všetko možné na podporu trávenia

Príspevok v téme: všetko možné na podporu trávenia
Genesis

už dlhšie ma trápi žalúdok ... bol som 3 krat na gastroskopii a prvý krát mi našli že mam GERD (refluxnú chorobu pažeráka)
druhy krát mi už GERD nenašli a nenašli v podstate nič
tretí krát mi zistili gastritidu v spodnej strane žalúdka (antrum) a zistili mi metaplaziu (to znamená že vplyvom zlých podmienok sa niektore bunky žaludka nahradili bunkami črevnými. Helikobaktera nenasli ani raz.

Ako gastrolog mi k tomu nepovedal ani neporadil nič takze som sa do toho doma pustil a studoval som ale proste uz dlhodobo zlyhavam a uz neviem co skusit ... skusal som ocistne hladovky, stravu ryza maso .. zeleninovy salat tuniak ... pijem hodne cajov hlavne zeleny, rumancek, mate, mysi chvost, cakanku, zazvor .. skusal som pankreolan, wobenzym ale jednoducho sa neviem pohnut z miesta,

moja strava je cca nasledujuca:
1 ranajky - acidko + slnecnica + hrozienka + psenicne klicky
alebo acidko + ryzovy chleba s lekvarom
2. obed tuniak konzerva + zeleninovy salat s trochou olivoveho oleja a octu
alebo kysla rybycka s chlebom :)
3. vecera: sojovo fazulova polievka na kyslo s celozrnym chlebom
alebo gulasova polievka so srdciami a chlebom

ako korenie pouzivam cierne korenie a cervenu papriku a na solenie sol

pijem hlavne vyssie spomenute caje.

takze ak niekto vie o niecom (suplement, liek, metoda hoc co) co by dokazalo zlepsit travenie a dalo by sa to zohnat na slovensku tak prosim napiste.

musim totiz priznat aj ked nerad (pretoze barani neradi priznaju porazku :) .. ze na toto som proste kratky

Genesis

no tak mne to tiez moje debetne visa karty nezobralo :)

teda objednavanie z ameriky nie je az take zabavne ako som myslel :)

ale vybrat by som si tam vedel :)

RNG

Bol som aj na nete, pod doplnky.sk
Na to, aby som na tom nestracal by som musel mat ludi, co sa ma nesnazia obrat, kedze firma nemoze byt na Slovensku hnana mnou, cudzincom, ale Slovenskym konatelom, ktory ma plnu moc robit si co chce.
Skusil som dvakrat, dvakrat som sa opalil;, viackrat nemam ziadny zaujem a stratil som na tom privela penazi, co si uz nemozem dovolit.
Naviac tie vsetky byrokraticke prekazky, kdeze som nechcel predavat bez schvaleni, ako to robia rozni "dealeri" na Slovensku, ale s povoleniami, a v dostatocnych objemoch, aby sa to aspon ked nie vyplatilo, aspon bez osobnych strat.

Moj cas je velmi drahy, mam ho primalo na take "podnikanie", aj keby bolo ciastocne ziskove, co vobec nebol moj plan od zaciatku. Ja som to chcel len rozbehnut, najst spravnych ludi, co by sa o vsetko postarali, vytvorili siet obchodov, a dat im to hnat samym a ja by som z toho celkom vystupil pocase.
Nuz to sa mi vobec nepodarilo, zialbohu, objednavanie platenie za tovat , balenie na prepravu, platenie za prepravu-to vsetko zostalo na mne a mojom osobnom financovani,bez co len haliera z trzby z obchodov na Slovensku.
Prave naopak, som tam este musel posielat peniaze na clo, povolenia, najomne, vyplaty...

muškamalá

tak moju kartu to nezobralo a z bankovych uradnikov mas husiu kozu, ides tam s prkotinou a odides s tridsiatimi poistkami a pozickami a fondami takymi a onakymi ..brrr
RNG, viem ze Ti obchody nevysli, ale co takto RNG-eshop.sk :D

RNG

Genesis, ja ti neviem povedat, ci to tvoju kreditkartu zoberie alebo nie, musis si to vyskusat. Prioadne ked ti to nezoberiwe, spytaj sa v banke, ci sa to da zmenit, ze chces objednavat zo zahranicia.
A kedze zijem v USA poznam Slovenske colne predpisy len priblizne a to len z prispevkov roznych citatelov for. Iherb ma najlacnejsie postovne na Slovensko momentalne a do 22 euro nie je ani dan(DPH) ani clo. Nad to si to rozni danovi uradnicoi rozne vykladaju, tj mozu od teba putat DPH a aj dan a nemusia

no-

ja nepisem aby si bol len o psene a ryzi-to urcite nie...
ale musis si zostavit tak jedalny listok-aspon na cas kym sa nedostanes s tej gastritidy...
a namiesto masa bielkovin-mozes pouzivat bielkoviny v inej forme kombinacia strukovin+celozrny chlieb-tam mas kvalitne bielkoviny a jasne chapem ta-ze nechces schudnut...kto by chcel...
a dieta sa nedrzi tak ze budes cely tyzden jest len ryzu a pseno
je tolko moznosti jest pestru stravu...
ale tak je to na tebe...
zelam ti vela stastia uz sa ti nebudem do toho montovat...
este jednu radu ti dam
MIRA chodi tu na forum-ta vie tiez velmi dobre poradit...

Genesis

RNG:

no mam visa kreditku :) Mbank a potom slovensku sporitelnu :) ..takze to mi je asi na prd co ? .)

a ked prekrocim tu hranicu 22 euro tak kolko je ta dan co musim zaplatit ?

ja viem ze su to mozno blbe otazky ale ja vazne nemam ziadne skusenosti s kupovanim cez net zo zahranicia okrem CR.

Genesis

no

viem o traveni viac ako si myslis :) zas uplny lajk nie som ... viem ze bielkoviny su tazke na travenie .. lenze bohuzial ja ich potrebujem pretoze trenujem .. nejem ich nejak vela tak 60 - 100 g a to mam 80 kg ... keby som fungoval len na tom psene tak mam zachvilu len 40 kg a to sa rovno mozem hodit do kosa :) ... to radsej budem mrtvy ako keby som mal mat 40 kilo a vypadat jak mrtvola :)

skusim psenovo ryzovu dietu ... budem to jest tyzden a uvidim .. rozhodne ale pri tom nemozem zostat nejak dlho ... pokial travenie neobnovy svoje funkcie tak sa budem musiet vratit ku klasickej strave s tym ze skusim zohnat vsetko co dokaze to travenie nejak podporit ... viem ze ma to nakoniec mozno zabije ale zas na druhej strane co je to za zivot ze budem cely zivot na ryzi a psene :)

RNG

Genesis, iherb berie platbu kreditkartami, to ta nestoji nic, len mat vydanu kreditkartu, ktora je medzinarodne uznavana. Pozri napr na karty z Tatrabanky a inych.
Musis si uvedomit, ze na Slovensku, ktore tvori 0.1% rozlohy a obyvatelstva sveta nemozes dostat vsetko a ze pri dnesnom systeme globalnej moznosti objednavania budes musiet niektore veci objednavat z krajin , kde ich maju.

no-

jednu vec musis pochopit ze mas zle travenie/malo kyseliny/ a MASO ti zle travi preto mas problem... maso sa nerozlozi len hnije v zaludku a s toho potom je zapal zaludka...
prvom rade musis pochopit vela veci okolo travenia a hlavne zmenit jedalnicek...ciste doplnky ti nepomozu...
viem o com pisem mala som gastritidu zaludka-a mozem povedat ze som sa s toho dostala sama svojpomocne -citanim vela clankov a pozorovanim po com je mi dobre a po com zle...len je to individualne a musis chciet...

Genesis

dobledog:

fuu no priznam sa ze o biorezonancnej liecbe pocujem prvy krat :)

vies skusal som aj lahsie jedalnicky :)

ako meso a ryza ... ryza neni alergen a lahko stravitelna a morcacie prsia tak isto nealergen a relativne lahko stravitelne .. jedol som to tyzden rano na obed aj vecer ... ale stav sa skor zhorsil ako zlepsil.