chcem chudnut, ale sa nedari

Príspevok v téme: chcem chudnut, ale sa nedari
Marianka

prosim vas, co mam robit, ked chcem schudnut, ale akosi mam slabu volu. aj ked si poviem, ze dnes napr. nic nezjem, tak spravim pravy opak. ojem sa viac nez dost. aj dnes som si napriklad povedala, ze sa nedotknem jedla (tucneho) a stal sa pravy opak. zjedla som tri male cokoladky a sulance s tvarohom. vecer sice idem cvicit tei-bo do fitnes-centra, ale ja dlho nevydrzim. co mam robit? vazim 72 kg a meriam 179 cm. musim schudnut. a ked sa aj uchylim k nejakej diete, tak je drasticka, teda myslim tym, ze bud jem 1 maly jogurt cez den, alebo pijem iba alebo nezjem absolutne nic. co mam robit? som uz z toho cela hotova... vdaka za radu. len ma neposielajte na temu "SURNE", lebo nechce sa mi tam tych okolo 200 prispevkov citat. vacsina sa (aspon si myslim) netyka temy. dakujem velmi pekne krasne.

lubo

ahoj majka. pracujem ako poradca vnutornej vyzivy ale nechcem riesit chudnutie tuto cez forum... ak chces schudnut efektovne a s energiou napis mi mail... lubomarjov@yahoo.com

Marianka

suhlasim s kirim a lilianou. normalne by som tu pisala, keby som ocakavala len rady tipu: Nezer! a ako tu uz raz bolo napisane, tak ja nezerem ale jem. ale nemienim tu davat lekcie slusneho spravania. ked to niekoho nenaucili rodicia, ja s tym nic nenarobim. a taktiez nemam rada, ak niekto vyuzije problem inych a zacne propagovat nejake vyrobky, hoci aj na prirodnej baze. ved to je strasne. viem, ze to mysli dobre, ale su ludia, ktorym tieto vyrobky nepomahaju a ktorym mozno nerobia dobre na zaludok. takze prepacte, ak som niekoho urazila, ale stve ma to. aj tak dakujem, ze mi tu mnohi pomohli.

lilianna

Presne Tak toto ma vie tiež poriadne vytočiť!
Nech si dotyčne prečítajú Forum pravidla
A nech čítaju dovtedy,pokiaľ nepochopia...

Lebo toto nie je žiadny pokec...
Tiež tu dostávam odpovede na otázky, ktoré by som nikde inde nepoložila a najmä nie v niejakom pokecfore -to nenavštevujem ale na dobré Weby mám nos.

Takže :EDA MOC SI NEPORADILA

kiri

Nelezú Vám už na nervy tie debilné hlášky typu: "baby nežerte", alebo "nežer a uvidíš, pôjde to", alebo "prestať žrať a začať jesť" a podobne. Kto toto prboha píše? Čo si myslí, že sa pri tejto jeho/jej múúúdrej vete tresneme počele a skríkneme: "Ahá, to je ono! To som nevedela, že to takto funguje. Tak teraz už viem presne ako na to a stopercentne to zvládnem! Ďakujem ti dobrý človeče za dobrú radu! Dozvedela som sa niečo, čo som netušila. Jéééé, aké to je ľahkééé!" A len tak mimochodom, ....ľudia nežerú, ale jedia...

pišta

Ahoj, Majka”
Idem si ja dnes po ulice idem, a zrazu:
..asi tak 175-180 cm vysoká osoba, vek – nie je dôležitý, obtiahnuté tričko aj rifle jednoznačne hovoriace o tom, že nejde o chalana, ľahúčko knísavý krok, skoro bezstarostný smiech poukazoval na vyrovnanú acidobázickú rovnováhu, nuž a BMI index, odhadujem na takých ideálnych 22- 23. Juj!!!
Ešteže cvičím kus Taj-či. Inak by ma seklo v krčnej chrbtici, tak som sa musel rýchlo obzrieť..

danielle

Mila Pani
S chudnutim treba vela discipliny. Ja by som Vam poradila nasledovne.

1. Mali by ste sa riadit heslom: "jedz polovicu". To znamena, ze ak normalne zjete cely nalozeny tanier, dajte si iba polovicnu davku.

2. Menej tukov a menej cukrov (cokolada je aj moja slabost).Cukry, ak sa malo hybete, sa premienaju na tuky, tym sa pribera.

3. Zmente svoj jedalny listok v zmysle 3-5x denne zeleninu, menej mäsa, 2-5x ovocie, vela tekutin- tym sa naplni zaludok, iba celozrnny chlieb napr.,nie maslo, salat ochutit s olivovym olejom a jablkovym octom.
Velmi zdrava vec je napr. rano pred ranajkami: pohar vody s lyzickou medu a 1 polievkou lyzickou jablkoveho octu.

4. Z mojej skusenosti: po 5 hodine vecer nic nejest ani nic nepit. Rano sa najest svoje oblubene ranajky, miesto 2 chlebov iba jeden a kava s mliekom bez cukru.

5. DENNE - pravidelne - minimalne 30 Minut - pohyb na cerstvom vzduchu, prechadzka so psom, praca v zahrade,
okrem denneho pracovneho stresu a mnohej nekonecnej prace...

S pozdravom
danielle

lilianna

Majka ako vieš,že na teme Súrne sa väčšina netýka témy, keď sa Ti to nechce čítať?
Inak máš viac ako dobrú váhu. Nie každá môže byť štíhla ako laň. To aký sme je geneticky dané. Treba sa stravovať zdravo a nie hladovať a prepchávať sa hlúposťami moja
Keď tu čítam o chudnutí, spýtam sa , ktorý chlap drží líniu? Každý sa dobre naje, zabaví je O.K. Nooo pár z nich chodí do fitneska. A ženy, sa len trápia nad 0,5 kg navyše ,trápia sa dietámi a to pekné im uniká, lebo musia dobiehať modelky. Ale ony to chudnutie majú zaplatené a my ženy clasic natural na to doplácame. Každá moja známa,čo je chudá,
ani jedna nemá zdravie v poriadku. KEď chceme chudnúť, prečítajme si v publikaciach najprv, ako funguje naše telo, aké živiny sú pre nás dôležité, ktoré nam škodia a neprelievajme sa toľko vodou:)

cuki

Milí chudnutia chtiví, chudnúť sa dá ak je výdaj energie vyšší ako príjem, to vie teoreticky každý. Takže moja rada je ráno pol hodinu cvičiť a jesť malé porcie každé 4 hod medzitým nejesť, iba piť vodu. Večer nič. Pá

pišta

Majka, v priemyselne vyrábaných potravinách spravidla ide o tuky, ktoré sú degradované tepelným spracovaním. Vtedy platí "čím menej tým viac..." : -)
Tuky ale k životu treba, v tele aj v potravinách. Dávaj prednosť olejom lisovaným za studena - olivový, slnečnicový, ľanový, tekvicový...
Vyhýňaj sa spáleným tukom - vyprážanie, fritovanie...z toho sa priberá - na váhe aj na cholesterole v cievach...ale to zrejme vieš :-)