pozrela som si ako sa to robi-a nemoze sa namiesto praskoveho cukru pridat aj praskove mlieko
napr:
1/2prask.cukru
a 1/2 prask.mlieka
lebo fakt to musi byt velmi sladke-uz samotne marshmallow cukriky su dost sladke a ked sa tam prida este aj cukor...
tiez peciem sladkosti torty a vselijake drobnosti-tak ma tento sposob robenia falosneho marcipanu dost zaujal...
pri najblisej prilezitosti to vyskusam...