Ukoncenie HAK

Príspevok v téme: Ukoncenie HAK
Ajusik

Dobrý deň,
beriem ATK 5,5 roka, 5 rokov som brala Novynette a zaciatkom roka som menila gynekologa, ktory mi zmenil aj ATK na Artizia. Uz zaciatkom roka som chcela prestat uzivat ATK, no lekar mi povedal, ze jar nie je vhodne obdobie na vysadenie, nakolko sa buria hormony v tele. Teraz beriem 3tiu tabulku z predpisaneho balenia a som rozhodnuta vysadit, no neviem ci predtym mam navstivit aj lekara a upovedomit ho o tom, ci nemusim. A dovod? Naladovost, frigidita, precitlivene prsniky, pri tej novej ATK sa mi zhorsila plet o 100% a mam dlhodobe problemy s vytokmi. Poradte mi prosim, ci mozem svojvolne vysadit uzivanie ATK ci to oznamit lekarovi a takisto co od toho ocakavat. Je mozne ze sa to da do poriadku? Dakujem

Ajusik

Deee: nooo babo este neplanujeme, tak o rok snad... to len kvoli tym neziaducim ucinkom, uz je toho vela...
a odpovedam: je to pravda, no keby sme zalovali kazdeho kvoli zarobkom (lekarov, celkovo vsetkych obchodnikov) to by vyzeralo :D

odpovedam

To je co za hlupost, ze na jar sa buria hormony, ze nemas vysadzat? Ved beries synteticke hormony, nic sa neburi :-))). Je to vylucne na tebe, kedy vysadis. Predsa to nie je liecba, ale len umelo udrziavany cyklus. Dober blister a dalsi uz nekupuj.

Niekedy ma tak vedia vytocit tie hluposti, co dokazu niektori gynekologovia povedat pacientkam len kvoli zarobkom, ze by som ich zalovala....

Deee

Ja som lekárovi ani nevravela, že chcem vysadit, vedel, že chceme babo, rovno som prišla tehotná, s otehotnenim tiež nebol problém, brala som hak 7 rokov, 1. Mesiac po vysadeni som mala oddychovy a 2. Som otehotnela, hotovo

Ajusik

joj baby, tak to by som bola rada, lebo som strasne naladova a pre kazdu somarinu sa viem nahnevat, vsetko mi vadi a o tej nechuti ani nehovorim... chudak ten moj je z toho hotovy... a ja som skor stretla nazory, ze sa to neda do 100% poriadku... tak uvidime kazda sme ina nie?

blondula

ja som po vysadeni citila hned zmeny ! zacala som mat strasnu chut na sex a az dodnes byvam strasne mokra :D a to nespominam ostatne vedlajsie ucinky....

Taleeesha

Určite sa dáš do kopy...poznám baby, ktoré brali HAk 8-9 rokov a keď skončili brať tabletky, okamžite sa vracali do normálu, akurát že na každého to inak vplýva...myslím si, že po toľkých rokoch je možno problém s pravidelnosťou menštruácie alebo s prípadným otehotnením hneď po vysadení bude možno problém. Ale to je pre niekoho (ako ja napr.)skor výhoda ako nevýhoda...

Ajusik

blondula: jj beriem poslednu tretiu tabulku z predpisaneho balenia a po nove sa uz nechystam... nevysadila by som to v strede cyklu...

Taleeesha: myslis ze sa to moze dat dokopy aj po 5,5roku?

Taleeesha

Ja som HAK brala 3 roky a koncom apríla som sa rozhodla, že ju skončím brať, pretože mi robila viac zle ako dobre. Pleť som mala síce peknú, ale nalepilo sa na mňa minimálne 10 ak nie viac kíl, bola som náladová, výbušná, precitlivená...od vtedy ubehli asi 3 mesiace a moje kilá idú pomaličky dole, pleť sa mi síce zhoršila, ale žiadna tragédia, už nemávam kolísavé nálady, ani výbuchy zlosti, som opäť akosi vyrovnaná...urobila som dobre, som spokojná a doktorke som to oznámila len koli tomu, že sa ma pri preventívke spýtala, či nepotrebujem predpísať ďalšie balenie. Inak nevidím dovod oznamovať to lekárovi.

blondula

radsej douzivaj cele balenie.ja som raz vyhodila nedouzite balenie do kosa,bo uz som fakt nemohla dalej a potom som mala 3 tyzdne spinenie :-( bola som v zahranici a musela som ist k lekarke... takze radsej douzivaj balenie a uvidis potom kedy dostanes menstruaciu ....