Ako sa vzdat, obetovat niecoho co mam tak neskutocne rada, kvoli chorobe

Príspevok v téme: Ako sa vzdat, obetovat niecoho co mam tak neskutocne rada, kvoli chorobe
cokoladka898

Ako sa mam vzdat veci, ktore milujem? Ked mam proste pocit, ze mam este silu na to, aby som ich vykonala, tak moje telo je proti a brani sa. Milujem sport. Milujem ho nadovsetko, rada prekonavam samu seba, ale mam epilepsiu a pri tejto diagnoze sa musim setrit, dostatocne oddychovat a pod. Ked uz som moc presilena tak dostanem zachvat (nie vzdy). Ale moj zivot sa uplne zmenil. nemozem ist do extremov a toho sa tazko vzdava. Idem stale naplno a nie vzdy sa mi to vyplati.

Tak mi prosim poradte ako sa najlepsie vysporiadam s tym, aby som sa vzdala veci, ktore ma neskutocne bavia.

cokoladka898

teraz som vdaka tomu dostala zapal pluc a musim byt doma. ale aj tak je zle pocasie takze sa ist aj tak neda.
musim asi fakt prehodnotit svoje hodnoty, ale je to tak tazke sakra. poznam kopec ludi ktori riesia uplne ine veci, pre mna banality, ale taky je zivot.
neznasam nespravodlivost. a okolo mna je jej tolko...

mam-

ja ta chapem-ale predstav si ZE BY SA TI NIECO STALO A OSTANES TRCAT NAVZDY MEDZI STYRMI STENAMI-ALEBO KYM TA NIEKTO NEZOBERIE VON BUDES DOma TRCAT...
nemusis sediet doma-len POLAVIT ZO SPORTOM ABY SI SA VELA NENAMAHALA...
JE TO KRUTE PRE CLVEKA ALE CO INE NAM OSTAVA...
TIEZ SOM SA S TYM TAZKO ZMIEROVALA-ALE POMALY SOM POCHOPILA ZE KED CHCEM FUNGOVAT SAMA MUSIM SA SETRIT...
TAK AJ TY CIM SKOR TO POCHOPIS TYM LEPSIE PRE TEBA A NEZAMYSLAJ SA NAD TYM ZB.AJ TAK INAK UZ NEBUDE...
ZELAM TI VELA STASTIA

cokoladka898

je to pre mna veeeeeelmi takze. neuveritelne. viem, ze je pre mna najlepsie, aby som sa viac setrila, robila veci s mensim nasadenim, ale to potom nema stavu. nedava mi to zmysel. neviem si povedat, ze teraz proste nebudem tolko robit. venovat sa tolko tomu, co mam rada. to mam trcat doma a nic nerobit?to ma aku cenu potom? ma to potom nejaky hlbsi vyznam? zacalko ma bavit zit a teraz mam trcat medzi styrmi stenami?

mam-

cokoladka
ja ta uplne chapem-tiez som musela vsetko nechat-tiez som robievala veci naplno a nidky som nebola unavena-nikdy ma nic nebolelo-nikdy som nemusela delit pracu a aktivity na polky ALE TERAZ MUSIM-ak pochopis jednu vec pochopis preco to musis urobit...
PREDSTAV SI ZE BY SA TI NIECO STALO A UZ NIKDY-ALE NIKDY NEBUDES MOCT VOBEC SPORTOVAT-TO BY SA TI PACILO?ALEBO BY SI BOLA ODKAZANA NA INEHO CLOVEKA...AKO BY SI TOTO ZVLADALA?
ja si stale hovorim toto-ak chcem fungovat samostatne a nechcem byt zavisla na inych-musim sa setrit aby sa mi nieco nestalo a RADSEJ BUDEM ROBIT POMENEJ ALE SAMA-AKO BY SOM MALA BYT MRZAKOM A BYT ZAVISLA NA INYCH...
A VER MI TIEZ SOM BOLA TAKA ZE SOM VSETKO ROBILA NAPLNO-LEN NIE SPORT-PRACA-V PRACI SOM MOHLA PRACOVAT AJ 24HOD.A NIC MI NEBOLO ZIADNA UNAVA NIC-BOLSTI SOM NIKDY NEPOZNALA-A TO AJ OSTATNE AKTIVITY-A KEDZE SOM ICH MALA DOST NEBUDEM TO TU VSETKO VYPISOVAT...
PROSTE MUSIS TO ZMENIT-NIE PRE INYCH PRE SEBA PRE SVOJE DOBRO...AK SAMA NEPOCHOPIS NIKTO TI NEPOMOZE...
ZELAM TI VELA STASTIA/IDE TO VELMI TAZKO ZMIERIT SA S TYM ALE DA SA TO/

cokoladka898

vsetci mi vravia aby som sa setrila. chodim aj k psychologicke a ta mi tiez vravi ze si mam na seba davat pozor. ze mam pocuvat moje telo. ze nemam ist naplno, ale ze treba aj polavit.
u mna je to zvyk proste ked cely zivot zijem nejakym sposobom, mam nejaku zivotospravu, tak sa to neda zo dna na den zmenit. to je proste moj zivotny styl. som na nieco naucena, vyhovuje mi to, a neda sa toho zbavit. je to ako droga. este horsie.

Problem je urcite vo mne Proglasius, vsak v kom inom. Tatina uz nemam a s maminou sme pohadane, takze s nou sa porozpravat o tom nemozem. a odkedy mi diagnostikovali epilepsiu tak to uz som nebyvala doma takze o tom nic nevie. predtym som bola taka ista. v skole som sa venovala snad kazdemu sportu, po vsetkych sportovych sutaziach som chodila, skolu reprezentovat, aj sa nam darilo. na telesnu som sa vzdy tak tesila, ostatni spoluziaci ma volali aktivistka, nikomu sa nechcelo cvicit a pisali si ospravedlnenky.
To som proste ja, to je moj zivot. iny mi nedava zmysel. dlho som hladala zmysel zivota a teraz ked som ho konecne nasla sa ho mam vzdat??? vsak ma to uplne zabije a ja uz nechcem byt v takych srackach s prepacenim v akych som bola. bolo to veeeeeelmi zle obdobie v mojom zivote.
teraz co som sa osamostatnila je mi fajn az na toto.

tak co mam robit?

mam-

tiez podobny problem ale ina diagnoza ine zdr.problemi ktore ma odstavili oc mnoho cinnosti ktore som robila a nemusim ist ani do extremu...
VELMI TAZKO SOM SA S TYM VYROVNAVALA A ESTE AJ DNES MAM TROCHU POCIT ZE TO JE VOCI MNE NESPSRAVODLIVE ALE SOM RADA AJ ZA TO CO MOZEM UROBIT...
ROZDELIM SI DEN TAK Z ROBIM VECI TAK AKO MI TO ZDRAVIE DOVOLI...A KED TO NEPREZENIEM MOZEM ROBIT POMALY CELY DEN PO KUSKOCH-POTOM ODYCHBUT SI A ZASA ROBIT /proste su to take etapi/a keby som to prehnala druhy den neurobim vobec nic/hoci su dni kedy ani nic nemusim robit-PRIDE MI ZLE A JE PO AKTIVITACH/

TAK AJ TY MUSIS SI TO NEJAK ROZDEIT A MYSLIET PRDOVSETKYM NA ZDRAVIE A BUD RADA ZE MOZES ESTA NIECO VOBEC VYKONAVAT-A NEPRESILUJ SA-LEBO MOZE SA STAT ZE NEBUDES MOCT ROBIT ANI TO-CO TERAZ MOZES ROBIT-ZAMYSLI SA NAD TYM A BUD SA VYROVNAS S TYM-ALEBO CHOD NA PLNO A POTOM NEBUDES MOCT NIC ROBIT LEN POZERAT DO BLBA...
ZELAM VELA STASTIA JE TO LEN NA TEBE...

lost

ale praveze bez extremu to nie je ono...

ak to neboli, tak to je na hovno...

to sa jednoducho neda popriet...

a nikto, kto to niekedy neskusil, nepochopi...

mozno je to ako droga :)

ja by som tiez chcel robit sporty, hlavne take kde to ide do relativneho extremu, ale hold, fyzika nepusti.. a serie ma to tak extremne, ze raz s tou fyzikou vybabrem.. a poriadne..

Ludia, co hovoria, ze "ist do extremu je zbytocne" skuste pit vodu pomaly, ked ste smadny, blabla

mozno trafim klinec po hlave ak to prirovnam k tomu, ze skuste ukoncit sex ked ste pred tym najlepsim, a to do konca zivota ;)

mozon 1 z 10 000 ma taku extremnu psychyku, ze by to zvladol..

mam taku divnu otazku, lebo neviem o tejto chorobe dost a google mi neporadil, je ta choroba smrtelna ? resp dokaze ak pride spravit zavazny problem (nezvratny?) ak si pod dohladom ?

osobne by som asi skusil oblubeny sport zacat od znova - kazdy den o nieco viac, ale extremne pomaly navysovat zataz.. ale netusim ci to ma vobec vyznam, kedze to moze prist brutalne nahodne.. (nahodnost je svina).

a ako presne planujes dohnat kondicku na biku ? bavi ta taky styl sportu ze silna zataz na dlho? (nie maximalna, ale povedzme taka 70% z maxu)

lebo bike je celkom variabilny sport, za mladi som robil take ze 100 míl za den (i ked da sa aj viac) a nie je to az take narocne narazovo (tj. stale len slapem 1 tempom) ale ku koncu je clovek unaveny..

potom alebo pockat na Matrix, kde clovek hra s myslou a nie telom :)

alebo mozno.. uplne seknut so sportom a za 2 roky ti kondicka klesne tak, ze uz sa k tomu ani nebudes mat chut vratit :) (kvazi moj pripad, i ked chut tam este je, radsej si dam cokoladu)
~~~~~~~~~~~
je to blbe, i ked som vobec nepomohol, cely prispevok som pisal len z 1 dovodu a tym je ze :
- hlavne nezanevri na zivot :) mozno mas v osude nieco ine ako sporty..
Niekedy je to fakt nepochopitelne z pritomnosti, no buducnost nas nauci preco to je/bolo tak..
a potom to do seba bude zapadat s vacsou presnostou ako do seba zapadaju kvadre na pyramide..

Proglasius

Treba o tom poriadne pokecat s doktorkou aj s rodicmi, ze v com je problem a ked tak, tu je podla mna aj psychicka stranka vycerpania, to ako dlho vydrzis ist na maximum, je hlavne v tvojej hlave, vola je silnejsia ako telo, napriklad taky vojaci co francuzkej legii dokazy slapat desiatky kilometrov, lebo maju pevnu volu, chcem tym povedat, musis sa aj psychicky vycerpat pri tych sportoch, aby si si upravila hranicu, napriklad taky sport ako je behani, ci byciklovanie su akosi "bezduche" sporty, len ides, ides, kym vladzes. No bojove umenia vyzaduju urcity stupen psychickej namahy, proste sporty, ktore vyzaduju vatsie zapojenie psychiky by bolo mozno dobre riesenie. A tiez mozno kombinovat tu jogu, ci ine relaxacne cvicenia. Ako som uz povedal, nemusis mat ziadny zdravotny problem, no ist do extremu v ziadnom sporte NIE JE ZDRAVE, mozes si privodit aj ine problemy. Riesenie urcite je, nevzdavaj to, ale v klude a s rozvahou hladaj odpoved, nemaj depky, ked mozu lyzovat ludia, co su na vozickoch, tak budes moct robit aj ty nejaky sport, ktory ta naplni, ved ich je milion. Ja by som chcel hrat hokej v NHL a nikdy uz asi nebudem, lebo som stary a tu som... no mozem hrat pre zabavu a relax :)

Proglasius

Hmm je to tazke, ja neviem a co lekarka ti na to hovori ? Neviem nic o tvojom zdravotnom stave, ale asi problem, je ked sa to deje drasticky, ked velmi zaberas, preto skus sporty, ktore namahaju pomaly. Bojove umenia su tiez fyzicky aj kondicne namahave napriklad, no treningy ta vystavia pomaly, nie ako napriklad sprintovanie 100vky.