Alkoholicka?

Príspevok v téme: Alkoholicka?
lamborginka

Mamm taky problem, teda osobne nie ja ale moje okolie ,,,myslia si ze zacinam mat problem s alkoholom ,,
Robim v restavracnych zariadeniach uz niekolko rokov, samozrejme prisny zakaz pozivania alkoholu pocas prac.doby..to je jasne akonahle mam volno vyuzijem to a nejaky ten poharik padne, nejake akcie cez vikend, a ked akaurat niekto nie je cez viked volny tak si ho spravim sama ...otvorim si sedemdecku whisky a popijam, pocuvam hudbu , vychutnam si cigatretku a popri tom chodim s prachovkou po byte a davam si veci dopporiadku...tak takyoto zivot sa mi ...celkom zacina pacit, a neskoncim pokial flaska nie je na dne a premyslam o veciach , netrapia ma veci ktore ma trapia ked som trizva ,,a je to uplne suepr...ale priznavam v poslednej dobe som sa pristihla ze uz ani nevyhladavam spolocnost kamaratovv ...lebo takto sa mi to paci viac ,,,je mi tak super ,,, vela ludi ajj moji znami sa nazaciatku tomu smiali ako mi je fajn ale teraz sa uz kazdy pozastavuje nad tym ale mne osobne sa nic nezda na tom cudne ..nevyvadzam , nerobim nic zle , len upratujem, mam skvelu naladuu a bavi ma viac tento svet takto ,,,zabudnem na vsetko zle ,,, aj moji rodicia si to vsimli ,,ale uz som si povedala ze to nebudem robit tak casto ,,no a dnes som mala opat volno ,,,a ,, zbehla som do obchoduu ze si kupim na vecer pri telku nejakee slane dobrotky ,,a ,,, uplne nahodou som uvidela moju oblubenu flasku v Akcii))za dobru cenu ,,,ani som nevahala poslednych 15eur som vyhodila za flasku ,,ze vsak dobra cena ,,,bude doma keby nahodou pride niekto,,,nevedela som to uz vydrzat aa musela som to otvorit ,,, mama ma nasla ako mam dobru naladu pospevujem si a urpatujem ovonala mi poharik a zistila ,,, a potom mi ju nasla schovatu v skrini medzi oblecenim ,,no a uz som to dospala ,,a clea rodina ma teraz rozobera ked nie som pritomna ako to somnou vyzera a toto sa musi skoncit ,,,noralne sa bavia o mne akoo o zavislej na alekohole ,,ale toto nie je zavislost ze si dam na zlepseneie nalady, ked mam volno a ze pijem sama ved to je normalnee ,,, svet aj vsetko okolo je krajsim pre mna a nic zle a nikomu nerobim nic zle ,,,hranici to podla vas s normalom alebo sa to vymyka ,,, ??? podla mna bysa vymykalo keby bez alkohlu nevydrzim ani v pracii ,,ja nepijem zo zavislosti ale zato ze ma to bavii ,,, ))))) fakt je to vsetko ine ,,vtedy ma nic netrapi , nic neriesim , len si robim svoje a vychutnavam si ez som vypnuta od problemou a tu uzastnuu vonu toho mojho drinku,,,len priznam trosku je dost zle ze ked uz dam za jeden neveim skoncit pri tom jednom az ked vidiim ze uz nevidim alebo je prazdna flaska ,,)))nedavno sme boli na trojdnovej chate a za cele dva dni si pamatam zo vsetkych zazitkov skutocne asi 1/10 zo vsetkeho ,, mam problem ze ked pijem , stale a nic si nepamatam nic aabslolutne ,,,mate nejaky receptt na"okno "???lebo nie je to najlepsie spraviett si po rokoch stretavku a po troch dnoch prist bez zatzitkov akurat s par fotkami ktroee neviem ako vznikli ,,)))))) no nieekdy aj sama sa zastavujem ci je to noralne alebo nie ????? ale mylsim ze je to zatial ok dakujem za rady a nazor ,,a,si by som sa mala venovat niecomu uzitocnejsiemu ako travitt kazde volno popijanim alkoholu ved som mlada baba ,,ale poviem si kazdy den ze uz nie a vidite dnes to bola hlupa nahodda ,,)

M74

Práve preto sú alkohol a drogy nebezpečné, lebo nie je ľahké s tým prestať, ak sa prekročí istá hranica :-(

Weva

Ahoj - no ako vidno hladas len zamienku a potom "nadsene" konstatujes "co ine mi zostava a ides na vec :(

Nepomohlo by Ti ist niekam medzi ludi co si to odzili - pobavit sa s niekym kto je alkoholik alebo nastastie uz je abstinujuci alkoholik? Lebo kym nevidis aka hlboka je ta diera a ako to i tak nepomoze lebo sa to bude iba zhorsovat neuvedomis si to...

Mozno by Ti oproti nasim radam pomohlo nieco realne, natvrdo...

sonaja

ahoj, no ako čítam nižšie a písala som to aj v predch. príspveku......treba navštíviť lekára a minimálne psychológa. a hlavne MUSÍŠ CHCIEŤ. preboha nemôžeš riešiť všetky problémy a hádky alkoholo. je pravde že zabudneš ale len na malô chvíľu. a hneď ako vytriezvieš budeš na to zase myslieť.každý človek má nejaké problémy a ver že aj ja ich mám dosť popísať ti ich môžem v SS ak budeš chceť dať vedieť nech ti pošlem email. ale nemôžem to riešiť alkoholom šak to je nereálne. to by každý 2 človek chodil po ulici ožratí. no v každom prípade by som zašla určite za lekárkou. možno ti pomôže len nejaká tabletak na ukludnenie keď nevieš riešiť problémy sama a vždy ťa to vytočí k alkoholu.

lambroginka

Dakujem Vam za Vase nazory ,na moj momentalny psychicky stav a jeho sposob riesenia ,,, zamyslala som sa nad tym dva dni cez vikend , naozaj sobotu som uz bola silna , a povedala nie ajj ked niekde v kutiku dusee som si hovorila ako by to bolo fajn keby ,, tak bolo by veselsie ,,ale bola som tvrda povedala som si nie ,,povedala som si ze den sa da aj lepsie vyuzit ako pitim , upratala som si bytik, zacvicilaa riadne (svalovica ma drzi este doteraz), a potom vybehla s kamaratom a bratom na fajn futbalovy zapass..)) a pekna sobota za mnou a bolo mi fajn , v nedelu doma navstevny den s tym ze kazdy ma nukal co sa stretli u nas v obyvacke ,, a povedala som nie dakuje tak som popijala kavicku a vsetci ostatnííí sa tesili ,,,,s toho ako si popijaju ,, a ja som bola pysna ze som si povedala nie a ani mi to nechyba ,,vedela som totiz ze idem rano do prace a cakali by ma tazke dva dni pred sebou ,,,a chutove pohariky tiez povedali ,,nie "naco )) ale zas dnes je den kedy to tu vsetko citam si to uvedomujem , chcela som vam napisat ako som dva dni odolala ,,,a dnes , dnes , dnes ma tak neskutocne cez telfon vytocila moja mamka ze som si povedala ze zajtra rano vstanem a ,,,a,,,,, uplne pokial nebude prazdna flasaaa to vypijem,,,neskutocne kolko veci vo mne vreie,ako som sa chcel snazit ale nie , naco je to vsetko zbytocne , chcete nieco ine robit ,,,pristt na ine mysllienky a niekto pride a vsetka ta snahaa skoncii dolu ,,, naco je to vsetko zbytocne ,,, nic ma nebavi , nikto ma neive pochopit a preto pretoototo , pochopim len ja samu seba ,,, zajtra si to vynahradim ,,vzdy pride nejaka vec co ma uplne polozii , ked len malickost a poviem si ze to bolo zbytocne ,,,neskutocne ,,, sa na zajtra teismm ako si dam za poharik a potom druhy a bude to vsetko lepsieee a uz len dobre ,,, naoazajj je to vsetko o tom alkohole ,,,asi som nestastny clovek, vidim nejasno svoju buducnost , mam 24rokov nic som nedosiahla doposial len do prace a stale to iste dookola ,, a tak ,,, fakt nie je nic z coho by som sa vedela potesitt akurat z tohottot to je moja motivacia do daslieho dna ,volneho mimo roboty ,,, a vidite tak som chcela , som slaba osobnost, uplny slaboch co pride nejaka malickostt a hned to riesim takto ,,,lebo chcem na to zabudnutt a neriesitt stale len to zle ,,a same negativa ,,,vlastne v tom mojom tirezvom svete si vsetko vykreslim negativne ,,a pirtom to asi nie je az tak hrozne ,,,ale hovorim dnes ma maminka neskutocne nahnevala ,,, )dakujem za podporu za vsetkoo ale musiiim si to uvedomit v tej mojej hlave ale asi nechcem ,,,alebo nedokzemm ,, )

sonaja

lamborginka...ja môžem len s ostatnými súhlasiť. choď čo najskôr k lekárke a porozprávaj sa s ňou tom. ver že máš už veľmý problém. a ver že viem o čom hovorím ....moja matka je beznádejná alkoholička a začalo to takto isto. a dneska? presne ako nikto vyššie písal sama ani existovať nevie...
no najhoršie je priznať si to.
držím palce - drž sa nech si nespackáš a do budúcna snáď hlavne tvojim deťom život - pretože tie trpia najviac..+ teda rodičia

M74

lamborginka: Toto mi pripomína typický ženský skriňový alkoholizmus. Žena popíja sama tajne doma tvrdý alkohol. Moja matka takto skončila úplne na dne. Ak chceš prídi na exkurziu. Samozrejme ona si neprizná žiaden problém s alkoholom, pritom už nie je schopná samostatnej existencie. To čo robíš je začiatok cesty do pekla. To že v práci vydržíš je pekné, ale nemusí to vydržať večne.

bejba

Okoliu urcite ublizujes,hlavne rodicom,ale najviac sebe.Zacala si velmi skoro,ale sa mozes este spamatat.Moj muz je taky isty,resp.bol za mladych cias.Stacila mu flasa.Nikdy nikoho nepotreboval,stacila mu flasa.Teraz je na tom tak,ze stale nepotrebuje nikoho,no jeho mozog je iny,som presvedcena ze to urobil alkohol.Cely den prelezi pri telke popija pospava a ked mu nieco poviem hocico v dobrom,tak to otoci na hadku,tak mu nehovorim nic.Nechci aby si takto skoncila.

malí anjelik

začína to nevinne, veď nikomu neškodím, nič zlé nerobím, to sú také ospravedlnenia..najťažšie si je priznať, že sa niečo deje..