mrle?

Príspevok v téme: mrle?
masiarkaaa

dnes som ziedla polosurove maso (viac surove ako ugrilovane). No a pocula som ze z neupeceneho masa mozem dostat mrle. Viem co to je ale v zivote som to nemala ani raz. Urcite ich dostanem? Neda sa tomu nejako predist? Nejedla by som to maso ale boli sme na navsteve a nemohla som odmietnut nakolko som odmietla uz predchadzajuce jedla a bola som najmladsia a vsetci na mna pozerali. A keby som tie mrle dostala tak mam ist k doktorovi?

Illex

podla mna sa netreba velmi obavat. predpoklada sa ze to maso kupili a naozaj preslo kontrolou. u nas su kontroly prisne a to ovela viac nez vo zvysnej unii. vsetky lahodky, ktore unia vypustila na trh ako su prasacia chripka, sialene kravy a toxicke uhorky, nemali nic spolocne so Slovenskom.je velmi mala sanca ze sa niecim nakazis, nehladaj bubaka za kazdou historkou co ti kto povie. iste, stava sa to... ale to by sme sa museli bat aj o to, ze nas zajtra zrazi auto, lebo to vecer davali v spravach..

vevericka

nic by ti nemalo byt, pasomnice a podobne parazity su skor u masa z diviny..pripadne skor hovadzieho ci bravcoveho masa..aj to z tatarskych biftekov, ale bolo povedane na tie byvaju kontroly..

Bazalka

zjadnu pasomnicu ani mrle mat nebudes vies jaka prisna je kontrola na maso ? :O iba keby meso bolo "bio" od dakoho neregistrovaneho kto zabil kura a dal vam maso ... a to pochybujem ale sleduj si hovienka ci neuvidis biele bodky ..ked hej chod za lekarom..

masiarkaaa

Nieje zac. To o spekackach, kurencoch si musis vygooglit. Informacie, ktore som vedel som poskytol - nieje sa coho obavat, z jedneho masa by si musela mat sakra nestastie.

masiarkaaa

no fasa....nevies ci mavaju aj kurence pasomnicu? lebo to boli kuracie kridelka. A z coho sa robia spekacky?

A priznaky tohio ze mam pasomnicu?

Dik za link idem to pozriet.

TvojKat

Nieje to iste, ten zivocich, ktoreho si jedla by musel byt nakazeny pasomnicov. Je to mala sanca - a pasomnicu neidentifikujes, musis ist za doktorom (a potom pasomnicu ti nezavidim:). www.forestportal.sk tu najdes potrebne informacie.

masiarkaaa

a ako zistim ze mam pasomnicu? a co je to druhe o tom som este nepocula (rsp. sme sa o tom neucili v skole ) a urcite to dostanem alebo je len pravdepodobnoist ze to dostanem?

TvojKat

Mrle sa dostanu len zle umytim ovocim. (alebo vdychnes vajicka, ochytas nejaku zamorenu plochu, davas si ich potom do ust). Zo suroveho masa mozes dostat akurat tak pasomnicu, popripade svalovca (- u toho si niesom velmi isty).

TvojKat