Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

bolesť srdcového svalu

Príspevok v téme: bolesť srdcového svalu
sonaja

ahoj, prosila by som o radu, moj problém že pri "väčšej" námahe ma bolí srdce resp. asi sval. asi 2 roky dozadu som chcela začať behať ale veľmi rýchlo som skončila. pomaličky som sa rozbehla a neprebehla snáď ani 100 m. a musela som zastaviť kúli bolesťi srdca. odvtedy som radšej ani neskúšala behať. ale stáva sa to ak sa ja napríklad ponáhľam...jo sakra ponáhľam ale keď sem chceli s malím doma hopsať na zumbu. čo som tiež musela teda zrušiť. chodievam na kardio na kontroly pravidelne koli aritmii čo som mala a katatrizácii čo som 2 x absoplvovala. s tým už mám od vtedy pokoj. ale vždy zabudnem na to doktorku upozorniť. taka som vytemovana keď tam idem že vždy zabudnem. už som aj rozmýšla a jej zavolať aby ma poslala na nejaké vyšetrenie ...záťažovej...no ale moja hlava derava.
dakujem

sonaja

no žial zabudam.... pretože sa s tým stretnem tak 23 x do roka a p. doktorke (srdciarke) chodím 2 x do roka no a proste vždy na to zabudnem. no už si dám pozor !

llek

Mala by si si dat spravit Ergometriu- teda zatazove EKG, aby sa vylucila/ ci potvrdila ako pricina tvojich tazkosti ischemia- teda nedokrvenie urcitej casti srdca pri namahe. Ked zabudas, mas si svoje tazkosti zapisat na paier, nechce sa mi verit, ze bolest na hrudniku pri namahe clovek zabudne lekarovi spomenut.