Zvacene uzliny po krku

Príspevok v téme: Zvacene uzliny po krku
Rachell

Zdravim,nasla som si novu uzlinu,resp.hrcku,nebolestivu,na pravej strane krku.Dve mam uz na lavej strane cca 5 rokov,jednu na lavej 2 roky.V poslednej dobe ma vekmi skriabe v krku z nicoho nic a z nicoho nic to aj zmizne.

Zacinam mat obavy,ze to moze byt H.Lymfom.Viem,mam ist k lekarovi,ale velmi sa bojim,nemate s tymto niekto skusenost?

2bodka

Tym, ze sa bojis, nic nevyriesis. Mas aj ine priznaky? Zvysenu teplotu, nocne potenie, ubytok hmotnosti, zaludocne problemy, nechutenstvo...? Alebo sa citis byt zdrava a ide "len" o tie uzliny? Inak, hodgkinov lymfov je vela krat iba na jednej strane (vacsinou to byva lava strana) = mam prestudovanych vela materialov, ked som hladala info o tomto.
Zajdi za lekarom, on ti v prvom rade spravi vyter z hrdla a nosa a vezme ti krv. Az budu tieto vysledky negativne, teda vyluci sa inekcia a v krvi tiez nic nebude, posle ta dalej, pravdepodobne na ORL. Pripadne este moze k zubarovi na panoramaticky RTG, u mna sa totiz predpokladalo, ze by mohlo ist aj o zapal v korenoch zubov (po 8mickach). Tie uzliny mas kde presne zvacsene? Na krku v rovine stitnej zlazy, alebo vyssie - pod sankou? Ake su asi velke? Ked chces, napis mi e-mail alexandra.triebova@gmail.com a mozme sa o tom blizsie porozpravat. Nemusime to rozoberat tu.

2bodka

Ja mam zvacsene lymfaticke uzliny 7 mesiacov, obojstranne, velkost 2 a 2,5 cm, ostatne hranicne a podhranicne LU. Pol roka som chodila po lekaroch, vylucila sa vsetka bezna infekcia, nakoniec poslana na onkologiu, tam opakovane sono, krvne odbery, nakoniec CT s kontrastnou latkou... Uzlinu mi nakoniec nevybrali, dr. konstatovala, ze je to pravdepodobne v dosledku zvyseneho CMV (cytomegalovirus), predtym zaciatkom januara som mala zvysene aj EBV, ale to po case kleslo. Ked mas ale dlhodobo zvacsene lymfaticke uzliny, nechapem, preco to riesis teraz po 5 rokoch. Treba sa dat vysetrit, uzliny mozu byt hmatatelne pri stihlych ludoch a nakoniec ani nemusia mat velkost nad 1,5 cm (do tejto velkosti ich povazuju za reaktivne, t.j. z dovodu infekcie, pripadne zapalu v spadovej oblasti). Robili mi aj RTG pluc. Ja som mala ale aj ine priznaky, preto mali podozrenie na lymfom. Mala som 2-3 mesiace zvysenu teplotu, non-stop, medzi 37,1-37,5°C, polus unava, zvlastne navaly tepla (ako pri menopauze), a problemy so zaludkom, teda nevolnosti. Musis kazdopadne zajst za praktickym lekarom, ten ta posle kam treba, pokial vyluci infekt v hrdle. Moze to byt totiz aj zlaty stafylokok, kt. osidli hrdlo a drzi sa tam a potom sposobuje zapaly. Netreba vsak nic podcenit, ani odkladat. Ja som sa bala, cakala som najhorsie a uz uz som sa zacala psychicky pripravovat na tu strasnu diagnozu, ale nakoniec po skonstatovani dr. ze je to teda zrejme z toho CMV, som kludna. Snazim sa teraz zvysovat imunitu, lebo tu mam rozhadzanu ako sa len da. Drzim palce! A NEBOJ SA!

renca52

mozem ti poradit bylinne pripravky na to, ktore ti vycistia telo, pomahaju pri roznych nadoroch, cystach, atd...su s tym dobre skusenosti...