a zasa je tu jar - zbieranie byliniek

odrobinka

aljoska-zazvor
Účinky : Je klasickým liečebným prostriedkom pri nádche, chrípke a kašli. Osviežujúci čaj pripravený z čerstvého koreňa pomáha vylučovať hlieny a posilňuje žalúdok. Horúci zázvorový čaj pomáha pri zimnici, obklady prinášajú úľavu pri zápale prínosových dutín, pri zápale priedušiek a pri iných pľúcnych ťažkostiach.

Množstvo : Vatový tampón namočený v zázvorovom odvare prináša úľavu pri bolestiach ucha. Priložený na pokožku zvyšuje prekrvenie, a tak zmierňuje bolesti spôsobené chrípkou.

aljoška

Ahoj Samko.To som nevedela.A ináč z tej destilky sa nepokakám?
Ako po nočnej, už lepšie?Konečne som si bola uvarit šalviu lebo s tým hrdlom to začína byt vážne.

samko r.

Praslička sa preto varí, lebo varením sa do čaju dostáva kyselina kremičitá, inak veľmi dobrá hojivá látka, hojí aj cukrovkárske otvorené rany na predkoleniach, ale podmienka. musí sa variť v destilovanej vode!!!!

aljoška

Odrobinka,vid google.Je to nejaký koren,pochádza z juhovýchodnej Azie a je to niečo podobné ako zázvor,len o slabšej intenzite.Daj si to na google,tam nájdeš viacej toho.A čo viem tak zázvor je vraj výborný na žalúdok,osobne som ešte neskúšala.

aljoška

Tažko povedat,asi záleží od autora,ktorý knihu napísal.Prasličku som nikdy nevarila,len lúhovala,tak neviem.

zvlastne

ako je mozne,ze v bylinkovej knihe o caji z praslicky sa ma varit 5-10 min.a k tomu 15 min.luhovat. V inej knihe: varit 3 min.a 1 hod.luhovat???

aljoška

Podla druhu bylinky luhovanie trvá od 5-20 minut.A tiež je dobré striedat čaje,nie pit stále ten istý.Ak sa robia kúry tie trvajú tak 3 týždne.Teraz na jar je napr.vhodné pit žihlavový čaj,len ja som po nom bývala hrozne hladná.

milli

Vďaka moc za radu, tiež sa mi to zdalo niečim podmienené. Nevieš ešte, prosím ťa, optimálny čas pre luhovanie?