a zasa je tu jar - zbieranie byliniek

morena

jasne,ze sa jedia.su dobre aj proti zlcnikovym kamenom. ja jem aj mlady skorocel,ked ho vidim.aj susim ho.
zbieram jahodnak,teda listy a niekedy aj s jahodkami a susim. je to dobre na latkovy vymenu,ocistovanie...nepamatam,pozri ak mas knihu liecivych byliniek.

aljoška

Už som videla prvé kvietky podbela.Ak bude dobré počasie tak čochvíla budú prvosienky.Tie jahodové listy treba zberat počas kvitnutia jahod,potom už nemajú takú cenu.A s tou púpavou je to pravda.A žutie tých stoniek je dobré aj na paradentozu.

ivka2

o tych stonkach som vedela, kamoskin oco ich je koli tomu ze ma cukrovku a ze mu to pomaha...ja som skusala ale je to hnusne horke, blee,ale asi keby ma to zdravotne pritlacilo tak sa prekonam...

silvias

MORENA to som ešte nepočula,že stonky sa jedia z púpav???Ale skúsim to aj ja!!
A jahodové listy sa tiež sušia a čo pije sa z nich čaj???Je tiež neako liečivý???A skorocel chcem tiež zbierať!
Žihlavu jem každý rok a je to moja pochúťka!!!Aj čaj je dobrý zo žihľavy!!

morena

ja tiez chodim na luku a zbieram pupavu a jem stonky. su horke blee,ale dobre na zlcnik a pecen. zvykla som si.a tiez skorocel kopijovity vyrasta na jar.
zbieram a susim. este skuste aj jahodove listy z polnych jahôd.

silvias

Všetko to čo píše MORENA by som chcela zbierať aj ja!!Mám kamarátku,ktorá
má tak krásne vysušené bylinky každý rok mi trochu donesie a tak som sa aj ja rozhodla,že si začnem zbierať a sušiť bylinky sama!!!

ivka2

no tak my sme nemali sneh celu zimu:((ale snezienky uz pomaly odkvitaju...uz ich mame asi mesiac:)len sa mi nechce ist na luku pozriet ci uz rastie podbel...