Myslienky

ta3

v podstate suhlasim s Ja40 a Genesis,
presne ako hovori Ja40, nepomoze, ked sa budeme myslienkam branit, snazime sa ich zahnat, ale oni sa budu aj tak stale vracat, preto by bolo treba sa tym myslienkam povenovat, analyzovat, preco prichadzaju, pochopit ten dovod, preco Ti nedaju pokoj, ak je to nieco take, ze niekto ti ublizil a to Ta prenasleduje, potom najlepsie sa myslienok zbavis tak, ked tomu cloveku uprimne odpustis, a ked su to myslienky, ze Ta napriklad hryzie svedomie za nieco nespravne co si urobila Ty, potom to uprimne olutuj a odpust sama sebe, malo by to pomoct

Genesis

no automatickym myslienkam ktore nam nase podvedomie hadze do vedomia na zaklade prezitych negativnych emocii sa brani dost tazko :)

mozes ako duchovne zalozeny v nich hladat ponaucenie :) ale osobne som to skusal a nikdy som ziadne ponaucenie z nich nedostal ... jednoducho realita je taka ze clovek dostane popapuli len tak pre nic za nic ... ale da sa nejake spojenie vzdy vymysliet ludska predstavivost je obrovska a clovek vie pospajat veci a dojst k zaveru a najist aj zmysel tam kde nikdy nebol ... jedine co ale tomu bude chybat je logika :)

co sa tyka mojej rady tak skus stop techniku ... vymysli si nejaku pozitivnu sugesciu a akonahle sa prichytis ze mas v hlave myslienky co ti ublizuju povadz si stop a nahrad negativnu myslienku tvojou sugesciou ... v jednom case totiz mozes mat vo vedomi len jednu myslienku ak tam bude tvoja sugescia uz tam nemoze byt negativna myslienka.

a este jedna rada ... ak su negativne myslienky zalozene na negativnych emociach z prezitych udalosti v minulosti .. napr ze si dostal skarede kopacky od frajerky ... urob si jeden den kde budes mysliet len na to ... poriadne sa vytrap ... proste dozen sa svojimi myslienkami az k placu pokial do dokazes (zeny to v tomto maju daleko lahsie) ... dolezite je aby si tym placom dostal tie negativne emocie zo seba a tie ti potom nebudu uz hadzat tie neprijemne myslienky do vedomia.

psyhicky slabsie jedince ktore sa snazia uniknut od reality tohto sveta si davaju este sugescie typu napr ze vsetko sa deje pre z nejakeho dovodu a ze to ako sa to deje ze to tak ma byt :) alebo vsetko bude dobre :) a podobne nabozenske dristy :) ... malo ma to nieco naucit a podobne usmevne sugescie :) .. ak im dokazes verit tak mozes pouzit aj tie :)... len sa nad nimi moc nezamyslaj pretoze inak ti prax ich velmi lahko vyvrati :)staci si pozriet jedny vecerne spravy a zistis ze tento svet je krute nespravodlive miesto na zitie a ze trapenia vo svete je neurekom a ze osudy niektorych ludi su peklo na zemy :)ale ak budes mat stastie tak na konci sprav bude jedna usmevna ze sa niekde v zoo narodil macko napriklad hehe

takze v skratke:

1. negativnu myslienku nahradit pozitivnou sugesciou alebo aktivitou co vyzaduje koncentraciu (dobre su napr pocitacove hry :)
2. poriadne sa jednorazovo vytrapit tym co sa stalo a co je zdrojom negativnych emocii tak aby si sa dohnal az k placu - plac je najlepsi sposob odburavania negativnych emocii - chlap bohuzial ma vela krat s placom problemy a aj napriek tomu ze by chcel plakat muto proste nejde

ja40

ono je to vlastne tak,ze comu odolavame,tak to pretrvava,ja som sa naucila,ze ked mam nejake doterne myslienky z minulosti,tak ich radsej prijmem za svoje,cize ako keby som sa s nimi skamaratila,ale iba na chvilu,ale hlavne sa im snazim porozumiet,pocuvat ich,pretoze mi nieco naznacuju,ze nieco nie je v poriadku,lebo ak som sa im predtym zvykla branit,tak ma just obtazovali,vies jak to myslim?
no a takto to mam potom vyriesene,vsetko mame v hlave,tam vsetko zacina a je len na nas co s tym spravime...
a tyka sa to aj pritomnosti,nielen minulosti,proste treba pocuvat svoje vnutorne ja,tam je skryta pravda...