Nizke sebavedomie

Príspevok v téme: Nizke sebavedomie
trachei

nekritizujte za cudesny nadpis, prosim, len som chcela uputat vasu pozornost, aby sa mi dostalo viac rad...

neviem, co mam so sebou robit a zacinam pochybovat o tom, ze mam zdravy rozum

mam priatela, miluje ma- viem to, pretoze ma velmi dobre srdce a kazdym skutkom mi to dokazuje.. takisto po mne aj velmi tuzi, co sa sexualnej stranky tyka.. stokrat mi moze povedat, ze miluje moje prsia a mna celu.. no vzdy, ked vidim nejaku vysportovanu ci umelu zenu, chyti ma velmi neprijemny pocit, moje sebavedomie klesa pod nulu a chyta ma velka nenavist voci mojmu telu.. v takych chvilach zacinam pochybovat, ze mojho priatela naozaj pritahujem

a k tomu vsetkemu som prehnane ziarliva.. staci, aby isla okolo nejaka zena a hned sa s nou zacnem porovnavat a ked usudim, ze je krajsia ako ja, klesne mi nalada a zacnem upodozrievat priatela, ze ju okukuje (aj ked to tak nie je)... no samozrejme mu nic nevycitam, len moje oci su smutne

za moje nizke sebavedomie mozu zazitky z detstva, kedy sa mi zvykli vysmievat za to, ze som tucna.. od tych cias som, samozrejme, zzenstela a schudla.. sice uz niesom buclate dieta, no stale som zena s kilami naviac- a tak by to aj malo byt.. mam trojky prsia, krasne dlhe vlasy po zadok, ktore mi zavidia mnohe zeny, zeleno-modre, nezvycajne oci, do ktorych sa utopili uz mnohi znami.. a nadejnu tvar na fotomodeling- dokonca sa ma nasla jedna agentura a chce so mnou spolupracovat... NO NAPRIEK VSETKEMU JE MOJE SEBAVEDOMIE VELMI NIZKE!!! PROSIM, AKO SA ZBAVYCH TYCHTO BLOKOV V MOJEJ HLAVE?!!!

fergiee

ja tiez mam take pocity obcas, ale napadla ma taka vec.. skus si to otocit, predstav si ze ides s priatelom po ulici, a nahle uvidis atraktivneho muza. Ako to berieš? Pokial svojho priatela naozaj milujes nerobi to s tebou vela ze vidis ineho atraktivneho muza, v hlave mas len svojho priatela, aj keby vyzeral lepsie nez tvoj priatel kasles na to, pretoze svojho priatela proste milujes.. :-)) a suhlasim s nazorom predomnou. Bud stastna ze mas milujuceho priatela a uzivaj si vasu lasku..

lost

Ako sa toho zbavit? Skoda ze to nejde VYFACKAT z tej hlavy :P

Za mladi sa ti smiali, to beriem, to robia takmer kazdemu, deti s uuz take.. (i ked over15years za deti nepovazujem uz, su trestnorpavne zodpovedne, ale co uz)

No ako si sama pisala, dnes si stihlejsia, krajsia, mas priatela..

CO VIAC BY SI MOHLA CHCIET ?!

Konecne sa karta obratila, konecne sa ti zacalo darit, teraz nastal cas si to VYCHUTNAT a nie byt este viac KRITICKA na samu seba :)

ta ista zenska s ktorou sa porovnavas - porovnava sa aj ona s tebou a bud si pomysli ze si lepsia a tiez jej skoci dole nalada, alebo si pomysli ze "aha aka je pekna, ta sa ma, este ma aj muza vedla seba"

popripade sa neporovnava s nikym vobec, lebo vie ze je to zbytocne :)

Co by si napriklad robila, ak by sa ti teraz vsetko rozbilo a znova by si bola "tucna" vypadali by ti vlasy, rozisla by si sa s priatelom, atd? potom by boli tieto nalady relevantnejsie.. ale teraz...

zahod dectvo a ich zazitky z neho, inak sa dopredu nepohnes a extrmne hrozi ze sa stanu tie negativne veci co som popisal.. lebo si nepripustis ze si vyhrala, prebehla si cielovou paskou a stale bezis.. ale raz ti tie sily dojdu a potom nastane pad (neexistuje aby si isla vecne "hore" )

v skratke:
1. neporovnavaj sa
- toto je extremne zla vec, pokial to nevies "triezvo" porovnat, neber ma to v zlom alebo nieco, myslim to pozitivne, toto som si musel uvedomit tiez na vlastnej kozi :)
2. to je asi tak vsetko :) este popripade si spomen na to ze ako zle bolo a ako dobre je teraz, tj. vyhrala si, alebo vyhravas.. a co nastane po vyhre? OSLAVA - tj. oddych po "behu" resp, jednoducho zi ten zivot :)

este k partnerovi, iste to vies, ale ako muz ti mozem uprimne povedat, ze ak ma muz priatelku, a moze/nemusi byt pekna, je uplne jedno aka modelka sa pred nim prechadza, akonahle zmizne zo zorneho uhla, tak na nu zabudne :)