a zasa je tu jar - zbieranie byliniek

samko r.

A zmeraj si TK. Cesnak je dobrý, ale keď sú podráždené sliznice žalúdka, vtedy ti tlak zvýši a je zle. Niekto múdry povie, že ako ti môže zvýšiť, keď znižuje TK. Ale pokiaľ máš zápal v žalúdku, tu začne byť agresívny, dráždi a telo vieš dobre sama, bráni sa rozprúdením krvi, aby doniesol organizmus v krvi protilátky na ranu. A ak máš stresy, ide to aj cez žlčník.

aljoska

Nikdy mi nerobil problémy ale tento rok už druhý krát mi je po nom zle.Už sa ho bojím aj jest.A to som si dala "len" 2 listy na chleba.Ale asi to bolo moc.Teraz už týžden mám problémy a už ani neviem či žlčník,či žalúdok.Asi všetko spolu.

samko r.

Aljoška, podľa mňa áno, lebo je to len poddruh cesnaku a mne obyčajný cesnak privodzuje silnú kyselinu a žlčníkový záchvat. Aj kvapky z neho sa pijú asi len v množstve 15-20 kv.

aljoska

Zdravím Ta samko.Nie,len sa mi nechce prihlasovat,ked tu skočím len na chvílu,ako teraz.Vysedela som sa dnes u lekára,bola som synovi predpísat nejaké lieky.Bolo mi blbé zaklopat a vtisnut sa,ked tam niektorí čakali od rána.Tak som si to poctivo odsedela,ale poviem ti nervy ma brali.To som nebola u svojej lekárky.Teraz niečo rýchlo zjest a za chvilu prášim do roboty.Myslíš,že medvedí cesnak može podráždit žlčník?

71gloria

ČAJ z čerstvých žihľavových výhonkov. Do 2,5 dl vriacej vody, dať 1 PLžihľavy. Zapariť, nechať 10 minút lúhovať, nesladiť, piť po dúškoch. Denne treba vypiť 3-4 šálky.Odporúča sa piť pri alergii-senná nádcha

aljoska

Na prečistenie organizmu sa má žihlava zbierat do 15.mája.A potom až po druhej kosbe,dakedy v auguste.Teraz už máš žihlavy dost,treba len zbierat a varit.Práve som si tiež doniesla čerstvú na čaj.