Nemám síl

Príspevok v téme: Nemám síl
Kvetinka123

Prišlo na mňa citlivé obdobie, kedy mi nič nevychádza, nemám brigádu, aj keď ju potrebujem ako soľ a práca by mi aspoň pomohla odreagovať sa... Neobchádzajú ma citové problémy, takisto prišli na mňa komplexy a cítim sa byť strašná nula, hlúpa,škaredá a pritom vraj opak je pravdou. Chystám sa na VŠ. Mám takmer 20 rokov, skoro žiadnu podporu, pretože nikto nevie, čo sa vo mne deje. Moju mamu nebaví počúvať dookola čo ma trápi, ani mi pomaly neverí že by som nejaké problémy so sebou mohla mať. Ostatní ľudia ma nechápu, nevedia v podstate kto som, lebo som dosť komplikovaný človek... Mám pocit, že ma nik nemá skutočne rád a všetko je len povrchné... možno to tkvie aj z mojej poslednej skúsenosti s mužom, ktorý ma pred polrokom veľmi zranil a stále naňho myslím. Neukončilo sa to tak ako sa malo, stále je tam množstvo otáznikov a mňa to zožiera a nemám odvahu povedať mu všetko čo som cítila, cítim, a čo si myslím. Celý ten vzťah bol vlastne jedna veľká fraška a mali sme dieru v komunikácii. Nevládzem a každý večer plačem, cez deň som ako bez života a nenachádzam nič pozitívne. Stále myslím len naňho aj keď viem že ho nemilujem, ale všetko sa točí okolo neho a chcem aby to skončilo. Viem že to prejde len tak, ak ho vyhľadám a porozprávam sa s ním(úprimne), alebo mu napíšem... možno inak. Ale neviem sa k tomu dokopať, neverím si... Prosím, ak niekto máte čas napísať mi čo i len pár slov tak mi ich napíšte, lebo mi je naozaj ťažko :( ďakujem

angela85

uvidis ze to vsetko prejde, asi to je len sposobene tym rozchodom s tym chlapcom, ale akonahle si najdes nejaky iny objekt zaujmu budes aj stastnejsia. a urcite pomoze aj zaciatok skoly, novy ludia nove veci

nudny

neviem ci chces nejaku radu, alebo skor podoru psuchicku, ale pocula si uz o bachovej kvetovej terapii? su to kvapky ktore liecia choroby duse. staci si vybrat spravne esencie, uzivat ich a vsetko by malo pominut.

Deria

Ahoj Kvetinka! Tak ako sa nam dnes dari? Dufam, ze lepsie. To, ze tvoj otec kadol na teba velke poziadavky ta iste sformovalo, vsetko, co dostaneme do vychovy ako deti, sa vlecie s nami cely zivot. Bohuzial, asi to od otca nebola najstastnejsia metoda vychovy ale urcite to nemyslel s tebou zle. Ak to vies, je to dobre znamenie, proti tomu sa da bojovat, casom zistis, ze cim viac budes komunikovat, tym viac sa ti bude zdat zivot lahsi a krajsi a nadobudnes priatelov. Aspon jednu dobru priatelku by si mala mat! Je to balzam na dusu. Ale nezabudaj, ze sucastou priatelstva je aj moct alebo vediet sa zdoverit. Ak to nevies, nemozes cakat od nej, ze sa ti ona zdoveri a tym padom to nie je dobre priatelstvo. Tak nejako to funguje aj vo vztahu medzi muzom a zenou. Ak mu nepovies, co myslis a citis, vznika kopu zbytocnych problemov. Teda, vsetko zalezi od teba, ako sa k veci postavis. Uvedom si to! Kazdy clovek ma svoje hodnoty a kazdy ine. Netrap sa nad tym, co dokazu ini, ti mozno nedokazu zase to, co ty. Vytyc si ciel. (dobra rada od system)a sustred sa nan. Doporucujem ti knihu Zakony myslenia a viery od Joseph Murphy. Velmi uzitocna literatura.

system

:D zlata :D " kazdy je strojcom svojho stastia " aj tu vetu casto pouzivam :P asi sme na rovnakej " myslienkovej vlne " :D ... jo virtualne sa stazujem aj ja vecsinou v cudzich prispevkoch. nemysli si ze nie :D hmmm ked prsi je to naprd. :D aj temu som tu zalozil nech ostatny poradia mne co mam robit :D cize skoro nic, ak sa mi nechce mrkat filmy tak doslova sedim a cumim na pracovnu plochu :D prip. hudba a len tak rozmyslam nad blbostinkami :D

Kvetinka123

aale neboj nič, to už dokončíš výšku ak si už dakde v polovici v tom lepšom prípade...:D

Hej, všetko má svoj zmysel, ale každý si je strojcom svojho šťastia... asi na to nemám a nechám to tak kým ma to neprejde aj keď to bude asi ťažké ale ďakujem aj tak za rady:)

dakedy sa posťažuj aj ty,nie? nebudú sa ti len druhí sťažovať predsa :D ja aspoň takto virtuálne keď nik nemá na moje "táraniny" čas... za chvíľu to bude ako v amerike kde sa chodia vyrozprávať len psychológom...

vidím že ty sa zo zlých myšlienok snažíš aspoň vykorčuľovať a to je dobre!:D... a keď prší čo robíš? poraď :)

system

nebudem prestupovat, jednak na to nemam prachy a jednak sa mi nechce dlho studovat. som lenivi na ucenie. ,, s tym chlapom to uz sama musis vediet ci sa to oplati, len ty vies co sa stalo a aky je a pod. ale kazde rozhodnutie je spravne ;) nahody neexistuju, vsetko ma svoj zmysel :)
a flegmatik hmm no asi lepsie ako sa stale stazovat a pod. tak sa radsej hram ze mi to je jedno. myslim ze to robi vecsina chlapov ;)
treba si najst nejaku aktivitu, lebo bez nej cloveka napadaju same blbosti a depka z nudy. lahko sa to hovori ja viem :D tiez nemam co robit :D max korcule ale posledne dni je take pocasie - bleee, stale zamracene. :D

Kvetinka123

Hmm to je jasné, že sa ti do školy nechce, ja by som hneď prestúpila, či nechceš podstupovať zmeny?

Viem ako by som to mohla zmeniť ale bojím sa jeho reakcie, pretože on je ignorant a flegmatik, uzavretý a chladný (a možno ani nie, my sme sa za ten čas vpodstate nespoznali), ale asi som hrdá na to aby som mu napísala, alebo s ním šla niekam pokecať... On sa snažil po rozchode so mnou skontaktovať a ospravedlnil sa mi za to čo sa stalo ale ja som hrala že mi je to jedno a zabudla som. ALE nie je to tak, strašná som ja... :/ prišiel aj za mnou a potom to ako keby vzdal, a už mu je to určite jedno.

Ale máš pravdu asi vo všetkom. A ty sa prečo hráš na flegmatika,hm? :)

Neviem, čo spravím, rada by som šla von ale už ani nie je s kým lebo všetci sú dakde preč, alebo chorí...atď...

system

No s tou VS, zla partia okrem par ludi sa ukazali skoro vsetci kamosi ako falosny debilkovia co ohovaraju, tak potom viez ako sa ti chce do tej skoly ...

Ak vies ako by si to s tym chlapom mohla zmenit tak to neni az take hrozne, ja to zmenit uz nemozem. vyzeral by som ako totalny debil a bolo by to aj tak zbytocne. takze nemala by si to brat ako uzavretu vec ;)

Nikdy ma netrapilo ak ma niekto nepoznal dost nato aby ma ohovaral. Vela ludi mi povedalo ze na prvy pohlad vyzeram namyslene ale ze ked ma spoznali tak to je uplny opak :D ani ty by si sa nemala zamyslat nad tym, co ini o tebe hovoria. Ten kto ta pozna vie ze taka niesi a ten kto ta nepozna a uveri reciam druhych nestoji za pozornost a presviedceni o opaku. :)

hranim na flegmatika sa "skryvam" aj ja ;) celkom ucinna metoda ale moc mi dobre nerobi. a co sa tika sebavedomia: ak sa ti nieco podari prudko stupa. no podla mna aj rovnako umerne klesa :D ale ked mi na VS 4 x hrozilo ze ma vyhodia a stale som to dokopal na poslednu sancu citil som sa ako nepremozitelny :) skus si dat nejaky ciel ;) nejaky blbi napriklad ze sa pojdes na hodinku prejst niekde von medzi ludi :) nieje to nesplnitelne :) potom si snad povies ze az tak zle na tom niesi :) alebo hoci co ine ;) snad ti to pomoze :)

Kvetinka123

:( Máte pravdu, trápi ma nízke sebavedomie, ale nikto mi neverí, pretože vraj som pekná, múdra, celkom obľúbená... ale ja stále pochybujem, neverím ani žeby ma mohol niekto skutočne ľúbiť, nikdy som tie slová od nikoho nepočula, a preto sa cítim byť bezvýznamná. Viem že musím tomu začať sama veriť, že každý si zaslúži byť šťastný, ale stále sa len sama pred sebou zhadzujem. Možno všetko pramení od detstva keď mi otec často nadával a chcel aby som bola dokonalá a ja mám v sebe stále to nutkanie, a vidím že som od toho nenormálne ďaleko. Neviem ako to prekonať naozaj. Ľudia naozaj nevidia ako to je, myslia si že som sebavedomá ženská, pretože navonok to tak vyzerá ale vnútro je vnútro a snažím sa pred ľuďmi skrývať svoju citlivosť úsmevom a občas sa hrám na flegmatika. Neviem, či až tak klamem vzhľadom, že si o mne dokonca myslia že si užívam s mužmi(tí čo ma poriadne nepoznajú), myslím že pred mojim ex dokonca niekto spomenul že som ľahká žena, ale vôbec to nie je tak a som ešte stále panna. Ale nejde o to... Jednoducho neviem ako si pomôcť. A s tým chalanom toho bolo viac a bolo to také zamotané, že až pochybujem že by sa to niekomu chcelo čítať.