vždy po káve

dudika

ahojte, ďakujem všetkým za rady a info. 3 kavy na deň si dám len zriedka, vtedy keď viem, že tak skoro spať nepôjdem-keď sa učím. A smrťáky to nie sú! To si dávam pozor.

majestic

Dudika, 2az 3 salky kavy su uplne v poriadku, pokial si nerobis smrtaka. To co opysala Consie by sa ta tykalo pokial by si pila velke mnozstvo kavy. Kava ma aj pozitivne ucinky, co ti vypisovat nebudem, ale napr. v homeopatii sa vyuziva proti nespavosti {v spravnom mnozstve}. Takze pokial ti po kave nie je zle, tak si ju v klude vychutnaj.

consie

A to, ze musis ist na velku je ok, pokial je stolica v poriadku- ak nie je prilis tvrda alebo kasovita...

Este k tomu vystupu a naslednemu klesaniu glukozy v krvi... to netreba podcenovat, lebo ak si cukrovkarka, tak ta to prinesie takymto krokom raz do hrobu... ak aj nie si, tak si na najlepsej ceste...
Nie je dobre cokolvek prijimat v prehnanych mnozstvach, nie len co sa tyka kofeinu. Snazte sa, aby bola strava vyvazena, lebo jej jednostrannostou si ohromne zvysujete riziko ochoreni, co verim, ze nie je vasim cielom... drzim palce...

consie

Kofein:
1. sposobuje podrazdenie nervoveho systemu, ktore niekedy vyusti az do trasu, nervozity, ci problemov spanku. Casom moze viest az k chronickej vycerpanosti a nespavosti
2. sposobuje zuzovanie ciev, zapricinuje poruchy travenia, vysoke davky mozu vyvolat az zvracanie
3. napoje obsahujuce kofein podnecuju zaludok k produkcii vacsieho mnozstva HCl, co sposobuje prekyslenie zaludka, moze to vyvolat palenie zahy, ci zhorsenie zaludkovych a dvanastnikovych vredov
4. kofein zvysuje hladinu glukozy v krvi a spolu so svojimi psychostimulacnymi ucinkami vyvolava pocit vacsej energie, co je negativne z pohladu na glukozu, jej rychly vystup, potom rychly pokles, co moze sposobit az stav hypoglykemie (rychly pokles gluk. pod hladinu normalu) a moze to byt dovodom, preco znovu siahneme po kofeinovom napoji, pre vyrovnanie hladiny gluk. v krvi, a takto v neustalom kolobehu...
5. je to diuretikum, drazdi oblicky, aby vylucovali viac mocu, co moze viest k dehydracii a neiktori tvrdia, ze aj k rakovine obliciek, mocoveho mechura, prsnikov, hrubeho creva, brusnej slinivky ci vajecnikov
6. moze u niekoho vyvolat alergicku reakciu, ba az astmaticky zachvat

To Ti pisem pre to, ze jasne, ze sa vsetky body neprejavia u kazdeho a hned, ale pri takom mnozstve kavy, ako popisujes-> 2-3 salky za den, tak si na najlepsej ceste k jednemu z ochoreni, ktorym kofein napomaha. Samozrejme, v malom mnozstve ked si das nejaky kofeinovy napoj raz za cas, tak je to ok, ale nie takto! Fakt si velmi skodis a v buducnosti na to mozes doplatit,... neriskuj- nech si ta uziju aj vnucata!

miška

Mne kava nezabera na to/nechodim ztoho na zachod/ a ja zas potrebujem chodiť na zachod.Ja by som bola rada keby mi to zabralo.

ivada

ja ked si dam kavu na prazdny žaludok tak tiež som skončila na zachode,ale poslednu dobu ztoho nechodim na zachod.Asi si žaludok zvyka.

Rupia

Jasne,ze to je v poriadku. Kava to tusim podporuje. aj u mna je to podobne...ked neviem ist dam si kavu a frci to. neboj je to OK