Ako nas ciel do buducnosti

Príspevok v téme: Ako nas ciel do buducnosti
neviem0011

Ahojte,
ani neviem co tu robim, mozno sa chcem len tak vyrozpravat... Mam 36 rokov, manzela,
deti nemame / nemozeme mat/. Byvame na prenajme, kedze ani jeden nevieme dostat zmluvu na dobu neurcitu a nemozeme si zobrat hypoteku.
Chodim z jednej roboty do druhej vsade mi daju na rok zmluvu a potom dovidenia.
Prave mam zlu naladu som sama doma manzel isiel k svojej mame na stredne slovensko.Velmi by sa hodil na zurnalistiku ale robi vodica kedze nemame na to peniaze aby vystudoval externe. Nemam v sucasnosti nejaky ciel
aj ked v minulosti som bola plna cielov do buducnosti. Priatelov mam par, su to dobre kamaratky z detsva a niektore z prac kde som bola na rok.S nasimi mame celkom dobry vztah hlavne s mamou. Mam este jedneho brata, je zenaty a ma dve deti.
Odkial by ste zacali vy? Myslim s tymi cielmi? Poradi dakdo?

sweater

dajte byt do prenajmu, co zan budete kazdy mesiac dostavat budete z toho splacat hypoteku a nieco vam zostane naviac, zacnite spolu na nete hladat ktora krajina by vam najviac vyhovovala, dobre zvazte, kupte letenku a zvysok je uz vo hviezdach, podla mna vas tu nic nedrzi, nemate deti, karieru.. a ked by sa nahodou stalo ze vo svete nepochodite, mate stale byt, o nic nepridete, stale mozte len ziskat, aspon tak to vidim ja :), zelam nech sa vam v zivote dari, aj ked v tejto vsivavej krajine je to dost tazke dosiahnut..

Lulu2011

jajka - nemyslim si, ze dve zamestnania by bolo vhod, pani ma lyfom, pri rakovine sa takto namahat nesmie, nevravim o unavitelnosti, svokra ma rakovinu, tak viem, ze by nezvladla ani jednu pracu

kedze choroby vznikaju najma zo zleho emocionalneho stavu, odporucala by som meditacie, prihlasit sa na jogu a pod. mozno s ozivenou myslou pride aj lepsia praca, aj ked chapem, ze nova cesta je tazka

jajka001_

ahoj, neviem ci ti poradím, len ma napadlo ci by ste nemohli zacat spolu podnikat, v niecom, co vas bavi, ak nemate deti, mohli by ste sa venovat zvieratam. mate dost volneho casu kedze nemate deti, takze mozes mat kludne aj dve zamestnania, jedno ktore mas a druhe ktore ta bude aj bavit. tym ze nemate mate o trochu moznosti viac. mozes zacat externe studovat alebo si spravit kurz v tom co ta bavi aby si sa v tom zlepsila a mohla na tom aj nieco zarobit. hypotekou a vlastnym byvanim sa netrap, pretoze je to len dalsie bremeno a aj tak nemas moznost v sucasnosti to riesit, tak to nechaj zatial tak a hladaj ako zlepsit financnu situaciu. ak mas pocit osamelosti, skus sa zapojit do nejakeho obcianskeho zdruzenia a pomahat.

hmmmmmmmmmmm

neviem 0011- je mi luto,ze mas pocit,ze vas zivot nema zmysel a ze je to nezvratne.nie je,je kopec moznosti.nemate zavazky, neskusali ste ist napr do zahrabnicia?/samozrejme pozor na vseliakych vydriduchiov,co len slubuju../alebo adopcia,alebo robenie nahradnej rodiny ...to ma napadlo ako prve.drzim place aby sa vasa situacia obratila k lepsiemu.

xantipkaR

No tak ak máte obaja zdravotné problémy ako chete mať deti, to ako prvé, máte vek na to aby ste sa reálne pozerali na život a hladať v takomto prípade od amaterov sa mi zdá pritiahnuté za vlasy, potrebujete rady odborníka, treba zvážiť aké možnosti pri svojih zdravotnýh stavoch máte a podľa toho sa zariadiť. Že bývate v podnájme nie je tragédia vonku tak žijú ľudia aj celý život nemusíte lipnúť na vlastnom bývaní, a v domovoch je kopec detí bez rodičov, záleží len na tom aké máte veľké srdce a nezúfajte si máte jeden druhého spolu to ak sa máte radi zvládnete aj všetko na svete...držím pale.

neviem0011

To s tym zahranicim neviem... Chodime tu na kontroly k lekarom manzel ma sklerozu multiplex / nie je to zatial vidiet, picha si injekcie/ ja mam rakovinu lymfom.

Scotch

noooo xantipkaR ma celkom dobry napad... ked vas tu nic nedrzi, mali by ste skusit nieco v zahranici.. nic tym nestratite..

xantipkaR

Čo takto zbaliť kufre a isť dakam do zahraničia aj s manželom? Zdokonaiť sa v angličtine našetriť pár korún a potom sa aj práca najde lahšie a manžel si zaplatí tú školu nemáte čo stratiť nemáte ani byt ani perspektívu vodiča može robiť hockedy...a v novom prostredí prídete na iné myšlienky hor sa do toho...

kpl

Neviem zhodnotit do akej miery po detoch tuzite. Je to vo vasom zivote podstatna vec? Bol to jeden z vasich hlavnych cielov? Chodime do prace, nemame peniaze. To vsetko sa da zmenit. Ale nie zo dna na den samozrejme.
Skuste napisat, ake mate konicky. Co vas bavi? A napiste trebars aj to, co by ste chceli robit, ale z nejakeho dovodu sa vam to teraz nedari.