Chudnutie

Príspevok v téme: Chudnutie
baybay1

Ahojte,mám 169cm a 65kg,sedavé zamestananie a málo času.Dalo by sa schudnút upravením stravy?Predstavu mám asi takúto...
Raňajky:cerálie s mliekom
Obed:Čo v reštauráciií ponúknu(klasika obed predjedlo a hlavné jedlo)
Večera:celozrný rožok a šumka napríklad
plus počas dňa na miesto sladkostí nejaké to ovocie a čo sa týka pitného režimu tak 3l denne keby sa mi podarilo vypiť.A teda začala by som športovať aspoň dva krát do týždňa. Čo myslíte??? podarilo by sa mi do pár mesiacov sa dostať na 58kg?

majka_21

Baybay, ono v podstate s pravidelnou stravou schudnut mozes, ale aj tak sa odporuca aj pohyb (2x-3x do tyzdna). Ja mavam na ranajky povacsinou jogurt, musli, chlebik alebo rozok so sunkou, zeleninou... jednoducho si niec nakombinujem (dnes to bol celozrnny rozok so zeleninovym salatom a jogurt). Desatujem najma ovocie alebo zeleninu (dnes som mala banan). Na obed mavam povacsinou to, co mi mamka navari (este byvam s nou, takze sama si nevyvaram) - alebo ked som v praci, tak si niekedy s kolegynou objedname cestovinky z pizzerie (ale to len raz za cas). Tiez na obed zvladnem 1 jedlo, nie aj polievku aj druhe. Povacsinou zjem len druhe jedlo. Na olovrant sa snazim zjest jogurt alebo banan, a ak nie som hladna, tak nezjem nic (niekedy som po obede syta este dlho, tak az veceriam). A na veceru si dam bud to, co bolo na obed alebo polievku z obeda alebo iba nieco male (jogurt...). Zatial sa mi uspesne dari chudnut (od januara mam dole cca 7,5 kg). Ale samozrejme, chodim sportovat - plavam, raz za cas posilovna, teraz som si vyskusala vodny aerobic a tak. Drzim palce pri chudnuti. Popri praci je to narocne ale nie nezvladnutelne.

smajliQa

ahoj bay bay

nie je to velmi dobre.... tie cerealie ak su na ranajky tak pohodicka... mlieko je na ranajky tiez fajn volba.zalezi od toho ake cerealie myslis.

urcite nevynechavaj desiatu, mohla by byt v podobe ovocia.

OBed- ja osobne davam prednost jednemu jedlu, nejem aj polievku aj druhe.davam si normalne hlavne jedlo a polievku si zvyknem odlozit na veceru. ale nie vzdy a nemusi to tak byt...

OL- nevynechavaj ho urcite... medzi obedom a vecerou je dlha doba, treba dat nieco do zaludka....
bud zeleninu, alebo posledny krat ovocie.... na veceru je ovocie nevhodne... mozes si dat jogurt, kusok syra,.. nieco lahke po obede.

Vecera- bielkoviny, vlaknina..
takze vela zeleniny, napriklad cottage syr, alebo tofu, alebo popapaj polievku z obeda....

ale nezabudni jest minimalne 5 krat denne, hlavne male porcie...
a take prehresky ako su sladkosti... tochce pevnu volu. ak si chces dat sladke, daj si ho rano, v podobe tych cerealii, daj si k tomu jogurt, alebo med, alebo susene ovocie do jogurtu, alebo piskot..... len nie poobede alebo na vecer..

drzim palce...

Sisi135

No jasné dá sa chudnúť len úpravou stravy tá i tak tvorí 70 80 %, cvičenie je ,,len" zvyšok. K tomu jedálničku:
R: no neviem čo myslíš pod cereáliami tie klasické moc vhodné nie sú radšej ovsené vločky + ovocie + biely polotučný jogurt - bol by lepší ako to mlieko a na ráno potrebuješ aj tuky takže nejaké orechy alebo semienka, prípadne si chlipnúť oleja
O: Reštauračná klasika nie je moc vhodná ale tak ak nie je iná možnosť....
V: 1 celozrnný rožok môže mať tak 60 gramov (aspoň tak majú tie naše) a to je na večeru veľa, stačí okolo 30 - 40 g. Tu je podstatnejšia bielkovina - šunky vyberaj tie kvalitnejšie ale fajn ak nie aj lepší je cottage, tuniak, chudé mäso, vajcia,... A pomedzi to nezabudni na desiatu (obdoba raňajok ale môžeš aj na ,,slano" celozrnný chlieb so šunkou, nízkotučným syrom, zeleninou napríklad) a zelenina a olovrant - tiež dačo na spôsob desiaty alebo raňajok len menej sacharidov. Sladkosti moc ovocím nenahrádzaj toho stačí pri chudnutí menej 1 kus cca 150 - 200 g. A posledné jedlo je fajn tak 2 - 2,5 hod pred spaním